Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem gs 500


kermit88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ładowaniem. Po naładowaniu akumulatora trzyma mi ok 2 tygodnie (przejechałem przez ten czas kilka krótkich tras w sumie ok 500km, tak że dużo kręcenia rozrusznikiem nie było). Ponownie naładowałem, przejechałem się i sprawdziłem napięcie na akumulatorze. Przy 5tys obrotów było ok 13,35V (wahało się) na wolnych obrotach napięcie cały czas spadało aż do ok 12,3- 12,2V. Poczytałem parę postów i zrobiłem tak jak mówicie i sprawdziłem napięcie na alternatorze i między tymi żółtymi kablami przy 5tys obr było ok 62V a na wolnych obrotach było tak mniej więcej chyba 18V. Co może być przyczyną tego że aku mi pada? Walnięty regler czy alternator?

Kiedyś sprawdzałem napięcie na akumulatorze i było na odwrót na ssaniu przy 1,5tys obr było coś koło 13,5- 13,9V a przy 5tys ok 12,8V.

Aha i jeszcze jedno przy sprawdzaniu napięcia między tymi żółtymi kablami troszku mi się chyba ręka zsunęła i zrobiłem chyba małe zwarcie bo się zabłyszczało, ale po ponownym sprawdzeniu napięcia dalej było między każdym kablem przy 5tys ok 62V, czy mogłem przez to coś uszkodzić?

Dodam że syki nie wyglądały na zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie to nie jest zły wynik. :biggrin: Aku masz dobre, sprawne, świeże? Być może aku już nie jest zbyt zdrowe i w ten sposób wykańcza regulator napięcia. Miałem tak w GS500E ale moto zawsze stało pod chmurką, lato czy zima jeżdżone od rana do nocy na światłach co dzień, przyszły mrozy i po kilku dniach jazdy padł regler z powodu czerstwego akumulatora.

 

A tak ogólnie to Twój regler powoli żegna się z życiem. Pewnego dnia zatrzymasz silnik i już nie odpalisz. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek baterii o niczym nie świadczy. Trzeba go zbadać dokładniej. Prosta metoda jest taka że wyjmujesz aku z motocykla i odstawiasz w garażu na noc, dwie lub tydzień, co dzień mierzysz stan naładowania. Jeśli są wyraźne spadki stanu naładowania to aku jest kaputt. Taki akumulator dobije twój regler wkrótce.

 

Bardziej finezyjne metody wyjaśnią spece od elektryki którzy chowają się gdzieś na forum. Ja już mam za dużo browarów żeby pisać takie herezje dziś. :flesje:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjeź do sklepu z aku i tam maja przyrząd do sprawdzania pojemności aku.To najlepsza metoda.Trzy lata w motocyklowym aku to już długi żywot(sezonowość używania).

Zwarcie na uzwojeniach , które spowodowałeś raczej nie zrobiło biedy.

W przypadku pomiarów, które dokonałeś wygląda na to, że regler klęczy.

Ale spotkałem się z kilkoma przypadkami, iż to stan aku powodował takie anomalie w ładowaniu i objawy wskazujące na regler.

Wnioski już chyba sam wyciągniesz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem w sklepie z moim akumulatorem. Co prawda gościu stwierdził ze ten akumulator jest za mały żeby poddać go obciążeniu urządzeniem jaki posiada ale spróbował i stwierdził że najprawdopodobniej aku do wymiany. Jeszcze jedno pytanie, jeśli wymiana akumulatora nie pomoże i będę zmuszony wymienić regler to gdzie mogę taki kupić bo na allegro jest tylko kilka używek, a w używki to chyba nie ma sensu inwestować. Może wie ktoś od jakiego innego motocykla by ewentualnie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej górze forum masz wielki baner sklepu internetowego z częściami. Szukaj tam. Poza tym lokalne sklepy moto, serwisy, hurtownie itd.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...