Skocz do zawartości

GSXR 750K0


qunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te sprężyny w zależności od konstrukcji zacisku służą do: utrzymywania na swoim miejscu bolców po których poruszają się klocki lub jako dodatkowe ich zabezpieczenie. Klocek od tarczy odsuwa ciepło(spora siła zważywszy na to ze w przy hamowaniu przez 1 sekundę na styku tarczy i klocka wydziela się około 250stopni) i pęd powietrza, tarcza nie ma żadnych minimalnych krzywizn ani innych cuda wianków. Blaszki są bardzo często dołączone w kompletach klocków hamulcowych(jeśli rzeczywiście są one zabezpieczeniem przed wysuwaniem bolca). Sprawdź w serwisówce czy producent nie zaleca ich wymiany razem z klockami. Warto wymienić też prochowniki tłoczka, sworznie silent-blocka hamulca posmarować odpowiednim smarem. Tak samo wymiana płynu hamulcowego nie oznacza zlania starego i zalania nowego, już jak coś robię to warto by było wyczyścić dno zbiorniczka pompy i cylindry hamulcowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś że jazda motocyklem jest niebezpieczna,grozi śmiercią lub kalectwem ?

Sam napisałeś poniższy tekst:"Tak oryginalkne tokico czterotłoczkowe chodzi mi o te blaszki które są na wierzchu zacisku przykręcone dwiema małymi śrubkami i powstrzymują klocki przet telepaniem".

Zamiast się zastanawiać nad celem umieszczenia tych blaszek przez konstruktora zastanów się czy nie użyć do pisania następnych tekstów w edytorze WORD? bo mnie telepie jak czytam te wypociny.

 

hehe most hillarious!

 

Dzięki Panowie za wkład! własnie stałem sie posiadaczem używanych zacisków wraz z przewodami w cenie 90zł chyba nie drogo. Zaciski może sie na coś jeszcze sprzydadzą a balszki przłoże do siebie i bedzie tak jak fabryka chciała. W serwisie nie pytałem a to faktycznie czasem najlepsza opcja.

 

Ps

Blaszki w tym wypadku nie są zabezpieczeniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...