Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że do HD można kupić przystawkę mechaniczną do wstecznego,jest też właśnie elektryczny do Gold Winga.Jednak o czymś takim do Venturki nie słyszałem.Najlepiej jest tak parkować aby nie trzeba było później się wycofywać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Powiem Piter, że nie jest łatwo. Mam lekki próg w garażu i torba otarta :biggrin: . Wymyśliłem, że zrobię podest w garażu i z przodu będzie podwyższenie. Będę najężdżał przodem i stawiał. Na wyjeździe będzie do tyłu będzie chyba lepiej?

Tak sobie myślę, że trzeba na siłownie iść i nogi ćwiczyć. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Jestem mile zaskoczony , ponieważ kiedy znalazłem to forum i zaczołem zaglądać -nic sie tu nie działo (mały odzew)

więc wybaczcie mi tak długą absencje , -z racji wcześniejszego posiadania Dragstara przebywam na tamtejszym forum .

Witam serdecznie wszystkich nowych posiadaczy królewskiej Gwiazdy, mam nadzieje że to forum w końcu sie rozkreci

, chociązby z racji większej liczby posiadaczy tego zacnego motocykla .

Licze też na to że uda nam sie w tym roku doprowadzić do wspólnego spotkania (jęśli Bóg da przyjade na pewno )

no i kwestia ostatnia -fajnie by było gdyby tematy nasze były jakoś upożądkowane -bo gubia sie wątki .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i obiecuje codziennie sie tu meldować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wstecznego to niestety już nie raz żałowałem, że brak tego cuda, ale cóż trzeba raczkować :) Przed kupnem jak szukałem porad posiadaczy venturek, ktoś napisał bym traktował jazdę venturką jak ogromnym samochodem z naczepą i zawsze stawał tak by wyjazd nie sprawiał kłopotów. Nie zawsze się udaje, ale pamiętam o tym. Zapewne przy spotkaniu opowiemy swoje wpadki z pchaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dorobił wsteczny do vulkana, można ten patent zastosowac praktycznie do kazdego moto ,na obreczy tylnego koła jest naklejona tasma zębata . silnik elektryczny i przekładnia obok którą zatrybiasz o tą taśmę , przycisk na kierownicy uruchamia to cudo , sam to testowałem całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dorobił wsteczny do vulkana, można ten patent zastosowac praktycznie do kazdego moto ,na obreczy tylnego koła jest naklejona tasma zębata . silnik elektryczny i przekładnia obok którą zatrybiasz o tą taśmę , przycisk na kierownicy uruchamia to cudo , sam to testowałem całkiem fajne

Pomysł może fajny, ale bez jakiś fotek i instruktażu to nawet się nie zabieram. Do skonstruowania takiego ustrojstwa to trzeba chyba mieć zakład ślusarski?

Przekładnia, taśma, przycisk? Nie wiem jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągarka załatwi sprawę w garażu, a co będzie na mieście? Wiem, że przy parkowaniu tym motorem trzeba szczególnie myśleć, tylko co z tego, jak kierowca z puszeczki zastawi wyjazd myśląc, że motorek to sobie pchnie do tyłu i wyjedzie, twardy jest poradzi sobie. Przy tym nie pomyśli, że ten motorek to właśnie blisko pół tony na dwóch kołach. Wsteczny by się tu przydał jak nic...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym własnie polega prestiż śmigania naszymi lokomotywami - nie ma wstecznego. Nie każdy ma cierpliwość i siłę lub podejście techniczne. Zawsze ustawiam sie tak aby mieć swobode wyjazdu, ale zdarzyło się że musiałem prosić przechodnia o pomoc bo nie szło zrobić nawet sztycha :biggrin: I tak mamy fajnie, bo pasażer ma świetne rączki do trzymania i można je drzeć we wszystkie strony. W innych maszynach ludziska ciągną za chromy lub plastiki które czasami zostaja im w rękach. Bardzo mi sie podoba ten majestatyczny wygląd Ventury i powoli przyzwyczajam sie do jej masy. Mój dobry znajomy śmiga Hondą F6C Valkyrie (sześciocylindrowa na boxerze) która prawdopodobnie jest cieższa od Ventki. Miał kiedyś pannę która miała 40 cm w bicepsie i 180 cm wzrostu. Czasami go biła ale .... nigdy nie miał kłopotu z wyciągnięciem lub wypchaniem motocykla... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego Zajcow

Panowie, ja w sprawie działania forum. Czy przychodzą Wam powiadomienia na e-mail że ktoś zabrał głos w wątku? Kiedyś odbywało się to bez problemu, ale teraz są same problemy. Ślędzę wątek, klikam w linki które przychodzą e-mailem żeby przychodziły następne a później się i tak "łączność" urywa. Muszę zaqlądać na forum i sprawdzać czy ktoś coś napisał. To jest uciążliwe. Kiedyś działało to bez zarzutu.

 

Zabrałem się za swoje końcówki tłumików. Kupiłem sobie Dremela i musiałem go wypróbować :) Więc zdemontowałem tłumiki, tak żeby łatwiej było zdemontować końcówki rur wydechowych. To wygląda tak:

ktlum7.jpg

Próbowałem je polerować ale nie nabierały połysku. Skontaktowałem się z gościem który oferuje chromowanie na Allegro - firma AOC Michał Affelt z Bydgoszczy. Wysłałem gościowi zdjęcia tych końcówek i stwierdził że to może być materiał ZNAL. On nie chromuje znalu i wtedy wpadłem na pomysł żeby mi może je pomalował proszkowo w kolorze czarnym i połysk. Na razie czekam na decyzję czy będzie to chromował czy malował na czarno. Ale kilka dni minęło i nie wiem czy dobrze robię że pomaluję to na czarno. Co o tym sądzicie? Szukać kogoś kto chromuje znal i tam wysłać te końcówki? Czy chlasnąć to na czarno?

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie? Szukać kogoś kto chromuje znal i tam wysłać te końcówki? Czy chlasnąć to na czarno?

 

Jak na mój prosty rozum i z tego co się znam na globusie Polski, to wolał bym je oczyścić, przelecieć pastą Tempo – jak nie pomorze, to znowu przelecieć usuwając pastę Tempo i polakierować bezbarwnym (o ile wytrzyma temperaturę).

Kiedyś korzystałem z srebrnego sprayu do kolektorów wydechowych, możesz się za tym rozejrzeć.

Skoro masz je srebrne – chromowane, to niech nadal tak będą.

Zresztą spróbuj z tektury lub innego materiału zrobić atrapy i zobacz jak to będzie wyglądało?

Twój motor i decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam!

Dyzio

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...