Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w wyborze pierwszego kasku....


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was wielka prośbę właśnie o doradzenie co zakupic.... Wiem , ze temat walkowany juz 987363 razy i prawdopodobnie tyle samo wątków na forum przeczytałem wiec proszę o nie odsyłanie do szukajki ;)

 

 

Wiem , ze najfajniej byłoby posiadać ok 1500zl i wtedy na pewno zakupił bym sobie shoei xr1000 lub 1100 bo naprawdę fajny kask i dobrze wykonany (fajnie lezal na moim "baniaku") ale jak to w naszym kraju bywa cierpię na chroniczny brak gotówki :mrgreen:

 

Czytałem już wiele tematów na rożnych forach także i na tym odnośnie właśnie kasków i niestety im wiecej czytam tym bardziej nie wiem co wybrac :evil:

 

Zależy mi na pewno na dobrym wykonaniu i skutecznej ochronie w przyzwoitej cenie. Fajnie gdyby kask posiadał jeszcze jakies przydatne "bajerki" jak antyfog może blendę p.słoneczna ale tu właśnie nie wiem czy aż tak się to przydaje.... Dobrze gdyby był w miarę cichy...

 

Teraz najważniejsze czyli cena, max co mogę wydać to ok 800 złociszy....

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje bo sam naprawdę nie daje już rady...

Edytowane przez _arek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze temat walkowany juz 987363 razy i prawdopodobnie tyle samo wątków na forum przeczytałem wiec proszę o nie odsyłanie do szukajki ;)

 

i myślisz, że jak założysz nowy temat to nagle wszyscy jednogłośnie wybiorą kask dla Ciebie i chóralnie oznajmią, że to ten jedyny najlepszy? :icon_mrgreen:

 

wrzuć ograniczenie cenowe w wyszukiwarkę allegro, potem przejrzyj co tam jest, wybierz parę modeli o których poczytasz więcej w testach czy na forum... nie musisz go mieć na jutro, więc masz czas się zastanowić. zajrzyj na strony louisa, hg, polo - niedługo wiosenne wyprzedaże, bywają tam naprawdę fajne okazje cenowe

dobrze wykonany z reguły będzie każdy kask dobrej firmy, jak chcesz ciche to na pewno odpadają szczęki (w każdym razie w tych pieniądzach); szkoda, że tylko paru producentów podaje głośność kasków... z blendy możesz zrezygnować, chociaż jak raz kupisz kask z taką, to potem już będzie niezbędna; antyfoga kupić akcesoryjnego np. fogcity za 50-60 zeta

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest stronka fc-moto.de

maja dobre ceny po obnizkach, poza tym b.duzy wybor, poszukaj sobie i potem szukaj w polsce czegos takiego

ew. jedz do jakiegos sklepu i po prostu poprzymierzaj kaski w interesujacej Cie kwocie ew. troche drozsze bo zawsze sie taniej znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może blendę p.słoneczna ale tu właśnie nie wiem czy aż tak się to przydaje....

 

 

Bardzo się przydaje. Dla mnie jedno z podstawowych kryteriów przy wyborze kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nolan N43 air z dopinana szczęką. Masz 3w1. Był o nim rozpisywany temat w tym dziale, to poszukaj. Cena też ok 800zł.

Solidna sprawdzona rzecz.

Ja na początek kupiłem za niewielkie pieniądze Uwexa i szybko przekonałem się ,że źle zrobiłem. Dlatego na nastepny sezon kupiłem tego Nolana. Teraz juz wiem że kto chce dużo oszczędzić, to kupuje dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nolan N43 air z dopinana szczęką. Masz 3w1. Był o nim rozpisywany temat w tym dziale, to poszukaj. Cena też ok 800zł.

Solidna sprawdzona rzecz.

Ja na początek kupiłem za niewielkie pieniądze Uwexa i szybko przekonałem się ,że źle zrobiłem. Dlatego na nastepny sezon kupiłem tego Nolana. Teraz juz wiem że kto chce dużo oszczędzić, to kupuje dwa razy.

 

Mi sie wydaję, że nie ma gorszego kasku.... Ten "solidny" kask zapewnia w najlepszym przypadku operacje szczęki podczas gleby. Jak komuś zycie nie miłe to tez polecam :biggrin:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaję, że nie ma gorszego kasku.... Ten "solidny" kask zapewnia w najlepszym przypadku operacje szczęki podczas gleby. Jak komuś zycie nie miłe to tez polecam :biggrin:

Jakieś fakty na poparcie tej teorii? Czy to własne przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fakty na poparcie tej teorii? Czy to własne przemyślenia?

