Skocz do zawartości

Bieszczady wiosna


bigboykr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kostki mi Michał obiecał do kanapy :icon_mrgreen: ale prędzej dokupię jakiegoś trampka. tylko w garażu chyba pod sufitem podwieszę

 

a propos trasy: ja bym się dla odmiany tym razem pokusił o zwiedzenie przynajmniej sanoka na dojeździe albo powrocie, z muzeum beksińskiego przede wszystkim, ewentualnie skansenem lub co tam jeszcze ciekawego jest. ewentualnie przed drogą powrotną zaliczyć jakiś przemyśl, albo coś jeszcze znaleźć ciekawego po drodze, może bliżej gorlic, tam jest też jakieś muzeum przemysłu naftowego (nie licząc bóbrki). w bieszczadach po ancwalcie to tak na dzień jest wycieczki - jak pisałem kiedyś już na motogenie fajnie się jedzie dolnymi częściami obu obwodnic, bo północna droga jest płaska i zabetonowana wioskami, a na to spokojnie dzień wystarczy

ale to już organizator zadecyduje :cool:

 

Przesadzacie. :icon_mrgreen: Jeszcze się nikomu na świecie nie śniło o enduro, a ludki śmigali po gorszych drogach na moto.

 

ehe. tylko jakby wolniej, nie mieli alufelg i oponki też jakby bardziej uniwersalne...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady zajebiste-ale Solina to dla mnie porażka. Uciekalismy stamtąd jak szaleni. Tłum ludzi i stragany jak w Mielnie :lapad:

 

nie sposób się nie zgodzić :icon_twisted: dlatego wolę potargać od razu np do wetliny, pal diabli tą kałużę, mogą się emeryci taplać

BTW przy południowym skraju tej wschodniej odnogi zalewu, na dole mapy, jest zdecydowanie lepiej niż w rejonie zapory/ polańczyka. to tak jakbyś jeszcze się wybierał

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua, Przemyśl - jak najbardziej jestem na tak. Zawsze miałem tam tak blisko a nigdy nie byłem.

Mam nadzieję, że niedługo policzę e kilometry, wrzuce na google maps i będziemy dyskutować gdzie i któredy pojedziemy.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do "kiedy" to się jeszcze ustali. jedno co pewne, że nie w długi weekend majowy. Ja sobie powoli rozpisuję potencjalny plan na wyjazd... i wychodzi mi, że najlepiej byłoby wyjechać juz w czwartek ;) ale nie wiem czy się wszystkim tak uda. Po Świętach wrzucę konkretniejsza propozycję noclegów, tras i miejsc do zobaczenia.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie zmroziło :) nawał roboty od grudnia lekko przyblokował. Propozycje trasy są na etapie dyskusji :) na razie wiem jedno. Wyjazd zdecydowanie w piątek przed południem i powrót w niedzielę wieczorem. Co do daty weekendu to mi odpowiada: dowolny weekend po weekendzie 7-9 maja. Czyli propozycje są trzy:

1. 14-16 maja

2. 21-23 maja

3. 28-30 maja

 

Jak Jeszua słusznie zauważył w Bieszczadach nie ma sensu robić dwóch petli całych bo pólnocne kawałki ida przez wioski. Czyli z głównych pętli robimy południe dużej i małej (to jedno kółko wyjdzie). Co do samej drogi "tam" to albo przejazd E4 do Przemyśla i krótkie zwiedzanie albo przejazd ze zwiedzaniem czegos po drodze (Jasło, okolice). Sobota zdecydowanie włóczenie się po Bieszczadach a niedziela to powrót przez Słowację i objechanie Tatr. Muszę to wrzucić na google maps ale po prostu nie mam czasu :(

A i jeszcze jedno. Czekam na sugestie czy nocleg robimy w jakiejś poleconej agroturystyce czy próbujemy wynająć gdzieś domek? Z uwagi na jadące sprzęty odpada ośrodek, który ja znam i jest fajny bo droga dojazdowa to jakieś 5km po szutrach i dziurach.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inoformacyjnie tylko:

możecie rezerwować termin na weekend 21-23 maja. Jesli prognozy pogody będą mocno niesprzyjające to na weekend kolejny - 28-30 maja.

