Skocz do zawartości

UBEZPIECZENIE OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ubezpieczono w pzu WFM od kilku lat i regularnie opłacam składki ,ale wogule nim nie jeżdze od kliku lat i tu jest moje pytanie czy moge przerwać płacenie owej składki jak tak to z jakimi konsekwencjami na przyszłość, zaznaczam że nie mam zamiaru wogule jej sprzedawać .Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. tylko zezłomowanie lub sprzedaż powoduje ustanie obowiązku opłacania oc. zaprzestanie płacenia powoduje, że TU może Cię ścigać o zaległe składki, + odsetki, + kary. mało opłacalne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja nie płacę OC ani za SHL ani za WFM.

 

Cyt.:

 

"7. Kiedy należy zawrzeć ubezpieczenie OC?

Posiadacze pojazdów są zobowiązani zawrzeć umowę ubezpieczenia OC z wybranym zakładem ubezpieczeń prowadzącym działalność ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczenia OC najpóźniej:

 

* w dniu rejestracji pojazdu podlegającego rejestracji, z wyłączeniem pojazdów zabytkowych, wpisanych do księgi inwentarza muzealiów, starszych niż 40 lat lub mających co najmniej 25 lat i uznanych za unikatowe,

* przed wprowadzeniem do ruchu na drogę publiczną - pojazdy zabytkowe i wolnobieżne,

* przed przekroczeniem granicy - jeśli posiadacz lub kierujący pojazdem wjeżdżający na teren RP nie posiada OC,

* przed wprowadzeniem do ruchu - pojazdy podlegające rejestracji a które nie zostały zarejestrowane z wyłączeniem pojazdów zabytkowych,

* przed wprowadzeniem do ruchu - pojazdy zabytkowe i wolnobieżne, które nie zostały dopuszczone do ruchu,

* przed wprowadzeniem do ruchu - pojazdy zarejestrowane za granicą - nie dopuszczone do ruchu na terytorium RP.

 

 

Objaśnienie terminów:

 

Pojazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

 

Z tego wynika że nie musisz płacić OC, chociaż możesz po ubezpieczalnia na pewno przysyła Ci kwitki do zapłaty. :banghead: OC musisz opłacić wtedy gdy chcesz używać tego pojazdu na drodze publicznej.

 

Jak się nudzisz to poczytaj tu:

http://www.junak.riders.pl/BIBLO/PRAW/oc.htm

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...