Skocz do zawartości

Bice hamulców w Thundercat 600R 97r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w trakcie hamowania moim thundercatem odczuwam lekkie bicie, na klamce nic nie czuć, tylko wrażenie jest takie jakby koło miało jajko, ale czuć to tylko podczas hamowania i co najciekawsze nie w całym zakresie tylko na początku, jak mocniej docisnę klamkę to te wrażenie znika, czy to może być wina krzywych tarcz? Dodam, że na tarczach widać delikatny rowek ale jest on minimalny, jak się przejeżdża palcem to go nie czuć wygląda to tak jakby był namalowany.

Jeszcze jedno pytanie jaka jest minimalna grubość tarczy i klocków?

Jak mierzyłem, prawa tarcz ma 4,2mm, lewa 4,3-4,4mm ( nie wiem czy ta różnica jest normalna?) natomiast okładzina na klockach ma około 4mm, czy da rade na tym jeszcze jeden sezon prześmigać?. Dodam że hamulce działają bez zastrzeżeń, dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w trakcie hamowania moim thundercatem odczuwam lekkie bicie, na klamce nic nie czuć, tylko wrażenie jest takie jakby koło miało jajko, ale czuć to tylko podczas hamowania i co najciekawsze nie w całym zakresie tylko na początku, jak mocniej docisnę klamkę to te wrażenie znika, czy to może być wina krzywych tarcz? Dodam, że na tarczach widać delikatny rowek ale jest on minimalny, jak się przejeżdża palcem to go nie czuć wygląda to tak jakby był namalowany.

Jeszcze jedno pytanie jaka jest minimalna grubość tarczy i klocków?

Jak mierzyłem, prawa tarcz ma 4,2mm, lewa 4,3-4,4mm ( nie wiem czy ta różnica jest normalna?) natomiast okładzina na klockach ma około 4mm, czy da rade na tym jeszcze jeden sezon prześmigać?. Dodam że hamulce działają bez zastrzeżeń, dzięki za wszystkie odpowiedzi

 

 

Wg mnie będą to krzywe tarcze. Albo nawet jedna krzywa. Najlepiej zdemontuj tarcze aby sprawdzić krzywiznę. Co do grubości to powinien być to nie mam pojęcia ale powinien być jakiś znacznik. Może i da radę prześmigać jeszcze jeden sezon ale czy warto ryzykować zdrowie a nawet życie dla zaoszczędzenia paru groszy. Z hamulcami nie ma żartów. Albo robisz coś porządnie albo wcale i nie śmigasz. Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w thundercatach bywają problemy z odkręcaniem tarcz.Z reguły kończy się na pourywanych śrubach.Uważaj przy tych manewrach.

Oczywiście zapomnij o jakimkolwiek przetaczaniu i innych pierdołach, które możesz usłyszeć od kolegów, pseudomechaników.

Co do grubości tarcz należy zajrzeć do serwisówki(dostępne w przyklejonych u kolegów z forum).

Jeśli tarcze mieszczą się w nominale to poza tym, że efekt nieprzyjemny i może się wzmagać to tragedii nie ma.

Jednakże nieuchronnie zbliża się wymiana i oczywiście obydwu co warto zrobić dla własnego bezpieczeństwa i komfortu z podróżowania motórem.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to może być wina krzywych tarcz?

 

Na 99% tak jak pisze ziom wyżej 1 tarcza będzie krzywa...Moto daj na stojak z przodu,przyłóż kredę do lagi parę mm od tarczy pokręć kołem i zobaczysz która tarcza krzywa...(można zdjąć zaciski lepiej się będzie kręciło) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem servisowke, podają, że min grubość to 4,5mm więc czas na zmianę może ktoś się orientuje jakiej firmy i gdzie kupić tarcze, wiem, że to nie jest tania sprawa, ale na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, chciałbym żeby ich cena zamknęła się w 1000zl, jeśli da radę oczywiście pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem servisowke, podają, że min grubość to 4,5mm więc czas na zmianę może ktoś się orientuje jakiej firmy i gdzie kupić tarcze, wiem, że to nie jest tania sprawa, ale na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, chciałbym żeby ich cena zamknęła się w 1000zl, jeśli da radę oczywiście pozdrawiam

http://www.moto.allegro.pl/listing/search....&category=19046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...