Skocz do zawartości

Miałem kolizje jest jakis fachowiec?


rybson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobote mialem kolizje drogowa nie z mojej winy:

 

Uszkodzony Peugeot 206 GTi 2.0 2001 rok 139tys km sprowadzony w tamtym roku we wrzesniu co zostalo uszkodzone:

 

pokrywa komory silnika

blotnik prawy

blotnik lewy

te fartuchy co zakrywane sa przez blotniki

nadkola

pas przedni

belka dolna

wzmocnienie zderzaka

zderzak+te kratki w zderzaku

reflektory

halogeny

tablice rejestracyjna

atrapa

podluznica prawa przesunieta z 3 cm zrobil sie na niej garb

chlodnica klimy

chlodnica wody

wentylator chlodnicy

weze chlodzace od wspomagania kierownicy

szyba przednia z czujnikiem deszczu poobijana od odlamkow szyby sprawcy

plus jakies tam plastiki na pasie przednim i slizgi zderzaka wiadomo duzo pierodol ktorych nie widac

do tego zle wchodza biegi

 

 

ile moge kasy oddzyskac ?? o ile mam/moge sie upomniec? dodam ze wartosc takiego samochodu to okolo 13tys zl od takiej kwoty placilem cło znajac zycie to ubezpieczyciel da mi szkode calkowita 5 tys zl plus wrak pojazdu...

wiadomo ze nie chce tez wyjsc na zero gdyz autko bylo bezypadkowe wczesniej a znalesc gti w takim stanie jak ja mialem to cud, do tego miesiac bez samochodu ktory sluzyl mi do dojazdow do pracy a w weekendy szkoly i wiele wiele innych aspektow zwiazanych z kolizja ktora to zawsze pozniej zycie utrudnia

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy Ci się za części tyle co kosztują nowe+robocizna,możesz iść do autoryzowanego serwisu i zrobić kosztorys na naprawę ile wycenią tyle musi firma ubezpieczeniowa zapłacić. A co do tego że nie masz czym jeździć,to wypożyczasz auto i na czas naprawy Twojego auta, bądź wypłacenia odszkodowania jeździsz autem z wypożyczalni i koszty pokrywa ubezpieczyciel sprawcy z jego OC. Takie prawo poszkodowanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie zaczyna;/ szkoda calkowita naprawa ekonomicznie nieuzasadniona wartosc pojazdu 10700zl... ale jak przyszlo placic clo we wrzesniu to bylo 13 tys zl... naprawa w ASO 22tys zl i nie mam zgody na naprawe w ASO, i teraz szkoda wystawiona na 6tys zl i co mam dolozyc do interesu?? a gdzie moj czas telefony ja mam chodzic za czesciami zeby sie zmiescic w tej kwocie?? czy moze jechac na poblizszy zlom i zaczac kupowac lampy z anglika zeby bylo taniej mysle ze kwota 8tys zl by mnie satysfakcjonowala bo wtedy bym czesci kupowal a nie szukal gdzie taniej, nawet spzredajac wrak za 4700zl plus kwota 6000zl daje 10700zl i co ja za to kupie bo napewno nie 206gti w ktorym nie trzeba nic robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - na podstawie tego co piszesz - szkoda całkowita jest ewidentna. Autko leciwe, uszkodzenia znaczne.

 

Sąd Najwyższy (V CKN 903/00) wypowiedział się jednoznacznie, iż w takim przypadku roszczenie poszkodowanego ogranicza się do różnicy wartości pojazdu przed i po wypadku.

 

Z tego wynika iż na pewno nie dostaniesz odszkodowania wynikającego z kosztów naprawy. Co oczywiście nie oznacza że nie możesz auta sobie naprawić (jeżeli się zmieścisz w wypłaconym odszkodowaniu, jeżeli nie to dokładasz z własnej kieszeni)

 

Nie oznacza to jednak że jesteś bez wpływu na wysokość odszkodowania. Musisz dokłądnie sprawdzić, czy prawidłowo oszacowano wartość pojazdu przed wypadkiem (czyli: przebieg, wyposażenie, stan pojazdu, ilość poprzednich właścicieli, data I rejestracji, stan opon itd itp) oraz czy nie przeszacowano wartości wraka. Musi on być sprzedawalny w wyliczonej kwocie.

Sprawdź też czy ujęto wszystkie uszkodzenia, zwróć uwagę na zawieszenia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...