Skocz do zawartości

oznaczenia na tłokach AfricaTwin


szynszyll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam na prosbe kolegi:

 

Witajcie!

Mam rozebrany silnik i jestem na etapie zamawiania pierścieni. Wszelkie pomiary kwalifikują silnik do naprawy polegającej na wymianie pierścieni i niczego więcej. Moje pytanie jest następujące:

 

CO OZNACZA SYMBOL HF-1 ORAZ HF-2 na tłoku przy otworze na sworzeń?

 

1 mam na przednim, 2 mam na tylnym. Jest również dodatkowo oznaczenie MV1, ale ono, jak się dowiedziałem w Hondzie, oznacza model silnika. Honda nie wie co oznaczają symbole HF-1 oraz 2. W fiszkach tłok przedni i tylny ma ten sam numer katalogowy, więc są identyczne. Nie jest to też grupa selekcyjna, bo te występują tylko przy panewkach. W Hondzie pierścienie nominalne nie są pogrupowane w selekcje. Jest jeden komplet i kropka. Na każdy (nad-)wymiar tłoka.

 

Więc kurde co? Masa tłoków? Przecież powinna być identyczna...

 

Jest ktoś w stanie pomóc, wiedzą poratować? Niestety, jak to w przypadku rynku motocyklowego w PL, nie mam 100% pewności czy po drugiej stronie telefonu siedziała osoba na 110% kompetentna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie tloki sa w taki czy inny sposob oznaczone,chodzi o to zeby przy demontazu silnika i ponownym uzyciu tych samych czesci wszystko wrocilo na swoje miejsce,tzn np przedni tlok wraca do przedniego cylindra,itd.

Mieszanie jest niewskazane.

 

Nominalne pierscienie nie sa grupowane,aczkolwiek nalezy sprawdzic luz na koncach,serwisowka podaje jak to zrobic i jaki luz.

 

Jezeli masz zamiar wymienic tylko pierscienie to w sumie ta informacja na temat HF1,HF2, jest zbedna.

Oczywiscie cylindry trzeba przehonowac pod nowe pierscienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...