Skocz do zawartości

Podatek


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o radę kogoś zorientowanego w temacie, bo ja niestety zielony jestem raczej w tych sprawach:

Krótko:

Mam jakąś tam normalną umowę o pracę, pracodawca dał mi wypełnionego PITa ze wszystkimi danymi i kwotami itp. ALE w zeszłym roku wpadło mi jeszcze jedno zlecenie od kogoś zupełnie innego, które zostało rozliczone na podstawie umowy-zlecenia. Dostałem kasę + zleceniodawca zapłacił za mnie podatek (a przynajmniej cośtam miał zapłacić, podobno). Tylko żadnego PITa mi nie dał. I teraz nie wiem, czy jak wysyłam papiery do skarbówki to mam rozliczyć normalnie tylko to co mi z tytułu regularnej pracy wpada, czy muszę gdzieś tam dopisać tą umowę-zlecenie, ew. w jakie koszty to wpisać i jaką kwotę (to co do ręki dostałem, czy to co z podatkiem), jakie są koszty uzyskania przychodu od czagoś takiego itp. - nie orientuję się w tych zawiłościach niestety :bigrazz:

 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :bigrazz:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze upomnij się o pita 11 od tamtego gościa, właściwie to powinieneś g dostać do dzisiaj (poniedziałku) pocztą jak już tam nie pracujesz. dopiero na tej podstawie rozliczysz się ze skarbówką

jak skorzystasz z darmowego programu do rozliczeń rocznych jest tam opcja "innych dochodów" poza um. o pracę, wtedy tam wpisujesz wszystko z pita otrzymanego od gościa za zlecenie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...