Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OKI - masz to jak w banku, może w piątek będę je miał...

Zależy to tylko od mojego Kolegi - czy będzie miał moce przerobowe.

On produkuje balustrady.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sam bym chętnie kupił oryginalny szparunek z 2008 -2010 roku,ale nie mam pojęcia kto je sprzedaje.

Szukając szparunków trafiłem na studio GRAFNET i czekam na próbki,ponoć robią wszystko.Teraz czekam na próbki.Z informacji wiem że każde takie studio zrobi pod warunkiem że będzie miało wymiary.Jak masz jakieś namiary to mi wyślij.Pozdrawiam

 

Witaj, ja też bede szukał u nas kogoś kto to dorobi. Nadal nie wiem które oznaczenia podane przeze mnie wcześniej sa do mojego moto,nie chce ryzykować że kupie nie te :wacko:.Na szczęście potrzebuje szparunek tylko na kufer centralny a to jest dość prosty pasek,mam nadzieje że cos tam sie dorobi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,chce kupic szparunek na kufer,wg rozpiski jaką podał kiedyś II Artur II w roczniku 2009 są dwa malowania tj. Seashell/Raven i Candy Red/Raven.Nie mam oka do barw ale jak dla mnie jest to zloto-srebrny/czarny i ciemna czerwień/czarny,moje moto jest w tych drugich malowaniach.Na stronie gdzie można dostać nowe części i miedzy innymi szparunki sa podane właśnie oznaczenia dla tych dwóch malowań i wygladaja tak: XVZ13TFSYC/XVZ13TFSY i XVZ13TFYCR/XVZ13TFYR. Macie jakąs teorie które oznaczenie jest do którego malowania :icon_question: Które wybrac :banghead:

Albo druga opcja dorobić szparunek w jakims "Graffi Studio" tylko pytanie na ile wiernie są w stanie coś takiego dorobić i jaki jest tego koszt :icon_question:

 

Malowania rocznika 2009 to:

 

ROYAL STAR VENTURE (DEEP RED METALLIC K - BLACK METALLIC X) - XVZ13TFYR

ROYAL STAR VENTURE S (LIGHT YELLOWISH GRAY METALLIC 9) - XVZ13TFSY

 

Z katalogów wynika że szparunki nie są wymienne, tzn. każdy z dwóch modeli malowania ma własną kolorystykę szparunku.

Szczegóły pod linkami powyżej.

Edytowane przez sawtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Czy ktoś już wymieniał łożysko główki ramy? Chciałbym się za to zabrać ale nie wiem czy podołam :banghead: No i gdzie takowe łożysko kupić? Wykosztować się w serwisie czy kupić w "zwykłym" sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już wymieniał łożysko główki ramy? Chciałbym się za to zabrać ale nie wiem czy podołam :banghead: No i gdzie takowe łożysko kupić? Wykosztować się w serwisie czy kupić w "zwykłym" sklepie?

Nie znam symbolu łożyska, ale w serwisówce na pewno będzie. Podstawą jest mieć nr. katalogowy. Nie kupuj oryginałów. Do marudy komplet na allegro chodził po 100 zł. Załatwiłem nr. i kupiłem w sklepie z łożyskami za 24 zł. Różnica wielka i tylko dlatego, że nie ma napisu- marauder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważam, że samą ceną też nie ma co się sugerować. Kiedyś w prehistorycznych czasach postanowiłem wymienić łożyska w przednim kole w Virago.

Pojechałem do sklepu z łożyskami, podałem symbol łożysk, pan przyniósł łożyska i powiedział, że do zapłaty jest 5 ( pięć) PLN. Konsternacja pełna :blink: , poinformowałem pana, że to ma iść do motoru do koła na przód, pan sprzedawca powiedział, że od razu tak trzeba mówić i wymienił łożyska na firmowe po 17 PLN za sztukę. Po prostu są łożyska i łożyska a kierować się też zdrowym rozsądkiem. :)

pozdr

Edytowane przez BORYS69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,z niecierpliwością czekam na fotki z tymi masztami , bo też miałem taki zamiar z zamontowaniem ich w swojej godzilli. :)

 

Niestety w piątek tego nie załatwię, Chłopaki są u Klienta, dzwonił Kolega.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Powiem, że spacerówki są super.

Nie myślałem, że w takim motorze będą tak przydatne...

Cieszę się też, że kupiłem podróbki, ponieważ na razie nie widzę różnicy, no może poza mocowaniem stopki do obejmy, ale akurat przy jednych i przy drugich było to niedopracowane.

Jak tylko wybiorę się do łodzi, to może wreszcie będę happy z przedniego zawieszenia...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast za długie do motoru...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych z za krótkimi i za długimi nóżkami jest jedno wyjście tzw.offset http://moto.allegro.pl/kuryakyn-chromowane-spacerowki-na-gmol-32mm-all-i2182081231.html .Wprawdzie cena wysoka,ale ze stanów takie sprowadzałem i wychodziły ok 100$.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przerabiałem to w Shadowce.

Teraz kupiłem inne (link kilka postów wcześniej).

 

Następnym motorem (jak dojrzeję to tego fizycznie i finansowo) będzie Honda Valkyrie lub Gold Wing.

 

A teraz jestem w trakcie negocjowania MZ ETZ 251 :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiła się Venturka z bagażnikiem wyglądającym jak karnisze w moim domu :huh: :laugh: Widział ktoś coś takiego ? To jakieś dorabiane ustrojstwo czy oryginał? http://allegro.pl/yamaha-royal-star-venture-xvz-1300-i2242034509.html

bagaznik.jpeg

Panowie, mam pewien problem nad którym nie mogę zapanować. Chodzi o śruby dekla w przednim kole. Strasznie to rdzewieje, właściwie to pewnie śruby rdzewieją a ta rdza wyłazi we wgłębieniu/gnieździe gdzie są te śruby i wygląda to ohydnie. Do tej pory wykręcałem śruba po śrubie, czyściłem je oraz te gniazdo i ponownie wkręcałem. Ale jest to pracochłonne, śruby coraz ciężej się odkręcają (ciężko dopasować imbus, tak jakby była inna numeracja) i pomaga to tylko na dwa tygodnie. Macie jakiś patent na to?

Nie mam zdjęcia bezpośredniego tych śrub ale na fotce poniżej w tle widać te śruby o które mi chodzi.

sruby_dekla.jpg

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...