Skocz do zawartości

Bezpieczna stacyjka


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzieś ostatnio czytałem na forum, że ktoś załozył sobie do etki inną stacyjkę, taką dzięki której moto nie odpali się np gwoździem... czy moze ktoś powiedziec mi jaka stacyjka z innego sprzęta by podeszła??/ może ktoś ma jakieś fotki lub linki??? i ile takie coś kosztuje?

pozdro

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam.

Stacyjka w oryginale realizuje nastepujące funkcje:

Włącza główne zasilanie na cewke, migacze, stop, klakson nazywa się wg zacisków 15/54.

Nastepne połóżenie to załącznie pozycji i dalej świateł drogych/mijania.

Mozesz zostawić tą oryginalną stacyjkę i do łożyć w innym miejscu taką włączaną normalnym kluczem typu samochodowego. Oczywiscie moze być od motocykla ale wtedy będzie pewnie droższa. Wystarczy taka którą dasz rade zinstalować. Moszukaj na szrotach - może się coś uda trafić.Przez satacyjkę przepuść przewód pomiędzy akumulatorem a przewodem prowadzącym do lampy - stacyjki. Jeżeli problem leży w zabezpieczeniu moto przed zapaleniem przez osoby postronne to można zainstalować uryty włącznik pod warunkiem jednak żeby 10 A prądu wytrzymywał.

W razie potrzeby pytaj.

Pozdrawiam.

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą stacyjką to dobry pomysł, myślałem o "ukrytym" przełaczniku tylko nie bardzo wiem jak go podłaczyć. Z tego co wiem to nie może on być podłaczony w ten sposób że będzie odcinał jeden biegun (+) bo wtedy wystarczy przekrecić stacyjkę na maxa w prawo , popchnąć z 10 metrów i moto zapali... Trzeba go podłaczyć jakoś inaczej, tylko nie wiem jak ( z mechaniką jest u mnie ok. ale z elektryką trochę gorzej).

a gdzie najlepiej ukryć ten przełacznik??? tak żeby był do niego łatwy dostęp, ale jednocześnie żeby osoby trzecie nie mogły go znaleść...???

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a nie lepiej i fajniej sprezentowac MZtce jakis alarmik ? Mozna kupic za 70zeta nawet wypasną centralke (czasami nawet gratis jakas udarówke dodadzą) .

 

CO do stacyjki to jak wiadomo jest to przelacznik zespolony .. i dobranie podobnej tylko ze z bezpiecznym kluczem moze byc nie lada problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, zmiana orginalnej stacyjki na inna według mnie nie ma sensu

 

u siebie mam stacyjke orginalną i drugą małą stacyjke na kluczyk zamontowaną w ramie :mrgreen: (patrz w załączniku)

jest to na tyle ciekawe rozwiązanie że wkładam do tej małej stacyjki kluczyk, przekręcam raz i go wyjmuje, potem do stacyjki głównej i ogień :mrgreen: jak kupiłem ecie to już toto ustrojstwo było, gdzieś już widziłąem podobne przełączniki na kluczyk, podobne są do tych w starych obudowach komputerpwych, pasuje idelanie i działa też,

ale wiadomo że jak juz nam etka zginie (odpukać) to żaden problem dla złodzieja żeby ją uruchomić

dlatego też uważam że najlepszy sposób to zamontowanie alarmu który narobi tyle hałasu że złodziej zrezygnuje, i niech nikt mi nie mów: " alarm ?! w ETZ?! buahaha.. "

 

:arrow: w planach mam zamontowanie alarmu wrażliwego na ruch,jakiś czujnk ruchu/wstrząsów - coś takiego, to chyba jedyne zabezpiecznie które odstraszy zdłodzieja próbującego skrobnąć moto , bo co mi po dobrej stacyjce..? wrzuci luz i popcha ją do garażu, a przecież nie będzie pchał motocykla który przeraźliwie wyje

