Skocz do zawartości

SUZUKI BOULEVARD 800, USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od wiosny suzuki boulevard 800 classic, rok prod. 2006 jest to motocykl sprowadzony z colorado z przebiegiem 6500 mil.

Moje pytanie odnośnie zużycia oleju, gdy po zakupie motocykla zatankowałem bak paliwa do pełna to na pełen bak 16l, zużył 0,5 litra oleju, natomiast później już do końca sezonu ani grama nie zużywał oleju, na pełen bak paliwa, czym to mogło być spowodowane, dodam że motocykl stał dwa lata bez jazdy, drugie pytanie odnośnie kopcenia ale tylko jak jest zimny po zagrzaniu kopcenie znika, nie jest to kopcenie ani na czarno ani na biało, bardziej kopcenie coś odcieniu siwego. Po przejechaniu kilometra-dwóch znika całkowicie czy to także jest normalne. Dodam że przed zakupem byłem z motocyklem w serwisie szpila w Rybniku odnośnie sprawdzenia stanu technicznego, nic nie stwierdzili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby to była para chociaż może się mylę, natomiast wygląda mi to na siwy dym, dodam jeszcze że kompresja była mierzona i wszystko jest OK motocykl chodzi super i trudno że kopci jak jest zimny i chyba nie będe z tym nic robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z dymieniem jest nie tylko teraz ale i w lato, chociaż motocykl był co dwa dni trochę jeżdzony, nawet jeżeli rano moto odpaliłem chwilę podymił pojeździłem, i odstawiłem do wieczora i wieczorem to samo, lekkie dymienie. Odnośnie oleju tak jak pisałem poziom się trzyma idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal sprzęt zimny i przyłóż rękę do wylotu spalin, tak z 1-2cm od wylotu i trzymaj przez dłuższy czas, po tym spójrz na rękę, jeśli będziesz widział wilgoć to jest to para wodna. Olej silnikowy dymi na niebiesko przeważnie, bogata mieszanka na ciemny kolor, np.czarny. A jak sie nudzisz to zdejmij tłumiki i odpal zimnego sprzęta wtedy, zobaczysz czy dymi czy nie. Tłumiki w nowych moto są dość obszerne wewnątrz, po każdym zgaszeniu silnika zbiera się w nich wilgoć. Jak odpalisz to leci para wodna z tej wilgoci która zaczyna się gotować w układzie. Gdy cała się wyparuje się to przestaje dymić. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...