Skocz do zawartości

Kopiowanie ogłoszeń


Kjujik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pytanie niezwiązane z motocyklizmem.

Sytuacja:

Isnieją dwa serwisy WWW konkurujące ze sobą, jeden stary i jeden nowy.

Administrator nowego serwisu (mojego) skopiował prywatne i bezpłatne ogłoszenia ze starego portalu na nowy portal bez niczyjej zgody. Ogłoszenia bezpłatne, nie wymagające logowania, haseł czy cudów boskich.

Admin starego serwisu żąda usunięcia ich z serwisu nowego twierdząc ze zostały skopiowane nielegalnie.

Jest możliwość legalnego ich skopiowania ?

Czy takie kopiowanie jest nielegalne ? W sumie każdy mógł te ogłoszenia na mój serwis dodać.

Kto jest właścicielem treści zawartej w ogłoszeniu ? Administrator serwisu czy osoba która zamieściła treść ?

 

Proszę o odpowiedzi, zanim pójdę i staremu zawistnikowi łeb urwę.

 

wasz kjujiczek

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego

nie jestem prawnikiem ale wydaje mi sie ze jakikolwiek kopiowanie bez uzyskania zgody zarowno wlasciciela strony jak i dajacego ogloszenie jest nielegalne, w/g mnie zgode taka musi dac nie tylko wlasciciel strony na ktorej jest ogloszenie ale tez osoba dajaca to ogloszenie (chyba ze w regulaminie stoi ze ogloszeniodawca zgadza sie na taka czynnosc wtedy jedna zgoda mniej)

ps. niech sie kolega pochwali swoim nowym dokonaniem (stronka) jakis namiar czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając:

Nie ma regulaminu, polityki prywatności i takich tam.

 

ps. niech sie kolega pochwali swoim nowym dokonaniem (stronka) jakis namiar czy cos.

Krzysiek, popatrz uważnie :bigrazz:

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

niby masz te 35 lat i pewne sprawy powinny wydawać się oczywiste, ale skoro jednak nie to postaram Ci się to wyłożyć możliwe prosto :

Załóżmy, że posiadasz serwis, w rozwój którego włożyłeś sporo pracy, czasu i kaski, który promujesz przez dłuższy czas, ma swoich użytkowników, bazę treści i pokazuje się w google.

Teraz pojawia się konkurencja, która robi 'SIUP!' i kopiuje sobie co jej się podoba na swoją stronę, nie pytając o zdanie - no bo po co? - skoro nie ma napisane, że nie wolno...

Spada pozycja w google (poczytaj o duplicate content), a maile ludzi, którzy Ci zaufali pojawiają się 'niewiadomogdzie' (swoją drogą podawanie jawnie maila w treści HTML - mailto: to ostatnie draństwo/głupota - spam leci na te konta potem aż miło).

Rozumiem, że w tej sytuacji do owej konkurencji wysyłasz maila z gratulacjami dot. wielce pomysłowej i skutecznej strategii i życzysz dalszych sukcesów?

Ja raczej na Twoim wtedy miejscu napisałbym bota, który skanował by ową konkurencję, wyłuskiwał zerżnięte ogłoszenia i do ich autorów (tych prawdziwych) wysyłał maile, jak to owa konkurencja leci sobie w kulki i rozdaje na prawo i lewo ich maile dla spambotów nie pytając o zdanie - niech się potem konkurencja wstydzi sama za siebie.

 

Wot i tyle z mojej strony,

pozdrawiam, Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby masz te 35 lat i pewne sprawy powinny wydawać się oczywiste, ale skoro jednak nie to postaram Ci się to wyłożyć możliwe prosto :

Kwiatku NAPRAWDĘ dziękuję za twoje odczucia. Tylko ich brakowało mi do osiągnięcia nirvany.

Skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem to sie nie wypowiadaj - TO powinno wydawać się oczywiste.

A admin już zjeby dostał - nie rozmawiamy tutaj o jego moralności i samowoli do k*rwy maci najcięższej.

 

Ponawiam pytanie do znających temat i podstawy prawne.

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już podstaw prawnych, ale trochę znam temat. Treść ogłoszeń podchodzi pod prawa autorskie. Sprawa jest śmieszna, bo ani to utwór literacki, ani muzyczny, jednak ich autorzy, wyrazili zgodę na publikację na starym portalu a nie nowym. IMO to nie admin, tylko oni mogą Cię ścigać, nie widzę jednak powodu, żeby mieli to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już podstaw prawnych, ale trochę znam temat. Treść ogłoszeń podchodzi pod prawa autorskie. Sprawa jest śmieszna, bo ani to utwór literacki, ani muzyczny, jednak ich autorzy, wyrazili zgodę na publikację na starym portalu a nie nowym. IMO to nie admin, tylko oni mogą Cię ścigać, nie widzę jednak powodu, żeby mieli to robić.

Dokładnie tak zinterpretował to mój angielski prawnik - dlatego poradziłem pieniaczowi aby poszedł się pałować :bigrazz: Ale nie mam czasu na pyskówki z debilem zwłaszcza że to absurdalne oskarżenie i usunąłem ogłoszenia - mam nadzieję że prędzej czy później idiotę spotkam i wytłumaczę mój punkt widzenia. :bigrazz:

 

pozdrawiam

ja

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogłoszenie nie jest dziełem - brak mu charakteru twórczości intelektualnej. Można je kopiować do woli.

 

http://www.portal.prawnikow.pl/prawo-autor...jest-utwor.html

 

Nie oznacza to, że można kopiować dany portal internetowy. Pojedyncze ogłoszenie nie jest utworem - ale strona jako całość jest już takim dziełem i podlega ochronie prawnej.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nie jest dziełem - brak mu charakteru twórczości intelektualnej. Można je kopiować do woli.

 

http://www.portal.prawnikow.pl/prawo-autor...jest-utwor.html

 

Nie oznacza to, że można kopiować dany portal internetowy. Pojedyncze ogłoszenie nie jest utworem - ale strona jako całość jest już takim dziełem i podlega ochronie prawnej.

Łukasz dziękuję, jedyny problem mógłby wynikać z różnic w przepisach obu państw - dlatego zwróciłem się do angielskiego prawnika.

 

Tak czy siak dziękuję.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...