Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt


VituPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyjemy, zobaczymy. W pon. pojadę w końcu oglądnąć tą TDMkę XD bo się ze znajomym zgrać nie możemy, a w między czasie limit poszedł w górę do 7k. :) Przecinaki dalej mnie "nie interesują" choć ostatnio widziałem parę - w zasadzie to nawet sporo bo większość - gości na takich moto jeżdżących spokojnie więc może... da się na tym jeździć. ;)

A ja cały czas twierdze, że TDM na początek to nie jest dobry pomysł. Sam właśnie przesiadłem się z er5 na TDM. To dwa zupełnie różne światy. I nie chodzi mi tu tylko o różnice w mocy. Choć ta jest duża. TDM jest cięższa i wyższa. A na parkingu ma to spore znaczenie. Na prawdę znacznie lepiej zacząć od czegoś bardziej poręcznego i słabszego. Zapewniam Cię, że w jeden sezon żadna 500 Ci się nie znudzi. No i zawsze kupisz nowsze moto za te same pieniądze.

A że tak spytam, masz 7 tys na moto a ile masz przewidziane na ciuchy?

 

Jedna rada. Jadę do (najwyraźniej) handlarza - mogę liczyć że ma jakiś kask na jazdę próbną czy przyjechać ze swoim? Nie wiem jeszcze czy to właśnie to moto, a wdzianko chciałbym kupić pod maszynę. W ostateczności mogę pójść w czarny - ten pasuje do wszystkiego. :)

 

Kask zawsze trzeba mieć swój. No i najpierw się kupuje ciuchy a później moto. Nie masz dylematów typu chopper czy sport więc ciuchy będą pasowały na wszystko co kupisz.

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyś leżą już i czekają na wdzianko. W paru dziedzinach mam już podobne doświadczenia dlatego zacząłem od odłożenia na ubranie i nie zamieżam narazie zmieniać proporcji, choćby się ubrana virażka 535 z 99 w idealnym statnie i ze śmiesznym przebiegiem trafiła 5 stów ponad limit. ;) Myślę, że się zamknę w tych 2k z kaskiem, kurtką, rekawicami i butami. Nie przewiduję szaleństw więc moje gore na nóżki narazie będą musiały wystarczyć, chyba że zakup przeciągnie się do następnej wypłaty. XD Cholera argument z parkingiem i manewrowaniem jest przekonujący, różnica była już wyraźnie odczuwalna przy GNce i YBRce na ósemkach a co dopiero przy sprzętach "poważniejszych". Ostatnio miałem okazję pojeździć starym transalpem - bez tragedii ale może warto posłuchać bardziej doświadczonych...

 

PS

Przez czarne wdzianko miałem na myśli czarny jako jedyny/dominujący (np białe przeszycia) kolor ale odblaski to rzecz jasna konieczność. Dla pewności zapytam - chodzi o jaskrawe kolory - tak żeby przyciągać wręcz uwagę na drodze, czy o widoczność w nocy?

 

PPS

Teraz załapałem z wiekiem. XD Myślałem, że skrypt na stronie automatycznie wylicza wiek z podanej daty urodzenia.

 

PPPS

Jaki kask w okolicach 500zł? Myślałem o AGV K3.

Edytowane przez VituPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezon taki który widać zarówno w dzień jak i w nocy.

Kask też polecam rzucający się w oczy, w końcu to bezpieczeństwo, nie ważne że nie pasuje kolorystyką do motocykla.

 

AGV K3 jest rozsądną propozycją na początek.

A może lepiej jakiś Uwex ?

Edytowane przez Raczek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne moto ale wolałbym coś młodszego - póki co troszkę kiepski ze mnie mechanik. ;) W każdym razie dzięki za ofertę. Kask już u kuriera, w tym tyg. jadę oglądać TDMkę '00. Jak się rozczaruję to może poszukam EZki. Z rękawic myślę o jakichś alpinestarach, kurtkę chcę z Modeki, a nie wiem jak z butami - znowu zapytam jakie rady? :)

Edytowane przez VituPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne moto ale wolałbym coś młodszego - póki co troszkę kiepski ze mnie mechanik. ;) W każdym razie dzięki za ofertę. Kask już u kuriera, w tym tyg. jadę oglądać TDMkę '00. Jak się rozczaruję to może poszukam EZki. Z rękawic myślę o jakichś alpinestarach, kurtkę chcę z Modeki, a nie wiem jak z butami - znowu zapytam jakie rady? :)

 

No i jak wypadły oględziny tej TDki?

A co do butów, zależy ile chcesz kasy na nie przeznaczyć. Ja kupiłem Formy Toury i jestem zadowolony. Buty do turystyki, z membraną. Dość wygodne.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szlifie. :( Niby naprawiona ale nie chcę ryzykować. Upatrzyłem w Krakowie ładną CB500. Umówiłem się wstępnie na jutro na oględziny.

 

Jednak cebulka? No i dobrze. :)

A TDM za rok :crossy:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmienię to na wirażkę, XD ale to kwestia czasu i... pieniędzy. :) Nie wiem czy cebulka wypali bo właściciel nie odpowiada na telefony. BTW skończyło się na Lazerze Breva - nigdzie w kraku nie mogłem znaleść AGVa do przymierzenia. Był w salonie Yamahy ale nie było skorupy w odpowiednim rozmiarze.

 

Właśnie zauważyłem posiadany motorek Horb. Jak wrażenia z eksploatacji? :) Może się jeszcze okazać, że się przejadę po tą TDMkę.

Edytowane przez VituPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...