Skocz do zawartości

Problem ze światłem w Czoperze


Kubas17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Sprawdz czy masz dobrze podłączone +do + a - do - bo widocznie robi ci zwarcie albo wkrecasz złe zarówki na 6v 12v sprawdz to !! :buttrock:

A jakie ma znaczenie dla żarówki biegunowość?

Czy widziałeś kiedyś żarówkę spaloną przez zwarcie?

Chętnie się dowiem, bo może czegoś nie wiem.

 

 

 

 

Jakie masz napięcie instalacji? (6V czy 12V)

Jakie masz napięcie ładowania?

Czy z tylną żarówka jest wszystko w porządku i pali Ci tylko przednią?

Jeśli faktycznie nie wkładasz 6V żarówek w miejsce gdzie jest 12V to przyczyną może zbyt wysokie napięcie ładowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita część chinoli ma problem ze smażeniem żarówek. Do dziś nie rozkminiłem co jest tego przyczyną. Nowe regulatory napięcia nie rozwiązują problemu. Wydaje mnie się że tam przód jest zasilany bezpośrednio z prądnicy bo na wolnych obr. lekko świeci i mocnieje wraz ze wzrostem obrotów. Gdy się kopie/kręci silnik to też włókno się żarzy. A na wyłączonym silniku światła nie świecą.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak połączenia na przewodzie białym pomiędzy cewką a regulatorem = brak działania ogranicznika napięcia oświetlenia i brak ładowania

Brak połączenia na przewodzie żółtym, ale tylko przy regulatorze = brak działania ogranicznika napięcia czyli palenie żarówek.

Niesprawny ogranicznik napięcia powoduje przepalanie wszystkich żarówek w oświetleniu, czyli przedniej, tylnej oraz podświetlenia licznika.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź. :clap: Jak miło mieć specjalistę od chińczyków w okolicy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...