Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z radością dołączam do obecnej tu grupy miłośników Królewskiej Gwiazdy.

Jestem posiadaczem czerwono-czarnej Ventury, wersja USA, kupiona w ubiegłym roku w sierpniu, więc zdążyłem jeszcze przed końcem sezonu zrobić na niej parę kilometrów :)

 

Poprzednio jeździłem V-Starem 1100, z chęcią podzielę się moimi doświadczeniami i wiedzą o obu tych motocyklach.

No i piszę się obowiązkowo na planowane otwarcie sezonu "Venture 2012" :)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka, w Babicach masz Gościa...

http://www.zumi.pl/1639612,Kuznia_Motocyklowa,Stare_Babice,firma.html

 

Tam Kolega z roboty dorabiał do Drag Star`a mocowania flag, mówiłem Ci o tym...

 

I Kolega ma firmę w Koniku Nowym.

http://portal.infoglobal.pl/wizytowki-_Jokar_Hurtownia_Stali,287721,PL.html

Tam dorabiał mi mocowanie szyby do Shadowki.

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia (najlepiej pozytywne :) ) z chromowaniem elementów z tworzywa, tzw. ABS-u?

 

Czacha w mojej Venturze po restauracji ma polakierowane "w kolorze nadwozia" wszystkie elementy które w oryginale są pokryte chromem. Kupiłem już ramkę reflektora, ściągam z USA uszkodzoną owiewkę z listwami "łezkami", brakuje mi tylko tej szerokiej poziomej listwy na podszybiu - nie idzie tego nigdzie dostać, chyba że oryginał za który polski dealer chce prawie 1000 pln.

 

Przyszło mi do głowy żeby położyć na tym nowy chrom. Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy żeby położyć na tym nowy chrom. Da się?

 

Da się! Nazywa sie to METALIZACJA PRÓŻNIOWA i ja robiłem klamki od mojego Dodge`a w Falenicy, ale nie pamiętam adresu i nie mogę tego znaleźć, jak wrócę z roboty to poszukam wizytówki. Wytrzymały ponad dwa lata, zanim zaczęły się ścierać - nadmieniam klamki od samochodu. Więc Tobie powinno to dłużej wytrzymać.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szukam dobrego i niedrogiego kowala artystycznego może ktoś z Was zna

potrzebuje dorobic bagażniki na kufry boczne według wzoru jaki mam na centralnym kufrze

 

O kowalu nie myslałem. próbowałem dorobić u jednego magika, ale po wycenie okazało się, że koszt robocizny i chromowania przewyższa zakup nowych na allegro, więc zrezygnowałem. Ale ciekaw jestem twojego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka, w Babicach masz Gościa...

http://www.zumi.pl/1...bice,firma.html

 

Tam Kolega z roboty dorabiał do Drag Star`a mocowania flag, mówiłem Ci o tym...

 

I Kolega ma firmę w Koniku Nowym.

http://portal.infogl...,287721,PL.html

Tam dorabiał mi mocowanie szyby do Shadowki.

Dyziowy wiesz co mam na kufrze , żadna kużnia motocyklowa tu nie poradzi potrzebny jest typowy kowal taki co robi bramy ,balustrady itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowala artystycznego masz po trasie z Grodziska Maz., do Józefiny. Tak naprawdę to jeszcze w Grodzisku Maz. przed Budokruszem po lewej stronie drogi, a Budokrusz jest po prawej za jakieś 200 - 300 metrów.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy pompowaliście tylne zawieszenie i jakie ciśnienie utrzymujecie w amortyzatorze, wg. instrukcji napisano że max. ciśnienie to 400 kPa. ale mimo że niby wpopmopwałem 370 kPa jakoś nisko stoi, a przy dwóch osobach i bagażach w kufrach na dołkach koło ociera o błotnik (troszkę ważę):) czy macie z tym jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy pompowaliście tylne zawieszenie i jakie ciśnienie utrzymujecie w amortyzatorze, wg. instrukcji napisano że max. ciśnienie to 400 kPa. ale mimo że niby wpopmopwałem 370 kPa jakoś nisko stoi, a przy dwóch osobach i bagażach w kufrach na dołkach koło ociera o błotnik (troszkę ważę) :) czy macie z tym jakieś doświadczenia ?

 

Szczerze mówiąc, to jak kupiłem Ventkę, to moja Evi narzekała na dobijanie – naw wertepach, dopompowałem na full i jeździłem. Ważę około 95kg, Evi (tylko cicho) około 60kg + bagaż i nie narzekałem podczas jazdy. Mam oryginalny ciśnieniomierz, ale jakoś nie wychodziło mi korzystanie z niego… Jutro mam II zmianę w robocie, rano i tak będę przy moto, to mogę podjechać na staję i sprawdzić :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 120 kg żoncia też ok.60 kg, ale pewnie jak zapytam to powie że 50 :) W instrukcji doczytałem że można napompować max. do 400kPa ale nie zalecają. Niestety nie wiem dlaczego bo już tego nie napisali. Korzystałem ze zwykłej pompki nożnej z manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z kompresora na stacji paliw nie przejmowałem się zapisami w instrukcji obsługi :)

Wyszedłem z założenia, że mi ma być dobrze.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jakoś tak jak w koło samochodu, chyba 2,4.

Pamiętam, że jak się podniosła na max`a i nie dała się ugiąć to było OK.

Powiem szczerze, że mi to dużej różnicy nie robiło, ale moja Evi powiedziała, że teraz ma 100% komfort.

Faktycznie nie dobijałem na większych wybojach.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jakoś tak jak w koło samochodu, chyba 2,4.

Pamiętam, że jak się podniosła na max`a i nie dała się ugiąć to było OK.

Powiem szczerze, że mi to dużej różnicy nie robiło, ale moja Evi powiedziała, że teraz ma 100% komfort.

Faktycznie nie dobijałem na większych wybojach.

Dyzio, ale chyba coś przesadziłeś :ohmy: ? 2,4? Przecież napisane jest chyba max to 0,5? Ja osobiście to chciałem nadymać kompresorkiem do kół, ale nic z tego. Jest tak jakby zapchany był przewód. Założyłem zaworek i myślałem, że ten wężyk rozerwie. Może jak ja podepne na cpn-ie to coś przepcha, albo rozerwie? Zresztą jak on jest nie nadymany to strasznie skrzypi zawias( wahacz). Może jak zapodam ciśnienie to się trochę podniesie i będzie ok. Oczywiście nie za wiele, bo już wcale do garażu tyłem nie wepchnę :wink: . Żona mówi na mnie krótka nóżka. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...