Skocz do zawartości

Honda XL500R


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy ktoś z Was miał doczynienia z takim motocyklem bądź może coś o nim powiedzieć?

Doczytałem się w sieci, że były wersje 27KM i chyba 33 KM. Na czym były dławione?

 

Mam sporo klientów na mojego GS'a i dość prawdopodobne będzie to, że go sprzedam, na allegro jest ładna XLka:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23182448

 

Motocykl wygląda przyzwoicie. Właściciel twierdzi, że oleju nie bierze praktycznie wogle - 1l na cały sezon - mam nadzieje,że gość w sezonie nie robi 100km :)

 

Jestem ciekawy czy nadaje sie toto do jazdy cięższym terenie i do turystyki po Polsce...na bardziej szosowych oponach oczywiście.

 

W Niedziele jade go oglądać, czy jest coś szczególnego na co w enduro powinno się zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - na czym sa dlawione Hondy? Moj Dominator, jak udalo mi sie ustalic, ma tylko inny krociec dolotowy miedzy gaznikiem i glowica - Slabsze wersje maja ordynarna przegrode, i zeby dac sprzetowi pelny oddech to wystarcza te przegrode wyciac.

 

Co do dlawienia dyszami - nie mam nt temat danych.

 

A tu masz stronke goscia z takim motorkiem:

http://www.donpedro.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Xl 500 to fajny sprzęt miałem taką trzy latka, wsumie to prosta konstrukca i trfała jeśli chodzi o moc to wszystkie bez wyjątku miały 27km, w gaźniku pompkę przyśpieszającą i wspaniały moment obrotowy, sprzę bardzo uniwersalny, świetny w teren a na trase oki tak do 100 kmh troche słabe hamulce przy zapakowanym pod obciążeniem dwuch osób.

Co do wad to moim zdaniem brak filtra oleju w silniku (wiadomo oco chodzi) no i padające gwinty w silniku na szpilkach jeśli silnik nieł rozbierany to oki ale jeśli ktoś grzebał pare razy to jest problem.

W xl 500 czestą awarją jest wałek rozrządu który się zaciera wyniku niedbalstwa oleju w silniku (wspomiany brak filtra), dlatego nowa kostrukcja xl 600 cieszy sie wiekszym uznaniem poneważ wyelimnowano wszystkie te niedogodnosci.

to tyle co mi przychodzi do głowy mam nadzieje że Ci wczymś pomogłem.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze....

Moim zdaniem zwróć uwagę na pracę silnika po dobrym nagrzaniu (stuki) Dobry silnik nie ma prawa stukać. W głowicy są problemy z wytartym wałkiem i gniazdami zaworowymi

W terenie trudno Ci będzie zapanować nad tymi 27 kucami w tym moto (tłuste kuce :) ) jeśli to twoje pierwsze kroki w Enduromani

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda' date=' że tylko 27km. Troszke mało. Ile taka XL500 osiągnie maksymalnie? Sprzedający twierdzi, że nawet do 140km/h.[/quote']

 

W enduro nie patrz na moc tylko na przebieg krzywej momentu obrotowego.

Prędkość maksymalną można regulować sobie poprzez zmianę przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie moje pierwsze enduro. Wcześniej miałem Honde MTX 80, którą w terenie latałem dość dużo. Fakt, że na ziemi lądowałem co chwila praktycznie, ale to wliczone ryzyko :)

 

Ktoś mi ostatnio powiedział (co do momentu obrotowego XL), że to potwór elastyczności :D Niedługo jade obejrzeć, a może i kupić ten motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 27 koni to spoko moto jest bardzo dynamiczne (jest lekki jak na japońskie endura) a co do 140 to jest to prawdą na nominalnym przełożeniu. Ale zato wyhamować na przednim bembenku bedzie problem :) no i pytanie czy dużo jeździsz z pasażerem bo tylne stopki są zainstalowane w wachaczu motocykle (skutków nie bede wyjaśniał) Moto raczej nadaje się na solowe wypady w teren bo do dalszych tras to niewiem :?

tak to już jest z tymi starymi motocyklami plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do jazdy z pasażerem mam małe wątpliwości. Dlatego w szrankach w wyborze motocykla stają jeszcze XJ 550, GSX750, GS750. Do dalszej turystyki lepsze, ale w teren niestety nie. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.....

Jest na Allegro XL600LM bardzo uniwersalny żołnierz.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22797726

 

Nie wiem czy te zdjęcie jest faktycznym stanem i jak to w praktyce z silnikiem.

Może jakby coś wyszukał na minus to może gościu by zjechał z ceną do granicy odpowiedniej dla tego młodego rocznika :) Dzwoniłeś do niego?

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...