Skocz do zawartości

Minarelli AM6, chorobocze, hamuje silnikiem


nitrox89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. I znów mam problem ze swoją AM6... Wygląda to tak: Jadę i nagle zaczyna coś chrobotać w silniku. W czasie wydawania tego dźwięku motor hamuje silnikiem, wciskam sprzęgło, robię przegazówkę, pochrobota chwilkę i znów można jechać dalej. Niestety ostatnio problem ten zaczął sie nasilać, o ile wcześniej można było jeździć w miare normalnie, to ostatnio nie daje rady za bardzo wrzucić biegu powyżej 4 i przekroczyć 8 tyś obrotów, bo hamuje... W takim stanie zrobiłem ok. 40km. Wszystko to zaczeło sie po zrobieniu 170km w jednym dniu, pod koniec dnia wracałem ze sklepu i odezwał się ten niepokojący dźwięk.

 

Motor ten od kiedy go kupiłem miał problem z przekroczeniem 8 tyś, po zmianie cylindra i gaźnika troche sie polepszyło, 9,5 na 6 kręciła, ale powyżej tego coś ją hamowało, silnik chciał ciągnąć dalej, ale czułem że coś ją hamuje...

 

Dodam że klekotał mi kosz sprzęgłowy, ostatnio klekota głośniej, jestem w trakcie jego ściągania i teraz pytanie: Czy kosz może ruszać się wzdłuż tej osi na której jest przykręcony? Bo on na boki nie lata, tylko wzdłuż osi.

 

Druga sprawa jaka mi sie nasuwa to łożyska na wale: ściągałem pokrywe od magneta i magneto nie rusza się na boki, pozatym łożyska dawałyby w dupsko cały czas nie?

 

Czekam na Wasze wypowiedzi. Aha i odrazu mówie: olej w skrzyni był, skrzyni nie rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zajrzałbym do skrzyni, miałem kiedyś podobnie w sx-ie, coś chrobotało, miał problemy z wkręcaniem się na obroty podczas jazdy, jeździłem tak ok miesiąca.Po rozebraniu silnika okazało się ze łożysko na jednym z walków w skrzyni się posypało. Łożysko rozpadło się do tego stopnia ze nic z niego nie zostało a wałek kręcił się w samym karterze rozwalając gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kosz może ruszać się wzdłuż tej osi na której jest przykręcony?

 

rusza sie na ośce czy na ośce siedzi sztywno a cała ośka sie rusza ??

 

mnie sie zawsze wydawało że kosz na osi musi siedzieć sztywno ale pewności nie mam...

 

natomiast cała ośka nie może sie ruszać w żadną stronę....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, my bad...

 

Kosz siedzi sztywno, a wałek na którym siedzi (zdawczy) ma troche luzu na boki. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, przypuszczam że mechanik talent robiąc ten silnik zgubil jakieś podkładki... W tygodniu rozpołowie to będę się Was dalej radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

udało ci sie może to naprawić ?? iwesz co było przyczyną ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...