Skocz do zawartości

a co tam, uszczelniacze w zxr 400 sam wymieniłem


pierre_real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to gratki. :clap: Mała rzecz a cieszy:biggrin: Miałeś dużo opanowania i trochę szczęścia, śruby w zawiasach czasem są uparte i sporo trzeba walczyć żeby wykręcić. A zawias sam w sobie prosty, jeśli nie trzeba rozbierać na atomy to spoko. Podobną radochę miałem gdy pierwszy raz zmieniłem uszczelniacze w zawieszeniu USD Gixxera K5 kilka lat temu. :biggrin:

 

A czemu 700PLN liczyli w serwisach? Wymiana uszczelniaczy zajmuje im 6 godzin? :eek: Za demontaż silnika R4 pewnie skasują z 10k zł. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, kupiłem w zeszłym roku, ale teraz przszedł czas na zadbanie o nią

 

No to gratki. :clap: Mała rzecz a cieszy:biggrin: Miałeś dużo opanowania i trochę szczęścia, śruby w zawiasach czasem są uparte i sporo trzeba walczyć żeby wykręcić. A zawias sam w sobie prosty, jeśli nie trzeba rozbierać na atomy to spoko. Podobną radochę miałem gdy pierwszy raz zmieniłem uszczelniacze w zawieszeniu USD Gixxera K5 kilka lat temu. :biggrin:

 

A czemu 700PLN liczyli w serwisach? Wymiana uszczelniaczy zajmuje im 6 godzin? :eek: Za demontaż silnika R4 pewnie skasują z 10k zł. :icon_mrgreen:

ha, no jak to sam zrobiłem, to wiem już ile z tym pracy było. oni krzyknęli mi 0,7k, bo albo wyczuli żółtodzioba, albo po prostu chcieli mnie odstraszyć. tłumaczyli mi, że specjalny klucz jest do tego potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klucz skosnooki nasadowy wymagający użycia manualnego impulsatora kinetycznego z naprowadzaczem trzonkowym :icon_mrgreen: a dalej wiadomo, gdzina na zdjęcie owiewek, wykręcenie śrub razem z układaniem na podłodze bo pewnie każda inna i potem 2 godziny organizowania oraz czytania serwisówki z jakim momentem to przykręcić. Dalej to już z górki bo tylko z kalkulatorem w ręku przeliczyć funty na niutonometry i gotowe :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zawieszeń często są potrzebne specjalne narzędzia, a dokładnie to ten "klucz". Ale bez niego też da się zrobić, nie wiem czy każdy zawias da radę, ale ja jeszcze nigdy tego nie potrzebowałem.

 

Zeszłego tygodnia przygotowywałem się do wymiany uszczelniaczy w GSXR750W, zawias typu USD więc za wczasu rzuciłem okiem w serwisówkę i się przestraszyłem bo tam jakieś cuda, specjalne narzędzia i metody opisane były itd. W rzeczywistości ogarnąłem to w mgnieniu oka. :biggrin: Zastanawiałem się co zje**łem że tak szybko poszło?

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Nic tak nie cieszy jak robi sie przy sprzęcie samemu. Choć przy motocyklach juz nie grzebie tak czesto, to przy swoim aucie łapie sie wszystkiego. Jak człowiek nie weźmie czegoś do reki i sam nie zrobi to sie nie nauczy.

Na zawieszeniu z moto poległem kiedys z kolega przy R1 2005. Nie mieliśmy kompletnie pomysłu jak sie za to zabrać i wolelismy oddać do seriwsu - to taki przypadek pamiętam.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zawieszeń często są potrzebne specjalne narzędzia, a dokładnie to ten "klucz". Ale bez niego też da się zrobić, nie wiem czy każdy zawias da radę, ale ja jeszcze nigdy tego nie potrzebowałem.

 

Zeszłego tygodnia przygotowywałem się do wymiany uszczelniaczy w GSXR750W, zawias typu USD więc za wczasu rzuciłem okiem w serwisówkę i się przestraszyłem bo tam jakieś cuda, specjalne narzędzia i metody opisane były itd. W rzeczywistości ogarnąłem to w mgnieniu oka. :biggrin: Zastanawiałem się co zje**łem że tak szybko poszło?

 

Ty się ciesz, że nie została Ci potem sterta "niepotrzebnych" części :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...