Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co do ABS-u to się nie wypowiem, bo mój rocznik nie ma. Myślę, że jak popiszesz i trochę poszukasz to znajdziesz.Chłopaki mają takie świeże roczniki i instrukcję obsługi.

Co do zakupu to poczytaj w naszym małym dziale Ventura to tam jest napewno coś znajdziesz.

Temat rzeka i nie wiem, czy komuś się chcę od nowa temat przerabiać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrej.p. Gratuluję wyboru moto. Będziesz zadowolony. Ventura to rzadki motocykl i ja osobiście nie spotkałem się nawet na tym forum z nikim kto by miał problem z silnikiem czy napędem przy zakupie (lub później). Motocykl bardzo wytrzymały i stworzony do dalekich podróży. Z reguły każdy jak ma tem motocykl to dba o niego jak o członka rodziny (lub lepiej :biggrin: ) i nie widziałem osobiście zajeżdżonych egzemplarzy. Widziałem modele z przebiegiem 100 tyś. km a ich właściciele nie narzekali aby coś szwankowało, mówili nawet że taki przebieg dla Ventury to standard. Najczęściej ludzie sprzedają go ze względu na wagę bo nie każdy lubi poruszać się taka lokomotywą. Przy zakupie zwróć uwagę czy moto nie było przewrócone. Poczytaj posty wcześniejsze w tym temacie to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy zakupie(możesz negocjować niższą cenę). Co do ABS-u to bardzo mi przykro ale nie słyszałem aby Ventura taki bajer posiadała. Mam model z roku 2008 nie ma ABS-u. Poniżej dołączam link dla kolegi Endrju71 do jego motocykla z roku 2009 i również ta Ventka nie ma ABS-u.

 

Endrju71 znalazłem Twój motorek:

http://www.starmotorcycles.com/star/products/modelgallerylib/4/1/0/gallery.aspx

Teraz wszystko jasne masz rocznik 2009 (kolorystyka w każdym roku była inna). Ventki nie miały wtrysku tylko cały czas śmigały na gaźnikach. Musiałem zweryfikować tę informację bo mówiono mi, że modele od 2009 miały wtrysk. Najważniejsze że jest TCI :bigrazz:

 

 

Andrej.p. Skoro kupujesz Venturkę z roku 2008 (wyszły z linii produkcyjnej jesień 2007) to zapewne masz ją w kolorze Charcoal Silver (srebrny dół a góra grafitowa)

lub Black Cherry/Raven (czarny dół a góra wiśniowy metalik). Zobacz 8 stronę tego tematu bo tam Artur podał jakie kolory chodziły w danym roku

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forrest2000 piekne dzięki za równie długą odpowiedź i cenne uwagi :)Nie ukrywam że troche uspokoiłeś mnie co do venturki tj.jak tym sie jeżdzi,spalania etc.Mój kumpel co mu tak nagadali oduścił całkowicie venture i poszedl w pierwotnie zamierzonym kierunku tj.szuka sobie bemke gs 1200.Moto inne ale też fajne.

To że moja ventura to 2009 to wiedzialem od początku a to czy gaźnik to też potwierdziłem.Wszystkie moje dotychczasowe moto było po przejściach także temat naprawe plastików,chromowanie ,kupno brakująch/uszkodoznych części mam w miare opanowane :icon_mrgreen:

Także bedzie dobrze i może uda nam sie gdzieś spotkać naszymi venturkami :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wielkie dzięki za cenne informacje, ale mam teraz problem ; w Krakowie rocznik 2007/2008

dzwoniłem i właściciel mówi ze ABS to przez pomyłkę, moto kopił w USA na wiosnę

miał uszkodzone osłonę na nogi i kierownice i lekka wgniotka na zbiorniku. po naprawie

pomalowal na kolor jaki byl -stalowy czy tak ma byc , cena 33.900.

a druga w rzeszowie 2007 -czarna czy te kolory sa w tych latach w ofercie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wielkie dzięki za cenne informacje, ale mam teraz problem ; w Krakowie rocznik 2007/2008

dzwoniłem i właściciel mówi ze ABS to przez pomyłkę, moto kopił w USA na wiosnę

miał uszkodzone osłonę na nogi i kierownice i lekka wgniotka na zbiorniku. po naprawie

pomalowal na kolor jaki byl -stalowy czy tak ma byc , cena 33.900.

a druga w rzeszowie 2007 -czarna czy te kolory sa w tych latach w ofercie ?

 

Siema Andrzej

Możesz zapodać jakieś linki do tych motocykli?

