Skocz do zawartości

Naprawa szklanki


Arturek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przeleciałem chyba wszystkie posty na temat chromowania.Dużo było o rysach,ubytkach itp.A ja mam taki problem,że mam wgniecioną szklankę(osłonę amortyzatora) Pierwsze pytanie:czy znacie może kogoś kto to naprawi? Pytanie drugie:gdybym to sam wyklepał,zapewne musiałbym wyrównać szpachlą.Więc gdy oddam element do chromowania,czy chrom będzie się trzymał szpachli? Ewentualnie pytanie trzecie czy znacie inne sposoby naprawy szklanki?

P.S. Tylko proszę nie piszcie,że lepiej kupić nową bo ona kosztuje 560zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachli nie pochromujesz.

Szukaj dobrego magika od blacharki bo czasami potrafią czynić cuda z pognieciona blachą i bez ponownego malowania.Czasami dobry ślusarz też na tokarni może naprawić wgniotki bez uszkodzenia powierzchni.

Wrzuć jakieś foto.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w HD, minionej zimy to naprawiałem. Zdjąłem szklankę i od wewnątrz bardzo małym młoteczkiem i bardzo delikatnie pukałem aż krzywizna wyszła i prawie jej nie widać. Wgniecenie było łagodne ale duże.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam jak,ale może w sobotę mi się uda to zapodam fotkę.Znalazłem na allegro taka firmę: chrom chromowanie chromy chromowane M 04 06 07 11 (numer 982854507) Gosciu powiedział,że naprawi.Może ktoś zna tą firmę?

Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł: może znaleźć rurę o takiej samej średnicy,wyciąć mocowania z uszkodzonej szklanki i wspawać do rury,a następnie wszystko poniklować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tak kombinować? Aż tak mocno to jest skasowane? Szklankę lepiej zrobić ze zwykłej blachy zawijając ją. Pożądana średnica x 3,14 + 2 razy grubość materiału + ewentualna zakładka, oto długość pasa blachy jaki potrzebujesz. Każdy średnio kumaty warsztat ślusarski zrobi to w okolicy. Najlepiej z nierdzewki tak jak jest to w Harrym. Płat blachy zawinięty, łączenie od tyłu, od góry denko z mocowaniem wspawane, spawy spolerowane i git. W HD szklanka nie jest idealne okrągłą, przekrój ma eliptyczny, nie wiem jak u Ciebie, może jest zrobione "na skróty" z cienkiej rury, tak jak pisałeś. Przede wszystkim poka fotki, bez tego możemy tylko wróżyć. Myślę że jakbyś znalazł lokalnego fachowca który posiada "koło angielskie" naprawiłby to na poczekaniu.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zainteresowanie.Jakoś udało mi się zregenerować tą szklankę.Zdemontowałem ją,potem cały dzień szukania,aż wreszcie zdobyłem stare łożysko o średnicy takiej jak szklanka.Wbiłem je do środka i wgniecenie się wyprostowało.Wprawdzie został mały ślad,ale przynajmniej to wgniecenie nie szoruje mi po goleniu.No i trochę kasy zostało w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...