Skocz do zawartości

CDI -problem-Honda CX500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam miłośników dwóch kółek

mam problem z moja hondą CX-500 1982r,ponieważ postoi parę dni i nie chce zapalić z rozrusznika,kreci,kreci,bateria zdechnie a nie zapali,a jak ja pchnie(brak kopnika) to po metrze pali. Wymieniłem świece,lecz zauważyłem że iskra jest bardzo słaba,jesli motor pochodzi i się nagrzeje to pali potem bez problemu,najgorzej jak postoji pare dni,choc akumulator jest sprawny nie chce zapalić. Paliwo dochodzi napewno,cewki mam nie orginalne,to juz minus,lecz zamieniając od orginała dalej tak samo,wiem,że gazniki tak maja,że po dłuzszym postoju ciezko pali. Wiem,że rozrusznik niema wpływ w hondzie cx500 na zapłon,który jest osobno zasilany .Na instalacji całej pozakładałem nowe wsówki,stare posniedziałe wywaliłem,wyrzuciłem też alarm,który zamontował poprzedni własciciel,instalacja miała sporo punktów na których ginoł prąd,schemat i troche czsu zeszło

zanim doszedłem w tych przeróbkach i kombinacjach.Napewno to pomogło,wreszcie widać iskrę:

-na 1 cylindrze bardzo dobra (wreszcie),

-na 2 słaba,czasem niewidoczna .

Zamieniałem,sprawdzałem cewki,sa ok z modułu wychodza 2 kable na jedna i druga cewke, z tego jednego daje słaba iskre,czyli MODUŁ CDI chyba? gdybym wiedział jakie kolory kabli wychodzą z poszczególnych impulsatorów,spróbował bym je zamienić wtedy było by jasne jesli iskra mocna zmieni cylinder no CDI

impulsator ?niebardzo? Niechce nadarmo dzec silnika by patrzec na impulsatory,prad do modyłu dochodzi,bo on rozdziela go na 2 cewki.słyszałem też cos o zastosowaniu modułu z poloneza GL118(ale ponoc do 6000 obr/min by chodziło,a gdzie tu drugie 6),było by taniej,bo za uzywany hondy ze 200zł trzeba by dac,a gwarancji niema. Wiec co tu robic:

moduł wymienic na orginalny do cx-a

kombinowac z tym od poloneza

moze to impulsator,albo jakies cewki tam

co moge posprawdzac?

 

u mnie jest jeden modół

Edytowane przez wlochaty82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Wiem,że rozrusznik niema wpływ w hondzie cx500 na zapłon,który jest osobno zasilany .Na instalacji całej pozakładałem nowe wsówki,stare posniedziałe wywaliłem,wyrzuciłem też alarm,który zamontował poprzedni własciciel,instalacja miała sporo punktów na których ginoł prąd,schemat i troche czsu zeszło

zanim doszedłem w tych przeróbkach i kombinacjach.Napewno to pomogło,wreszcie widać iskrę:

-na 1 cylindrze bardzo dobra (wreszcie),

-na 2 słaba,czasem niewidoczna .

Zamieniałem,sprawdzałem cewki,sa ok z modułu wychodza 2 kable na jedna i druga cewke, z tego jednego daje słaba iskre,czyli MODUŁ CDI chyba? gdybym wiedział jakie kolory kabli wychodzą z poszczególnych impulsatorów,spróbował bym je zamienić wtedy było by jasne jesli iskra mocna zmieni cylinder no CDI

impulsator ?niebardzo? Niechce nadarmo dzec silnika by patrzec na impulsatory,prad do modyłu dochodzi,bo on rozdziela go na 2 cewki....

Napisałeś, że to CDI, więc w środku są 2 kondensatory o pojemności rzędu 1-2uF, każda cewka ma własny kondensator i każdy z nich musi zostać naładowany do napięcia rzędu 100 - 200V. Napisałeś, że rozrusznik i zapłon to oddzielne obwody, więc oba kondensatory zasilane są z oddzielnych cewek w alternatorze a nie z akumulatora. W świetle tego mocno nie prawdziwe jest stwierdzenie, że jak jedna iskra jest mocna a druga jest słaba to winny jest temu moduł, bardziej prawdopodobne jest stwierdzenie że winne są temu cewki zasilające moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc poszukałem,popytałem,pomierzyłem i rozkreciłem silnik,cewki ładujace moduł (2 szt) dają za małe napiecie,opory ich są też mocno zanizone,jedna ściagnołem ,drugiej narazie nie,trzeba je wymienic,albo przewinąc.więc poszukuje nowych lub kogoś kro to przewinie,jak bede miał dobre już to mam nadzieje że i moduł tez bedzie sprawny .

ps.ma ktoś moze takie cewki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...