Z Rzeszowa to ta http://allegro.pl/yamaha-venture-xvz-1300-ventura-polecam-i2027316004.html

A takie powinna mieć kolory:

http://www.colorrite.com/matrix-colors.cfm?CFID=773678&CFTOKEN=59656768

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krakowie www.bomoto.pl

alegro w rzeszow sprzedawca kawa48- to ta co link

 

Ta z Krakowa http://www.bomoto.pl/obiekt,123,MOTOCYKL_XVS1300_ROYLA_STAR_VENTURE.html# wychodzi na to że malowanie ma z rocznika 2008, spójrz sam http://www.colorrite.com/matrix-colors.cfm?CFID=773678&CFTOKEN=59656768 kolor ciemny niebiesko-szary występuje w roku 2008.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. pojadę pooglądam oba motocykle ,jak będzie sucha nawierzchnia to

chciałbym przed zawarciem umowy sprawdzić tor jazdy motocykla i teraz nie wiem; przy jakiej

szybkości i czy trzeba jechać bez trzymania kierownicy

 

Na mój gust oba są warte obejrzenia. Ten z Krakowa, jaśniejszy, ma więcej szczegółowych fotek. Obydwie mają symboliczny przebieg. Przy tym przebiegu motocykle, jeśli nie były po jakiś przejściach, powinny wyglądać jak nowe. Każdy szczegół, odstępstwo od oryginału powinny Ci dać do myślenia. Denerwuje mnie to że zwróciłeś sprzedawcy uwagę że motocykl nie posiada ABS-u a w ogłoszeniu dalej widnieje ta informacja. To jawne robienie durni z potencjalnych klientów. Tym bardziej że to profesjonalista, zajmuje się przecież sprzedażą motocykli i samochodów. Ten motocykl pochodzi z rynku amerykańskiego więc zanim się Andrzeju wybierzesz oglądać motocykl zadzwoń do gościa i poproś o numer Vin i zamów sobie na Allegro raport. Ja do swojego motocykla zamówiłem raport i teraz mogę spać spokojnie. Jak będziesz chciał więcej szczegółów na temat raportu to pisz, przekażę Ci co wiem w temacie.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie maszynki są śliczne Andrzeju, ale mnie podoba się kolorystycznie ta z Krakowa. Oglądnij obydwa dokładnie czy nie miały upadków, oglądnij główkę ramy, odpal i posłuchaj, sprawdź stan opon i tarcz (w razie czego troszkę potarguj) i kup tę beżową :biggrin: a na wiosnę się spotkamy bo mamy do siebie rzut beretem

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN:JYAVP04E68A013800 to z Krakowa

 

JYAVP04E17A011872 to z Rzeszowa

 

kolego Artur jesteś kopalnia wiedzy ,jak to się robi

 

A gdzie tam kopalnia wiedzy, sam na forum jestem od kilku dni. Ale do rzeczy.

Ja korzystałem z usług tego Pana: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=422725 Oferuje on dwa raporty - Carfax i Autocheck - i dlatego Ci polecam tego użytkownika bo jak zadzwoniłem do niego i podałem mu telefonicznie numer VIN swojego motocykla to wstępnie mi sprawdził i powiedział mi żebym zamówił tylko ten tańszy bo w droższym nic więcej nie było. Ja byłem zdecydowany wydać 80 zł a dzięki temu Panu zaoszczędziłem 55 zł. Oczywiście jak w Carfax-ie będą fotki to możesz sobie ten zamówić. Taki raport dostajesz niemal od ręki, na meila. A co jest w nim zawarte to opisane jest w aukcji. Ja ze swojego raportu dowiedziałem się że mój motocykl miał 5 właścicieli łącznie z firmą ubezpieczeniową bo była szkoda całkowita i motor trafił na licytację. Potwierdził się też przebieg. Także polecam. Jest to jakiś koszt ale za te parę groszy będziesz spał spokojnie. Ile razy widziałem na grupach samochodowych najpierw ogłoszenie o samochodzie bezwypadkowym a chwilę później zdjęcia ze stanów tego samego auta ale rozbitego z wywalonymi poduszkami :icon_biggrin:

 

 

BTW, mam pytanko do adminów, nasz temacik zmienił nazwę, to Wasza zasługa? Dzięki :notworthy:

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN:JYAVP04E68A013800 to z Krakowa

 

JYAVP04E17A011872 to z Rzeszowa

 

kolego Artur jesteś kopalnia wiedzy ,jak to się robi

 

He, he, he…

Jak by tu była opcja „Lubię to!”, to bym kliknął ;)

Ja mam Ventkę od roku, a interesuję się tematem od półtora roku.

