Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy. Mam pytanie może ktoś pomoże, przedwczoraj odpalając motocykl nagle wszystko zgasło całe zasilanie, nigdy mi się tak nie zdarzyło, rano podładowałem akumulator i moto odpalił, lecz po przejechaniu ponad 100km oraz pozostawieniu moto do rana, rano już nie odpalił, znów podpiąłem pod prostownik i zapalił, podczas jazdy nic nie świeci żadna kontrolna od ładowania. Myślę że padł regulator napięcia,ale pewności nie mam, proszę o pomoc w którym miejscu się znajduję w Venturze, nie miałem czasu dobrze pozaglądać, a szkoda czasu na rozkręcanie moto, dlatego może ktoś miał podobny problem. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw jakby regulator, od tego bym zaczął, nie pamiętam ale wydaje mi się że regulator znajduje się pod jedną z owiewek chyba prawą ale głowy nie dam,

sorry nie pamiętam

Edytowane przez maciejka 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za owiewką od strony prawej siędząc na motocyklu jet takie urządzenie, nie wiem czy to jest regulator, ponieważ jak wpisuje w google lub na allegro regulator napięcia do tego modelu czyli YAMAHA XVZ 1300, 2007 rok to wyskakuje mi zupełnie inny regulator taki żeberkowany.

post-79191-0-35121300-1475499160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za owiewką od strony prawej siędząc na motocyklu jet takie urządzenie, nie wiem czy to jest regulator, ponieważ jak wpisuje w google lub na allegro regulator napięcia do tego modelu czyli YAMAHA XVZ 1300, 2007 rok to wyskakuje mi zupełnie inny regulator taki żeberkowany.

 

To co pokazujesz to 4XY-85830-01-00 (CONTROL UNIT ASSY)

Ty potrzebujesz 4XY-81960-00-00 (RECTIFIER & REGULA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem taki filmik jak przerobić lampę

i znalazłem na https://pl.aliexpress.com/item/7-LED-Headlight-For-Harley-Davidson-FLS-FLSTC-FLSTF-FLSTFB-FLSTN-Touring-Trike-MOTORCYCLE-CHROME-PROJECTOR/32699297605.html?spm=2114.56010108.12.9.GewzDK Trochę taniej :biggrin:Chiba :rolleyes: się skuszę i zrobię przez zimę
Edytowane przez intruz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć na początku chwiałbym sie przywitać w tym zacnym gronie bo stałem się szczęśliwym posiadaczem Ventury 2008 r

I proszę o pomoc nie mam kabla do interkomu lub nie mogę go odszukać chodzi o ten co jest na zbiorniku paliwa, zbiornik ponosiłem pod spodem go nie ma nie widzę nigdzie brutalnie odciętego kabla ktoś może mi coś podpowiedzieć gdzie go szukac czy możne on jest wpinany gdzieś na jakaś wtyczkę czy wychodzi gdzieś ze środka instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

O ile dobrze pamiętam, to pod zbiornikiem jest kostka, którą odpinamy jak chcemy zdjąć baniak? Cała instalacja leci do tyłu pod kufer centralny.

Tam mamy cb radio i skrzynkę do inercomu.

Pzdr.

Dzieki za pomoc o to mi chodziło to teraz wiem że muszę szukać brakującego kabelka na zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

O ile dobrze pamiętam, to pod zbiornikiem jest kostka, którą odpinamy jak chcemy zdjąć baniak? Cała instalacja leci do tyłu pod kufer centralny.

Tam mamy cb radio i skrzynkę do inercomu.

Pzdr.

To źle pamiętasz.

Z tyłu pod kufrem jest tylko i wyłącznie radio cb chyb że u tych "bogatych" jeszcze zmieniarka

Cały interkom jest wbudowany centralkę radio-magnetofon i jest jej integralną częścią. Znajduje się pod przednią owiewką którą trzeba zdemontować aby się do niej dostać. Wszystkie wtyczki są oznaczone kolorami więc nie można nic pomylić. Sam kabel jest na typowych wtyczkach DIN 5 pinów. Łatwo dorobić a w serwisówce jest opisane który pin do czego.

Jednak jeśli chcesz oryginalny przewód bez trudu znajdziesz go na amerykańskim e bay-u w niewielkich pieniądzach.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...