Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info.

Super sprawa, ale widzę, że ten motocykl na zdjęciach ma inną szybę czołową, niemość, że lekko dymna, to jeszcze szersza – inaczej wyprofilowana.

Ja potrzebuję do mojej Kochanki dwie rzeczy – szparunek na owiewkę i przedni błotnik.

Boję się tego wysyłać pocztą czy kurierem, chyba, że w paczce zbiorczej lub w walizce.

Zanim zamówię, to sprawdzę w ASO, czy przypadkiem nie jest już produkt dostępny. Od 22 marca do końca miesiąca mam urlop, wtedy zajmę się motocyklem ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to przykleiłeś!?

Trzyma się!?

Boję się, że na Polskich drogach, to nic się nie utrzyma, chyba, że migomat pójdzie w ruch, ale wtedy odbłyśnik szlak trafi...

 

Ja miałem zamiar to przyspawać ale kolega twierdzi że ma jakieś coś do klejenia i gwarantuje że trzyma to jak spaw , nie wiem jak się nazywa ale zapytam i napiszę . Po klejeniu już trochę jeździłem po róźnych drogach jak na razie jest dobrze nie odpadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od Kolegi, to jak chcesz coś z USA kupić, to trzeba zamówić na adres USA - wtedy masz pewność, że Cię nie oszukają. Bo jak zamówisz na adres w Polsce, to masz 50/50, że nie dostaniesz tego za co zapłaciłeś.

U mnie jeszcze jest problem z barierą językową, coś tam powiem po angielsku, ale nie amerykańsku, a pisanie i czytanie, to już inna sprawa...

Szukałem przedniego błotnika w kolorze, ale...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko to co zamówiłem docierało. A zamówiłem trochę rzeczy. Ze zbiornikiem zobaczymy. Zamówiłem w firmie a nie u indywidualnego sprzedawcy wiec mam nadzieję że będzie ok. W razie czego kupiłem przez e bay , zapłaciłem pay palem a tam jest jakiś tam program ochrony kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kluczem do sukcesu jest kupowanie od Firm, a nie osób prywatnych...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie chciałbym się pochwalic uwagą godną polecenia jeśli chodzi o klocki hamulcowe. poznałem na naszym gdańskim forum kolege mechanika i pasjonatę od motungów i polecił mi klocki hamulcowe duńskiej firmy sbs . po zrobieniu 200 km powiem ze są rewelka. stare były firmy ebc zwykle a te są ze spiekow. przód 663 hs tył 590 ls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co do zakupów z za oceanu ja zawsze kupowałem w http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2007/ROYAL%20STAR%20VENTURE%20-%20XVZ13TFW/COWLING%201/parts.html

i nie miałem problemów a kupiłem już tego sporo i małe i duże części ostatnio przy zamówienie nie mieli tak dużego kartonu ale jakoś poradzili sobie średnio czas dotarcia to ok 3 tygodnie niestety minus cło i podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co do zakupów z za oceanu ja zawsze kupowałem w http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2007/ROYAL STAR VENTURE - XVZ13TFW/COWLING 1/parts.html

i nie miałem problemów a kupiłem już tego sporo i małe i duże części ostatnio przy zamówienie nie mieli tak dużego kartonu ale jakoś poradzili sobie średnio czas dotarcia to ok 3 tygodnie niestety minus cło i podatek

A za jakie kwoty kupowałeś ,że obłożyli cię cłem i podatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek1z dzięki za podpowiedź ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszytkich użytkowników tegoż forum,jestem świeżym posidaczem "venturki" z 2000r.Moto zakupiłem pod koniec ubiegłego roku,(sezonu) i w sumie niewiele km. nim zrobiłem,(ok.700) więc doświadczenia jeśli chodzi o venturę żadne.narazie moto spisuje się ok.ale nurtuje mnie specyficzny dżwięk podczas jazdy,jakby delikatne wycie skrzyni,lub kardana.Czy to jest normalne czy trzeba zacząć się marwić i stawiać to na warsztat.Do tej pory miłem motocykle z łańcuchem a ktoś mi powiedział że yamaha tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę na Forum!

Sądząc po nicku, to jesteś strażakiem ;)

Widzę, że daleko do siebie nie mamy, jak się zrobi cieplej to posłuchamy Twojego motocykla.

Mi nic nie wyje - może dlatego, że głośno słucham muzyki ;)

Jak masz jakieś wątpliwości, możesz podjechać do Adama Wujakowskiego, On był wieloletnim pracownikiem Yamaha, a teraz ma swój warsztat. Zaopiekował się moją Kochanką i Maciejki, ja jestem zadowolony i nie słyszałam, aby Maciejka coś narzekał.

Wracając do tematu, to jak jadę z wyłączonym audio, to słyszę pracę skrzyni biegów lub przekładni wału. Pamiętam, że jak jeździłem Shadowką i założyłem szybę, to się wystraszyłem pracy mojego motocykla - okazały się te dźwięki być normalnymi. Było tak cały czas, tyle, że nie słyszałem tego, dopiero szyba sprawiła, to usłyszałem. Może być tak w Twoim przypadku, że jeżdżąc innym motocyklem nie słyszałeś pracy mechanizmów, a teraz mając nową maszynę zwracasz na wszystko uwagę.

Lewa w górę!

Pozdrawiam!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jakie kwoty kupowałeś ,że obłożyli cię cłem i podatkiem?

kwoty całkiem konkretne bo 800 $ i sami zrobili rozliczenie itp, jak kupiłem raz z a 100 $ to bez cła ale sam odbierałem na składzie celnym przy poczcie polskiej w zabrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszytkich użytkowników tegoż forum,jestem świeżym posidaczem "venturki" z 2000r.Moto zakupiłem pod koniec ubiegłego roku,(sezonu) i w sumie niewiele km. nim zrobiłem,(ok.700) więc doświadczenia jeśli chodzi o venturę żadne.narazie moto spisuje się ok.ale nurtuje mnie specyficzny dżwięk podczas jazdy,jakby delikatne wycie skrzyni,lub kardana.Czy to jest normalne czy trzeba zacząć się marwić i stawiać to na warsztat.Do tej pory miłem motocykle z łańcuchem a ktoś mi powiedział że yamaha tak ma.

 

przy venturce tak jest wejdz na you tuba i posłuchaj jak tam pracują ventury jeżeli Twoją słychać podobnie to ok.

Edytowane przez maciejka 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...