Najwięcej dowiedziałem się z tego Forum.

ARTUR – tak trzymać!!!

Pozdrawiam! (Wszystkich).

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - może. Ponieważ jeżeli chcemy się spotkać w fajnym miejscu, np. w długi weekend majowy, to już teraz trzeba o tym myśleć i zarezerwować jakiś pensjonat hotel itd.

Ponieważ jest to długi weekend, a do tego majowy, będzie już ciężko...

(inne zloty, spoty, wesela, komunie).

Chyba, że pomyślimy o innym weekendzie.

Trzeba brać pod uwagę, że niektórzy będą mieli do nawinięcia trochę kilometrów, a motorem w nocy nie jeździ się już tak przyjemnie jak samochodem.

Dla tego też, propozycja padła na jakiś centralny punk Polski - coś koło Łodzi lub pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Tyle, że z tego co widzę po opisach, większość jest z dolnej części Polski, więc możemy pomyśleć o innym miejscu.

Pytając oczywiście o zdanie tych z Pomorza, Mazur.

Każdy chce spotkania, ale nic w temacie się nie dzieje ;) - będzie sponton ;)

Pod namiotami u mnie na działce, ale wtedy będę musiał po Kogoś pojechać, bo inaczej będę poszkodowany z kilometrówką...

Pozdrawiam!

Dyzio

Od siebie moge powiedzieć że w maju nie mam żadnej komunii,ślubu,chrzcin i czego tam jeszcze sie robi rodzinnie.Na dzięn dzisiejszy jestem w pełni dyspozycyjny :icon_mrgreen: także w maju termin bedzie mi odpowiadał każdy.Jedyne co to to że moge mieć problem z wyjazdem w piątek,w sobote no problema.

Co do miejsca spotkania najlepiej było by oczywiście tak aby kazdy miał w miare zbliżoną odleglość.I to trzeba by ustalić czy też można by jechac w jakieś ciekawe miejsce bez względu na to kto jak ma daleko.Dla mnie osobiścei nie ma problemu jechac w góry,Mazury ,morze :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam kopalnia wiedzy, sam na forum jestem od kilku dni. Ale do rzeczy.

Ja korzystałem z usług tego Pana: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=422725 Oferuje on dwa raporty - Carfax i Autocheck - i dlatego Ci polecam tego użytkownika bo jak zadzwoniłem do niego i podałem mu telefonicznie numer VIN swojego motocykla to wstępnie mi sprawdził i powiedział mi żebym zamówił tylko ten tańszy bo w droższym nic więcej nie było. Ja byłem zdecydowany wydać 80 zł a dzięki temu Panu zaoszczędziłem 55 zł. Oczywiście jak w Carfax-ie będą fotki to możesz sobie ten zamówić. Taki raport dostajesz niemal od ręki, na meila. A co jest w nim zawarte to opisane jest w aukcji. Ja ze swojego raportu dowiedziałem się że mój motocykl miał 5 właścicieli łącznie z firmą ubezpieczeniową bo była szkoda całkowita i motor trafił na licytację. Potwierdził się też przebieg. Także polecam. Jest to jakiś koszt ale za te parę groszy będziesz spał spokojnie. Ile razy widziałem na grupach samochodowych najpierw ogłoszenie o samochodzie bezwypadkowym a chwilę później zdjęcia ze stanów tego samego auta ale rozbitego z wywalonymi poduszkami :icon_biggrin:

 

 

BTW, mam pytanko do adminów, nasz temacik zmienił nazwę, to Wasza zasługa? Dzięki :notworthy:

 

Ja z usług tego Gościa korzystałem po raz trzeci i po raz trzeci czuję się oszukany.

A tu dowód:

http://allegro.pl/raport-autocheck-nie-carfax-foto-w-5min-24h-dobe-i1996631632.html

Właśnie kupując Ventkę zapłaciłem 25,- pln i kiszka, słaby opis bez zdjęć.

Przy samochodzie to samo.

Teraz przy aukcji jw., znowu to samo, krótki lakoniczny opis i brak zdjęć oraz informacja, że jak wpłacę dodatkowa kasę to się zdjęcia znajdą.

Delikatnie mnie to wkurzyło, pisze do Gościa, a On, że ma znajomego Ruska i od Niego weźmie zdjęcia jak są i da mi znać. Napisałem do allegro, że coś jest nie tak i czekam na odzew…

Nie jestem zadowolony z usługi, natomiast faktycznie szybko otrzymałem raport łącznie z tłumaczeniem. Nie wiem do końca, co o tym myśleć…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...