Skocz do zawartości

vulcan 800 przelewajace sie paliwo


bodek004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanko a wlasciwie to mam problem :banghead:

jestem posiadaczem vulcana 800 z 2000 roku i nie wiem jaka jest przyczyna ale w moim vulcanie przelewa sie paliwo przez gaznik do ubudowy filtra powietrza a z tamtad wezykiem na ziemie dzieje sie to wtedy jak przejade sie krytki odcinek a nastepnie zgasze motocykl po chwili mam plame pod silnikiem i problem z odpaleniem motocykla spawia wrazenie jak by byl zalany i musze dlugo trzymac na rozruszniku az zalapie

moze ktos mi napisze jaka jest tego przyczyna

z gory dzieki i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraniki są podciśnieniowe i się ich nie zakręca. ...

Ale też kranik ma pozycję otwarcia na stałe (bez podciśnienia). Może jest ustawiony w tej pozycji?

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak tam jest z ssaniem - ręczne?

jeśli nie to możliwe że przelewa ci się paliwo właśnie poprzez dyszę zssania

2. gaźnik musi być wyregulowany (zła mieszanka paliwowo-powietrzna) obawiam się że jest także strasznie za syfiony i się nie domyka przepustnica czy manetka odbija do końca?

3. to że nie odpala i musisz go dłużej kręcić nie koniecznie świadczy o zalaniu - czy mocno czyć bęzynę w wydechu po krcaniu - zanim odpali?? obawiam się że poprzez złą mieszankę nie możesz odpalić

 

masz wiercone wydech? a czy filtr jest załóżony o większej przepustowaość

czy filtr paliwo wyczyściłeś tempertyną po tym jak był już zalany paliwem

a jeśli mocno był zalany czy dałeś nowy?

 

filtr powietrza, czyszczenie gaźnika, sprawdzenie podciśnienia na cylindrach za pomocą wakuometra

musisz to zrobić.

 

saluti

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko a wlasciwie to mam problem :banghead:

jestem posiadaczem vulcana 800 z 2000 roku i nie wiem jaka jest przyczyna ale w moim vulcanie przelewa sie paliwo przez gaznik do ubudowy filtra powietrza a z tamtad wezykiem na ziemie dzieje sie to wtedy jak przejade sie krytki odcinek a nastepnie zgasze motocykl po chwili mam plame pod silnikiem i problem z odpaleniem motocykla spawia wrazenie jak by byl zalany i musze dlugo trzymac na rozruszniku az zalapie

moze ktos mi napisze jaka jest tego przyczyna

z gory dzieki i prosze o pomoc

 

Witam! Miałem Vulcana 800 A z 95r. I miałem podobny problem z zalewaniem go. Paliwo wypływało filtrem powietrza, a także rurami wydechowymi. Nie wiem co Ci sie stało, ale mogę opisac mój przypadek. Nie chodziło w nim o zawieszający sie spławik. Po prostu pękł mi pod gaznikiem taki trójnik plastikowy (nie pamiętam jak sie ta część nazywa). Wystarczy ją skleić, lub wymienic na nową. Vulcanom to sie przytrafia.

 

Ps. Sprawdz jeszcze na wszelki wypadek wszystkie przewody dochodzące do baku, czy są popękane, czy nie, gdyż tamtędy może się dostawać lewe powietrze do baku, to też moze być przyczyną, tak samo jak, zawieszający lub dziurawy spławik.

Edytowane przez Miłek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...