Skocz do zawartości

Dławienie się silnika


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie zauważyłem, że przy końcowym i gwałtownym dohamowywaniu przed skrzyżowaniem (przód lekko nurkuje) kiedy już wciskam sprzęgło i silnik pracuje na jałowych to znacznie zmniejsza on swoje obroty często przy tym gasnąc. Jeśli nie zgaśnie to po 2-3 sekundach gdy już stoję nieruchomo odzyskuje normalne jałowe obroty. Podczas ostatniej przejażdżki pod koniec musiałem wręcz lekko go podkręcać przy zatrzymywaniu się. Przypuszczam i mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji. Co może być przyczyną? (Trampek z 96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana filtra powietrza.

 

W przypadku brudnego filtra silnik pracowalby jak na ssaniu, czyli na bogatszej mieszance i wyzszych obrotach i moglby nie wkrecac sie w pelni na obroty i byc slabawy w gornym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na skrzyżowaniach przy puszczeniu gazu obroty schodziły poniżej 1000 z tendencją do zgaśnięcia silnika. Przy jeździe i wciśniętym gazie nie odczuwalne. Przyczyna zapchania filtra pow. po 3 tkm od wymiany - jazda szutrową drogą w tumanach kurzu, zwłaszcza za innym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alfa164

W przypadku brudnego filtra silnik pracowalby jak na ssaniu, czyli na bogatszej mieszance i wyzszych obrotach i moglby nie wkrecac sie w pelni na obroty i byc slabawy w gornym zakresie.

 

A także gasnąć. Mieć objawy jak wyżej. Bo po prostu, zalewałoby świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przez zimę był raz na dwa tygodnie odpalany i przeganiany po garażu aż do zagrzania silnika. Faktycznie dawno nie zaglądałem już do filtra powietrza, a i na sprawdzenie luzów zaworków już najwyższy czas. Muszę dać go do serwisu na regulacje i czyszczenia gaziorów. Tylko że serwisów w Krakowie tyle co kot napłakał, a jak jest w miarę dobry to tygodniami się w kolejce czeka. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przez zimę był raz na dwa tygodnie odpalany i przeganiany po garażu aż do zagrzania silnika. Faktycznie dawno nie zaglądałem już do filtra powietrza, a i na sprawdzenie luzów zaworków już najwyższy czas. Muszę dać go do serwisu na regulacje i czyszczenia gaziorów. Tylko że serwisów w Krakowie tyle co kot napłakał, a jak jest w miarę dobry to tygodniami się w kolejce czeka. :banghead:

 

To wstawiaj szybko, bo juz tlok w serwisach zaczyna sie robic.

Ja na ssaniu mam podobny objaw - przy roznych poziomach paliwa w komorze plywakowej roznie to bywalo.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...