Skocz do zawartości

Kufer Givi V46 odczepił się podczas jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Warto co jakiś czas zainwestować w gumki montażowe do płyty. Niektórzy nie sprawdzają ich zużycia, przez co kufer podskakuje i wybija mocowania. Miałem ostatnio w rękach taki egzemplarz Givi E360, ale akurat ten jeździł na metalowym adapterze przy stelażu (te niszczą kufer szybciej)

 

Dochodzi jeszcze kwestia oryginalności kufrów Givi. Skoro cena detaliczna to powiedzmy 950 zł, to skąd biorą się oferty nowych ("takich samych") kufrów po 600 zł? Nawet sklepy płacą za nie więcej, to coś tu nie gra.

 

Jeżdżę z 10-letnią Kappą K40 na stelażu z płytą Givi. Kufer przejechał ze mną ponad 40 tys. km, w tym spory kawałek z namiotem i materacem na bagażniku na kufrze (i to po dziurach). Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to odpadło. Przykręcanie na metalowe mocowania? Rzeźba, ale co robić.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto co jakiś czas zainwestować w gumki montażowe do płyty. Niektórzy nie sprawdzają ich zużycia, przez co kufer podskakuje i wybija mocowania. Miałem ostatnio w rękach taki egzemplarz Givi E360, ale akurat ten jeździł na metalowym adapterze przy stelażu (te niszczą kufer szybciej)

Dochodzi jeszcze kwestia oryginalności kufrów Givi. Skoro cena detaliczna to powiedzmy 950 zł, to skąd biorą się oferty nowych ("takich samych") kufrów po 600 zł? Nawet sklepy płacą za nie więcej, to coś tu nie gra.

 

 

 

Kufer oryginalny (przynajmniej nic nie wskazuje na to że podróbka. A gumki wyższe kupiłem (Z126A) i kufer siedzi sztywno na płycie. Płyta to M5.

Tylko dlaczego sqrwiel się otwiera na wybojach???

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiózłbym do reklamacji, może zamek jest uszkodzony. Mam dość często styczność z takimi kuframi i nigdy nikomu się nie otworzył, ale zależy którędy trafił do Polski.

 

 

Już sytuacja opanowana. Otóż winowajcą była trochę już zbita uszczelka na łączeniu kufra z pokrywą i było trochę luzu. W okolicach zamykania podłożyłem przycięte kawałki uszczelki do okien i jest gitara. Kufer zamknięty jak sezam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...