Skocz do zawartości

Jawa 175 remont


raceteam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcić i zdjąć. O tak. :biggrin: Musisz odkręcić nakrętki osi, wybić oś (która niełatwo czasem wychodzi) i wtedy masz wyjęty wahacz. Poszukaj w sieci książki i katalogi części do Jawy, dużo tego jest, tylko trzeba poszperać trochę. Przydadzą się.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ema zadnych nakretek :icon_question: Jezeli juz odkreciles to teraz musisz umiejetnie ta oske wybic. Z tym ze czasem jest to bardzo trudne, wiec nie uzywaj jedynie mlotka a rowniez glowe...

Eeeej - panowie.....

Spokojnie - nie startujcie od razu z młotkiem do wahacza - szczególnie czeskiego.......

Z tego co pamiętam to w Jawie 175 (typ 356 oczywiście) wahacz mocowany jest za pomocą sworznia (a nie ośki).

Do autora tematu - odwróć ramę "do góry nogami", lub po prostu zerknij po wahacz w miejscu jego mocowania do ramy - pod spodem powinna być śruba blokująca (zapobiega wysunięciu się sworznia mocującego wahacz). Odkręcisz przeciwnakrętkę, wykręcisz szpilkę i sworzeń wysunie się bez trudu....praktycznie bez użycia młotka);

Pozdr.

 

Ps;

Daj znać czy zgadłem......

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra :biggrin: tylko co zrobic jak wszystko poluzowane i sworzen nie chce wyjsc?? moze gdzies jeszcze jest jakas blokada albo cos sam juz nie wiem

no ale musze jakos sciaganc tan wahacz bo chce dac rame do wypiaskowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa z osią wahacza. Grzać lub zamoczyć i czekać. Albo ciąć, ale najpierw skombinuj sobie nową oś wahacza co by później jaj nie było że są niedostępne a nie masz znajomego tokarza itd. W WSK Z2 mam taki problem też, za nic nie mogę jej ruszyć. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...