Skocz do zawartości

Problem z obrotami malaguti grizzly 2t


ian3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 4 lat posiadam malaguti grizzly 12 zawsze wszystko grał lecz z niewiadomych przyczyn gdy motor wchodzi na obroty gaśnie . Wyczyściłem gaźnik , oraz sprawdziłem dostarczenie paliwa z baku .Wszystko gra . Raz miał taką fazę i mu minęła ale teraz już tak pozostało .

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 4 lat posiadam malaguti grizzly 12 zawsze wszystko grał lecz z niewiadomych przyczyn gdy motor wchodzi na obroty gaśnie . Wyczyściłem gaźnik , oraz sprawdziłem dostarczenie paliwa z baku .Wszystko gra . Raz miał taką fazę i mu minęła ale teraz już tak pozostało .

z góry dzięki za pomoc

sprawdź świecę fajkę wygląda jak byś tracił prą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że do może być prądem z elektryka. Jakiś kabelek gdzieś się przetarł albo izolacja się przetopiła i na wyższych obrotach zaczyna masować. Sprawdź okablowanie. Jeśli to nie pomoże to spróbuj skorzystać gdzieś z lampy stroboskopowej i zobacz czy iskra na wyższych obrotach cały czas jest.

P.S: Miałbym taką lampę do sprzedania ale pierw sprawdź całe okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taki zapłon jak w pocketbike, z tym że produkcji włoskiej firmy IDM. Gaźnik to najprostszy w konstrukcji Dellorto SHA 14 12. Bardziej obwiniałbym zastosowanie mieszanki zbyt bogatej w olej, kiepskiej świecy i nierozgrzanie silnika. W pracy mam na sprzedaż dwa takie zabawki. Ostatnio jak przepalałem to nie chciałem się bawić w czyszczenie gaźnika, zmuszałem silnik do rozgrzania przez ciągłe kręcenie manetką aż do nieprzerwanej pracy silnika. Warto po jakimś czasie sprawdzić stan tłoka, pierścieni (pierwszy typu Dykes) i czy w kanale wydechowym nie ma nagaru. Niestety części do tych silników są dostępne w USA, mimo że producent (Morini Franco Motori) jest z Italii.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...