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobre rozwiązanie. Kiedyś nawet myślałem już jak to zrobić, i nawet wymyśliłem jak stworzyć taki czujnik wstrząsowy. Powiedzcie mi tylko czy rtęć przewodzi prąd bo jak nie to będe musiał co innego zastosować (nawet wiem co :clap: ). To jest banalna sprawa ale jest szansa że zda egzamin. Jak coś to moge dać rysunek tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alarmu to kiedyś miałem okazje montować takowe w sklepach.Jest to nieco inna sprawa,ale dzieki temu mam jakotakie pojecie na ten temat.Jako włącznik alarmu do MZ (tez nie długo bede robić alarm) zastosował by, raczej kontaktron (jest w każdym sklepie elektronicznym jakies 4 zł.) i mały magnes stały na wachadełku lub z jakiejs starej drukarki (albo skanera) wymontowac fotoczujnik.Ten drugi jest jednak nieco gorszy do pobiera prąd gdy centralka jest "uzbrojona".Daje to nam włącznik niestabilny który montujemy do centralki.Centralka tez nie musi byc droga.Widziałem takie syrenki rowerowe(nie wiem jaka cena ale pewnie drogie nie są) do niej zmontowac układzik obsługujący ten niestabilny włącznik.Całość jest nie wielka i ma własne zasilanie(nikt nie odłączy akumulatora i po alarmie)moze byc zamontowana w niewidocznym miejscu.Z praktyki wiem że im bardziej niestandardowy alarm,tym trudniej go rozpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak alarm to dobra sprawa, o alarmie juz mysle od dluzszego czassu, na allegro byly takie alarmy, nowki za 70zl, podlaczalo sie go do klaksonu i po wyjeciu kluczyka ze stacyjki alarm sam sie uaktywnia a po wlozeniu kluczyka alarm sie wylacza, fajana sprawa a klakoson to ja mam bardzo glosny. tylko jest taki problem ze przydaloby sie wtedy zabezpieczyc kabelki o klaksonu bo odlaczyc je to juz zaden problem a one w sumie tak luzno sobie wisza... musze nad tym posiedziec i to zrobic :-)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytam tu zeby nowego tematu nie zakładac!!! A mianowicie chodzi mi o to gdzie podłączyc ten Przycisk (chodzi mi o tec co ,,odcina zapłon,, )!!!!!! Oprócz Kabla ,, + ,, od akumulatora!!!!

 

Z góry dzieki i pozdrawiam!!!!!

Veteranos! :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak alarm to dobra sprawa, o alarmie juz mysle od dluzszego czassu, na allegro byly takie alarmy, nowki za 70zl, podlaczalo sie go do klaksonu i po wyjeciu kluczyka ze stacyjki alarm sam sie uaktywnia a po wlozeniu kluczyka alarm sie wylacza, fajana sprawa a klakoson to ja mam bardzo glosny. tylko jest taki problem ze przydaloby sie wtedy zabezpieczyc kabelki o klaksonu bo odlaczyc je to juz zaden problem a one w sumie tak luzno sobie wisza... musze nad tym posiedziec i to zrobic :-)

 

Moim zdaniem to jeszcze jeden taki klakson zamontować tylko gdzieś żeby bardziej schowany był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym klaksonem to bym raczej nie ryzykował.Pobiera sporo prądu wiec musi być połączony z akumulatorem,który można łatwo odłączyć a maszyne odpalić na pycha i po wszystkim.Dodatkowe zasilanie samej syreny jest w/g mnie napewno wskazane.Widziałem sporo schematów instalacji alarmowych w miesieczniku EDW lub EP.Nie są one skomplikowane i napewno nie drogie.Automatyczne włączanie alarmu po wyciagnieci kuczyka mozna załatwic jednym przekaznikiem.Ja stawiał bym na alarm + blokada kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Pytam tu zeby nowego tematu nie zakładac!!! A mianowicie chodzi mi o to gdzie podłączyc ten Przycisk (chodzi mi o tec co ,,odcina zapłon,,  )!!!!!! Oprócz Kabla ,, + ,, od akumulatora!!!!

 

Z góry dzieki i pozdrawiam!!!!!

Veteranos! :|  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

Pod przerywacz (od przerywacza do cewki) ale nie przesadzaj z długością kabla dodatkowego (ten kabel musi być jak najkrutszy)

A długośc kabla plusowego może byc dowolna :clap:

 

A co do alarmów to gdzie zamontować tą syrenę ? Czy ona jest w tych zestawach za 70zł ? Jeśli jest to jakich ona jest rozmiarów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...