Skocz do zawartości

Kabel do N-COMa


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Nolana N84 z zestawem N-COM. Wszystko ładnie pięknie zainstalowałem, podłączam do tel. a w głośniczkach słyszę pogłos. Zestaw posiada dwa gniazda. Wejście (jack 3,5) do mp3, tel. i wyjście (jack 2,5) do intercoma z drugim kaskiem. Interesi mnie wejście medialne (jack 3,5) Podłaczyłem kabelkiem jack 3,5 stereo (trójsekwencyjnym) typowy kabel jack - jack i lipa. Pogłos i echo, słabe wzmocnienie dźwięku. Nie posiadam instrukcji do tego modelu ale coś mi się obiło o uszy że trzeba podłączyć kabel nietypowy jack czterosekwencyjny. Teraz pytanie : czy z obu stron ma być czterosekwencyjny, czy tylko przy wejściu do gniazda w kasku ? Z obu stron to trochę bez sensu skoro mp3 posiada gniazdo trójsekwencyjne. Jeżeli ktoś ma wiedzę jak zrobić taki kabel to chętnie wysłucham rady, ewentualny schemacik ułatwi sprawę. Dodam ze na stronie Nolana kabel do tego zestawu kosztuje 70zł. Samoróbka to pewnie koszt około 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączając bezpośrednio przewodem standardowym podałeś na głośnik kita niewłaściwe sygnały.

 

Basickit ma głośniki połączone więc do telefonu nie ma problemu, do mp3 trzeba zsumować kanały (zrobić mono).

 

Najprościej tak (tylko jeden kanał):

jeden kanał

 

albo tak:

suma bezpośrednia kanałów

Można połączyć w minijacku po stronie mp3 i wykorzystać pojedynczy przewód z oplotem.

 

A jak ktoś się boi sumować kanały bezpośrednio to niech zrobi to przez sumator:

sumator

 

Wartość rezystorów dobrać tak, aby każdy miał rezystancję dwa razy większą niż impedancja wyjścia słuchawkowego urządzenia.

Liczyć należy się ze spadkiem poziomu sygnału.

 

Po stronie basickit minijack 4sekcje po stronie mp3 minijack 3sekcje. NIE MOŻNA zamieniać miejscami. Najlepiej oznaczyć sobie różnymi kolorami wtyczek.

 

rysunek sumatora wzięty z elektroda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

swienty -->

a orientujesz sie moze jaki schemat ma wejscie BasicKit2 (4-polowe, stereo). Bo mam telefon HTC Touch HD, ktory ma wyjscie 3,5mm jack 4 polowe (identyczne jak iphone) i takiego kabla nie ma chyba w ofercie Nolana.

 

A z tego co wywnioskowalem z calej tej ich strony n-com moglbym podlaczyc telefon kabelkiem 4-polo w 4-pola i miec funkcje i telefonu i dzwieku stereo (bo przeciez moj telefon obsluguje zestaw sluchawkowy stereo na tym jednym zlaczu).

 

Schamat zlacza mojego telefonu jest identyczny jak iphona, bo kupowalem juz zestawy iphonowe i dzialalo bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swienty -->

a orientujesz sie moze jaki schemat ma wejscie BasicKit2 (4-polowe, stereo). Bo mam telefon HTC Touch HD, ktory ma wyjscie 3,5mm jack 4 polowe (identyczne jak iphone) i takiego kabla nie ma chyba w ofercie Nolana.

 

A z tego co wywnioskowalem z calej tej ich strony n-com moglbym podlaczyc telefon kabelkiem 4-polo w 4-pola i miec funkcje i telefonu i dzwieku stereo (bo przeciez moj telefon obsluguje zestaw sluchawkowy stereo na tym jednym zlaczu).

 

Schamat zlacza mojego telefonu jest identyczny jak iphona, bo kupowalem juz zestawy iphonowe i dzialalo bez problemu.

 

Nie mam rozkładu pinów w basickit2. Google też nie umiał pomóc.

Jakbym miał basickita2 w ręku i miernik to możnaby pokusić się odnaleźć właściwy rozkład pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...