Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam instrukcje obslugi ventury po polsku moze ktos potrzebuje to moge przeslac

Jak możesz wysłać to proszę na adres [email protected]

 

Fiksujący sterownik ??

 

To już drugi przypadek, gdy po krótkiej przerwie (postój na kawę) podchodzę do motocykla, przekręcam kluczyk i stwierdzam brak prądu.

Za pierwszym razem sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie były sprawne, akumulator naładowany a prądu dalej brak. Rozłożyłem ręce, zrezygnowany jeszcze raz przekręciłem kluczyk w stacyjce, no i cud wszystko działa. Podejrzenia padły na stacyjkę. Przez tydzień nic się nie działo, aż do wczoraj. Wychodzę z baru, wciskam kluczyk w stacyjkę, przekręcam i znów brak prądu. Przez 20 minut przekręcam kluczykiem w prawo i lewo i nic. Znów zrezygnowany od niechcenia przekręcam kolejny raz kluczyk i zaświecają się kontrolki i światło mijania. Uradowany naciskam starter i cisza, rozrusznik ani drgnie. Co jest? Kolejne próby nic nie wnoszą, prąd już jest, rozrusznik nie kręci. Naciskam starter jeszcze raz, zapalił :blink: Dojechałem do domu, zgasiłem motocykl, ciekawy czy teraz zapali przekręcam kluczyk w stacyjce, naciskam starter - działa !!!

Mam wrażenie jakby komputer czasowo odcinał energię, czy też rozrusznik. Spotkaliście się już z czymś takim??

 

Czy możesz napisać co było przyczynom tego fiksowania bo ja dziś miałem to samo ale już o własnych siłach nie odpaliłem były potrzebne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Propozycja godna Przemyślenia Mercurius :)

A teraz ja mam pytanie (nareszcie!) z kategorii "trudne" :) i mam nadzieję, że moderator nie zwróci mi uwagi, że temat "wałkowany był 100 razy" :).

Koledzy. Posiadam amerykańską wersję Ventury (zapewne jak większość z Was) i od kilku lat śmigam na nieprzerobionym na Europę przednim oświetleniu tj. reflektor główny i słabsze włókno w przednich kierunkowskazach świeci cały czas i przy włączeniu kierunkowskazu przedniego miga dodatkowo jaśniejsze włókno. Od kilku lat robię przeglądy techniczne w dow. rej. na tej samej stacji i nigdy nikt nie marudził. Ostatnio wykonałem kolejny przegląd w tej samej stacji i "Edek z fabryki kredek" tj. nowy przeglądacz stacjowy zwrócił mi uwagę, że trzeba to przerobić bo zgodnie z prawem w PL tylko białe światła mogą świecić z przodu pojazdu światłem ciągłym, ... i tu uwaga. Zasugerował mi abym zakupił w PL żarówkę do kierunkowskazu dwuwłóknową ale z oddzielnym kolorem białym i oddzielnym kolorem żółtym. Podobno takie są montowane w samochodach sprowadzanych do PL z USA. Zakup żarówki wykluczy przeróbkę instalacji a w Ventce podczas jazdy oba kierunki będą się świecić lekko na biały kolor a w chwili włączenia kierunkowskazu zacznie migać jasno włókno żółte. Po tym "krótkim" wstępie moje pytanie brzmi: czy ktoś z Was koledzy ma namiar na taką żaróweczkę bo potrzebuję dwie sztuki i czy faktycznie takie żarówki istnieją? Cieszę się, że mam taki problem, bo mogę ponownie zaistnieć na forum :) Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc



Propozycja godna Przemyślenia Mercurius :)

A teraz ja mam pytanie (nareszcie!) z kategorii "trudne" :) i mam nadzieję, że moderator nie zwróci mi uwagi, że temat "wałkowany był 100 razy" :).

