Skocz do zawartości

Przełączniki USA na Europa R6 '02


Kamcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jeśli posiadam przełącznik zapłonu z wersji USA (światła na stałę) w R6 z '02roku i chciałbym je przerobić na Europejskie, żebym miał opcję wyłączenia świateł. Czy instalacja jest do tego przystosowana? Kwestia założenia tego "suwaka" od świateł, czy wszystko w instalacji od świateł do włącznika trzeba kłaść od nowa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć schemat to ci powiem dokładnie, ale prawdopodobnie trzeba by wymienić tylko przełącznik (oczywiście przełącznik świateł mijania/drogowe, a nie zapłonu tak jak sugerowałeś w swoim poście). Co chcesz osiągnąć przez możliwość wyłączenia świateł? Jeśli zależy ci tylko na łatwiejszym rozruchu to proponuję to: http://allegro.pl/item823449988_automatycz...sklep_lodz.html

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o mijania/drogowe, tylko o ten suwak który jest pod włącznikiem zapłonu a nad przyciskiem rozrusznika, którego jak wiadomo w wersji USA nie ma.

 

Nic nie chcę zyskać,tylko lubię jak mam możliwość własnoręcznie włączyć światła, irytuje mnie jak po przekręceniu stacyjki od razu się świecą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zadziała, światła mają zasilanie ze stacyjki.

Musiał byś przerabiać instalacje.

 

Najlepiej zastosować patent taki jak jest w R6, R1 od 2003 roku, czyli światła pozycyjne zapalają się po włączeniu zapłonu, a po rozruchu zapalają się światła mijania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? Akurat wersja USA nie ma świateł pozycyjnych. Ma ktoś jakiś schemat jak podłączyć światła mijania, żeby się zapalały po odpaleniu silnika?

 

Już przecież podałem ci link do urządzenia, które to umożliwia. Wystarczy je podłączyć, w zestawie jest instrukcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie tego własnoręcznie zrobić? Jakiś schemat czy coś, bo mam możliwości i mógłbym to sam zrobić.

 

Sam nad tym myślałem, ale koszty wykonania takiego układu przewyższają koszt zakupu gotowego (samo wykonanie płytki to koszt ok.40 pln). Schematu nie posiadam.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? Akurat wersja USA nie ma świateł pozycyjnych. Ma ktoś jakiś schemat jak podłączyć światła mijania, żeby się zapalały po odpaleniu silnika?

 

 

W wersji USA światła pozycyjne to są z przodu obrysówki,czyli świecące przednie kierunki i tylna lampa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie pozostaje zainwestować w gotowca. Dzięki bardzo wszystkim za pomoc :)

 

Można jeszcze wykorzystać sygnał z kontrolki ciśnienia oleju, który wysteruje tranzystor (najpierw trzeba odwrócić sygnał) a ten z kolei wysteruje przekaźnik świateł, ale nie polecam tego, to takie druciarstwo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nad tym myślałem, ale koszty wykonania takiego układu przewyższają koszt zakupu gotowego (samo wykonanie płytki to koszt ok.40 pln). Schematu nie posiadam.

Co Ty pitolisz.Jakie 40 zł :banghead:

Sam robie takie automaty, które uruchamiaja się po rozruchu silnika.Wstawiłem ich juz wiele do aut i pracują bezbłędnie.

 

Można jeszcze wykorzystać sygnał z kontrolki ciśnienia oleju, który wysteruje tranzystor (najpierw trzeba odwrócić sygnał) a ten z kolei wysteruje przekaźnik świateł, ale nie polecam tego, to takie druciarstwo smile.gif

A w tych z allegro to myślisz, że co jest w środku...

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pitolisz.Jakie 40 zł :banghead:

Sam robie takie automaty, które uruchamiaja się po rozruchu silnika.Wstawiłem ich juz wiele do aut i pracują bezbłędnie.

 

Można jeszcze wykorzystać sygnał z kontrolki ciśnienia oleju, który wysteruje tranzystor (najpierw trzeba odwrócić sygnał) a ten z kolei wysteruje przekaźnik świateł, ale nie polecam tego, to takie druciarstwo smile.gif

A w tych z allegro to myślisz, że co jest w środku...

 

Ok. Jak masz już przygotowany wzór płytki ( dokumentacje ) to wyprodukowanie kolejnych jest już dużo tańsze, chodziło mi o to że nie opłaca się robić jednej sztuki. Co do automatów z allegro to wiadomo są różne (ten do którego podałem link załącza światła dopiero po osiągnięciu napięcia aku +13,8V). Widziałem też takie które działają na zasadzie detekcji sygnału alternatora.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak masz już przygotowany wzór płytki ( dokumentacje ) to wyprodukowanie kolejnych jest już dużo tańsze, chodziło mi o to że nie opłaca się robić jednej sztuki. Co do automatów z allegro to wiadomo są różne (ten do którego podałem link załącza światła dopiero po osiągnięciu napięcia aku +13,8V). Widziałem też takie które działają na zasadzie detekcji sygnału alternatora.

No i tą dokumentację mogę przesłąć.Chociaz dokumentacja to wielkie słowo.Z drugiej strony na elektrodzie mnóstwo takich schematów.Aczkolwiek mój sprawdzony.

Mój wykorzystuje plus pojawiający się z alternatora na kontrolkę ładowania.

Jest niewielka różnica między tym a tym, który wykorzystuje odpowiednio wysokie napięcie.

Tak ogólnie to myślę że aby zrobić jeden to koszt 10 zł.I ile własnej satysfakcji.

HOWK

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem: http://allegro.pl/item823449988_automatycz...sklep_lodz.html. Może mi ktoś wytłumaczyć lub pokazać schemat jak to podłączyć, żeby po zapaleniu stacyjki (światła mam teraz na stałę) światła się nie włączały tylko dopiero po osiągnięciu 13,8V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...