Noclegi zakładamy w domkach lub w jakiejś turystyce. Proszę o informacje czy będziemy coś wczesniej rezerwować (pewnie będzie potrzebna wpłata zaliczki) czy jedziemy spontanicznie i liczymy, że cos na dwie noce znajdziemy?

Z rezerwacją jest taki problem, że do końca nie wiadomo ile nas pojedzie.

 

EDIT:

Dojazd: do ustalenia (tzn czy robimy Przemyśl czy lecimy po południu kraju i cos zwiedzamy.

Jesli Kraków - Przemyśl - Zagórz to mamy 320 km plus to, ile będziemy mieć do noclegu z Zagórza (realnie rzecz biorąc wyjdzie razem 350-370 km) NA MAPIE Ewentualnie przez Gdów, Grybów, Gorlice i dalej wychodzi 235 plus dojazd... byłby czas na jeszcze jakieś zwiedzanko/jeżdzonko NA MAPIE

 

Trasa po Bieszczadach (na razie tylko drogi, póxniej dopiszemy co można zobaczyć w okolicy)

Kółeczko po Bieszczadach (uwagi mile widziane)

 

Powrót: przez Słowację: KLIK

 

Ciekawostki: 21-23 maja odbywaja się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Cisnej. Na pewno któreś drogi będą zamkniete. Jak znajdę informacje co i jak to wkleję. Przy okazji można pooglądać bo nieczęsto jest okazja :)

Tu na pewno będą jakieś info i tutaj mamy więcej info. Wynika, że będzie zamknięta część drogi 893 na północ od Cisnej - czyli część dużej pętli. Pozostanie nam albo czekać na jakąś przerwę jak puszczą ruch albo "przedłużyć dużą pętlę o Komanczę i Szczawne :D

Edytowane przez bigboykr

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi zakładamy w domkach lub w jakiejś turystyce. Proszę o informacje czy będziemy coś wczesniej rezerwować (pewnie będzie potrzebna wpłata zaliczki) czy jedziemy spontanicznie i liczymy, że cos na dwie noce znajdziemy?

Z rezerwacją jest taki problem, że do końca nie wiadomo ile nas pojedzie.

 

 

Z drugiej strony powiedzmy jakiś 1-2 tygodnie przed już będzie wiadomo kto się wybiera. To jeszcze nie będzie sezon turystyczny, więc tyle czasu powinno wystarczyć na rezerwację. Jasne, że zawsze są jakieś niespodziewane wypadki, ale jednak chyba byłoby lepiej mieć coś zaklepane na miejscu.

 

 

EDIT:

D

ojazd: do ustalenia (tzn czy robimy Przemyśl czy lecimy po południu kraju i cos zwiedzamy.

Jesli Kraków - Przemyśl - Zagórz to mamy 320 km plus to, ile będziemy mieć do noclegu z Zagórza (realnie rzecz biorąc wyjdzie razem 350-370 km) NA MAPIE Ewentualnie przez Gdów, Grybów, Gorlice i dalej wychodzi 235 plus dojazd... byłby czas na jeszcze jakieś zwiedzanko/jeżdzonko NA MAPIE

 

Ja zdecydowanie obstawiam drugi wariant. Traska znacznie fajniejsza i znacznie mniejszy ruch.

 

 

Powrót: przez Słowację: KLIK

 

Zdecydowanie TAK :crossy:

 

 

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie obstawiam drugi wariant. Traska znacznie fajniejsza i znacznie mniejszy ruch.

To, jeśli chcielibyśmy więcej pojeździć to można zamiast od razu lecieć na Grybów to zrobić kółko Stary Sącz, Piwniczna, Krynica i Grybów. To dołozy trochę km ale nie na tyle, żeby nie było warto.

 

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...