Koledzy. Posiadam amerykańską wersję Ventury (zapewne jak większość z Was) i od kilku lat śmigam na nieprzerobionym na Europę przednim oświetleniu tj. reflektor główny i słabsze włókno w przednich kierunkowskazach świeci cały czas i przy włączeniu kierunkowskazu przedniego miga dodatkowo jaśniejsze włókno. Od kilku lat robię przeglądy techniczne w dow. rej. na tej samej stacji i nigdy nikt nie marudził. Ostatnio wykonałem kolejny przegląd w tej samej stacji i "Edek z fabryki kredek" tj. nowy przeglądacz stacjowy zwrócił mi uwagę, że trzeba to przerobić bo zgodnie z prawem w PL tylko białe światła mogą świecić z przodu pojazdu światłem ciągłym, ... i tu uwaga. Zasugerował mi abym zakupił w PL żarówkę do kierunkowskazu dwuwłóknową ale z oddzielnym kolorem białym i oddzielnym kolorem żółtym. Podobno takie są montowane w samochodach sprowadzanych do PL z USA. Zakup żarówki wykluczy przeróbkę instalacji a w Ventce podczas jazdy oba kierunki będą się świecić lekko na biały kolor a w chwili włączenia kierunkowskazu zacznie migać jasno włókno żółte. Po tym "krótkim" wstępie moje pytanie brzmi: czy ktoś z Was koledzy ma namiar na taką żaróweczkę bo potrzebuję dwie sztuki i czy faktycznie takie żarówki istnieją? Cieszę się, że mam taki problem, bo mogę ponownie zaistnieć na forum :) Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forrest ja nie słyszałem o takiej żarówce a ostatnio dużo szukałem właśnie dwuwłóknowej żeby mieć zapas do kierunkowskazów, w końcu zamówiłem w Lidorze niby do amerykańców ale jednak mają o jeden bolec mniej i myślałem że nie wejdą ale weszła i świeci :) co do podświetlenia kierunkowskazów to od początku zakleiłem jeden bolec i nie było podświetlenia ale zakupiłem przełącznik potrójny i zapalam podświetlenie motocykla razem z podświetleniem kierunkowskazów a teraz nie dawno wymieniłem również kierunkowskazy z tyłu na te z podświetleniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie tak myślę że należy zmienić stację diagnostyczną, sam mam takie szczęście że jeżdżę na stację gdzie koleś jeździ motocyklem i się nie czepia, a przy kontroli policji jeszcze nikt mi się nie przyglądał

a tak ogólnie to podobają mi się te dodatkowe światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy, przepisami, ale w mojej ocenie dodatkowe oświetlenie poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo. Jeżdżę co roku do ego samego diagnosty i nie robi mi problemów. Fakt, robił z symetryczną lampą przednią, szczególnie, że miałem pęknięte szkło. Lampa w ASO kosztowała coś około 1.300,- pln, w Polkom Bronisze 900,- pln, ja kupiłem lampę od Nysy, Żuka, Stara ( 19 cm średnicy), rozkleiłem lampę, przełożyłem szkło i mam lampę EU z homologacją – nikt się już nie czepia. Koszt całości coś około 40,- pln. Jeżeli dobrze kojarzę, to jeszcze pasuje od Golfa II.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany temat na czasie właśnie myślę nad wymianą szkieł przednich kierunkowskazów na biały kolor, aby zamontować taką właśnie żarówkę z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić że istnieją żarówki ledowe które jako światło postojowe świecą na biało a w momencie uruchomienia kierunku mrugają na żółto, wymóg tylko klosz musi być biały , widziałem takie coś zamontowane na motocyklu i działa koszt żarówki ok 80 zł na allegro led 2 kolorowy lub żarówka dwa kolory lub duo led



Wywołany temat na czasie właśnie myślę nad wymianą szkieł przednich kierunkowskazów na biały kolor, aby zamontować taką właśnie żarówkę z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić że istnieją żarówki ledowe które jako światło postojowe świecą na biało a w momencie uruchomienia kierunku mrugają na żółto, wymóg tylko klosz musi być biały , widziałem takie coś zamontowane na motocyklu i działa koszt żarówki ok 80 zł na allegro led 2 kolorowy lub żarówka dwa kolory lub duo led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka, ja mam białe kierunkowskazy, kupisz klosze w POLKOM Bronisze.

Dzwoń do Wojtka.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...