 

Miałem ten kask w łapie, i ta niby ochrona co jest z przodu absolutnie w niczym podczas gleby nie pomoże. Wywaliłem sie ze 2 razy i przywaliłem na torze o glebe, gdybym jechał w tym Nolanie to szukał bym zębów na asfalcie...

 

Ten Nolan to może i jest dobry, do pierwszej gleby....

 

Za 800zł najlepszym wyborem będzie Shoei Raid 2. Zdecydowanie bije na głowe tego nolana pod każdym względem.

 

PS. Ciekawe czy jest ktos na forum, kto testowal na glebie tego Nolana lub podobnego?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 zł to HJC IS-16, jakiś megafullwypas to to nie jest (no i się nie nazywa shoei czy arai :D ), ale ma wszystko, co może być potrzebne... Integral, antifog (opcjonalnie pinlock), blenda, deflektor, zapięcie automat (a nie te pokręcone DoDupy :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw czy ktoś miał okazję testować tego Nolana podczas gleby ? Ten SHOEI RAID2 pewnie jest porządnym kaskiem, ale trochę głupio byłoby jeździć w pełnym kasku na armaturze{ patrz mój avatar}, jak jadę daleko,lub jest zimno to zapinam szczękę. Osobno ta szczęka robi słabe wrażenie, ale po zapięciu mocno sie usztywnia i spina cały kask. Myślę że lepiej mieć taki kask, niż przysłowiowy orzeszek.

W tym roku dokupuję do niego system N-com i zamontuje w oryginalnie przygotowane miejsce, co tez nie jest bez znaczenia.

Jak na razie jestem z niego zadowolony i bedę starał sie tak jeździć , aby nie było okazji do sprawdzenia jego wytrzymałości. Żaden producent kasków nie da 100% gwarancji na przeżycie podczas kolizji.

W ubiegłym roku na motocyklach zginęło wielu ludzi. Napewno duże grono z nich miało na głowie markowe i drogie kaski. Najważniejsze co jest pod kaskiem, a sam kask ma pomóc nam zminimalizować uszkodzenia głowy {jesli to mozliwe }. Podsumowywując- każdy musi sam zdecydować co kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SHOEI RAID2 pewnie jest porządnym kaskiem, ale trochę głupio byłoby jeździć w pełnym kasku na armaturze{ patrz mój avatar},

 

Może i głupio, ale znacznie bezpieczniej :)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie bardzo sie znasz skoro twierdzisz, ze DD jest do dupy :biggrin:

 

 

No, pewnie, ze się nie znam.

 

A teraz proszę powiedz mi, o znawco, co tu jest do znania się, skoro odnoszę się do wygody (subiektywnie) użytkowania ?

 

Edytowane przez misman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800 zł rozejrzyj się za Sharkiem, HJC, Caberg, Airoh, Uvex, AGV, Nolan. Musisz przymierzyć kask w sklepie, bo każdy ma inną budowę głowy i inny kask będzie Ci pasował. Pamiętaj że kask musi być dopasowany- ale o tym już było.

Ja polecam kupno w sklepie- pogadaj ze sprzedającym przedstawiając sprawę że chętnie kupisz, ale w okolicach ceny takiej jaką w necie znajdziesz.

Mi się udało znaleźć za ~800 zł Shoei Raid II. Polecam, bo jest mega wygodny. Kupujesz do niego, tak jak kolega wyżej pisał, anty foga. Ja polecam kupić jeszcze zatyczki do uszu. Niestety nie ma podbródka, ani deflektora- też minus, a akcesoryjne swoje kosztują.

Jakby Ci pasował, to IS-16 z blendą powinien być ok. Ewentualnie Caberg i Airoh też blendę miały. Shark S800, lub RSI podobały mi się jakościowo.

Uvexy też są fajne. Zwracaj uwagę na ewentualną cenę szybek do kasków i innych akcesoriów.

 

A DD w Shoei jest dla mnie o tyle upierdliwe, że w rękawiczkach go nie założę- zdjąć owszem, ale nie odwrotnie. Ale po sezonie użytkowania idzie się przyzwyczaić.

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...