Skocz do zawartości

Ładowanie poszło w las


Dr.Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to może pan Polonista powie czy to regulator czy nie

 

p.s następnym razem wszystko napisze tak ze nawet dziecko 5 letnie zrozumie jak niektórzy nie potrafią zinterpretować czegoś pisanego na szybko.

regulator

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. Artur, jesli chodzi o pomiary elektryczne to nie robimy zadnych skrotow myslowych w opisach, bo tylko na dokladnym opisie mozna bazowac diagnoze. Z tego co napisales nic nie wynika.

Alternator badasz skala voltomierza pradu zmiennego, bo taki prad daje altek i mierzysz 3 pary przewodow z niego wychodzace.

Jak slusznie krokodyl napisal moze wystarczy oczyscic, czy wymienic lacznik miedzy altkiem a reglerem, albo poprawic masowanie reglera - dopiero gdy to nie pomoze wymieniamy regler.

Jezeli ty zaczynasz pisac o ohmomierzu to raczej widac ze czegos nie rozumiesz - calkowicie popieram Piotrka w sprawie dokladnego opisu usterki i dotychczasowych prob naprawy / diagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o tym Adam, żeby zamieścić w przyklejonych procedurę sprawdzenia problemów z ładowaniem

Już brak siły na opisywanie krok po kroku zasad pomiarów uzwojeń i napięcia ładowania.

Ostatnio pozwoliłem sobie zacytować Ciebie, bo ładnie to napisałeś i wygrzebałem Twój post zza światów, bo jednak troche trzeba napisać o tym jak to zrobić.

Generalnie dla wszystkich posiadaczy alternatora procedura jest taka sama.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem elektrykiem ( czemu kłamiesz jak elektryka skończyłeś ??) i nie zawsze wiem co pisze :)

 

ale alternator był mierzony przez tatę wedlug serwisowki i jest ok. styki i inne pierdoły tez były sprawdzane dopinane odpinane czyszczone i itd.

 

wiec jeżdżę bez świateł bo tak się tylko da ( a moto to moj jedyny srodek transportu ) i mam ładowany wtedy akumulator jak światła włączę to aku pada po paru kilometrach ( ciężko stwierdzić po ilu bo nie eksperymentuje )

 

używek brak na allegro tylko nówki co mnie martwi bo prace zbijacza palet straciłem za 950zl i nie mam pieniędzy. :(

 

z tym podwieszeniem jak sprawdzać takie rzeczy do dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innej roboty, to najlepsza rada jaka moge dac.

To co piszesz wskazuje ze powinienes kupic nowe aku i dopiero szukac bledu.

Jezeli uczyles sie "na elektryka", to dlaczego pracowales jako niewykwalifikowany robotnik ???

Znajdz jakiegos dobrego elektryka i zatrudnij sie do pomocy, zeby naprawde nauczys sie tego fachu. Jezeli interesuja cie samochody / motocykle to zatrudnij sie w takim warsztacie i ucz sie elktryki samochodowej - tym razem naprawde a nie na niby jak w szkole.

Na pewno zarobisz wiecej niz ukladacz palet, moze nie na start, ale jak juz cos bedziesz umial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...