Skocz do zawartości

Problem z zawieszeniem IZH 56 / Planeta


leonidqczma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

w sumie odnosnie motocykla radzieckiego ale jak nie bedzie dobrze to prosze o przesuniecie

 

w kazdym razie mam problem przy rozebraniu tylnego zawieszenia w IZH planeta (takie jak w 56).

 

nie mam pomyslu jak wyjac os wachacza z jednej strony na osi jest nakretka a z drugiej takie ustrojstwo ktore stanowi chyba integralna calosc z rama i ani to wybic ani nic.

 

Jesli ktos wie jak to zrobic to prosze o szybka odpowiedz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Iżu;

 

w Dnieprach itp. są gumowe tuleje na wahaczu, skręcane śrubami.

Z lewej strony śruba trzymająca wahacz jest przymocowana do stożka, którego klinuje się dwona śrubami na wahaczu. Trzeba odkręcić te dwie śruby, wbić ów stożek do środka wahacza poprzez rozcięcie i w ten sposób go wyjąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

osobiscie przypomina mi to bardziej tylne zawieszenie od SHL M11

z jednej strony nakretka a z drugiej sie taka jakby srubke(bez gwintu :) wyciaga i tyle

ale w maszynie kumpla o ktorej mowa to "cos" tak siedzi ze nie ma sily zeby to wyjac

 

a i jest to zakonczone lbem spilowanym z dwuch stron tak zeby zlapac kluczem 19

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie qczma w takiej sytuacji jedynym wyjsciem jest zastosowanie uniwersalnego radzieckiego zestawu naprawczyego(przecinak i młotek), jesli to nie pomoże to zostaje tylko zestaw naprawczy do motocykli japońskich :) :) :(.

a jesli i to nie pomoże to Panie qczma masz Pan problem :( :( :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panie zapek myslisz Pan ze nie testowalem radzieckiego zestawu :) :) :(

ale ni cholere sie nie ruszylo ;/ mnie na slusarni uczyli zeby sobie w takich sytuacjach pomagac palnikiem ale wole ramy nie ruszac zeby sie cos nie "wygło" :lol:

 

moze tam trzeba tylko jakis klin wybic albo cos takiego?

nie mam niestety katalogu czesci do tej maszynki wiec niewiele wiem o jej czesciach skladowych;/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś w coś wlazło, to i musi wyleźć, nie ma siły. Podgrzać ramę można, ale z głową, nie do czerwoności. Podgrzać, walnąć młotem, popsikać WD40 lub czymś podobnym i o ile nie jest to coś wkręcone, zablokowane klinem, zaciśnięte śrubami, lub w inny sposób zabezpieczone przed wyjęciem, to wyjść musi.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakis problem z 56tkami to wal do mnie :) .Napisz dokładniej o co ci chodzi ale wywnioskowałem ze o tą oś wachacza ona ma a jednej strony gwint z drugiej jakby koło obustronnie naciete więc pewnie sie domysliłes że musisz uderzać w gwint żeby drugą stroną wyszło ale to grozi znieszczeniem gwintu... Masz tylko jedną mozliwosc musisz to podgrzac a pozniej uderzac w tą czesc z gwintem ale tylko przy pomocy punktaka (nie młotkiem o gwint)

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

wlasnie otrzymalem ksiazke serwisowa (cale szczescie ze qmam po rosyjsku :D

 

w karzdym razie ta os sie wykreca ;/

a watrpie zeby w fabryce sie mylili...

tylko ze w moim przypadku bedzie trzeba naspawac nakretke zeby dalo rade to uchwycic.

ale to nie problem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...