Skocz do zawartości

Karta motorowerowa od 15 lat ??


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne rzeczy mówicie.

 

"Za pare lat powiesz to samo"

 

Zobaczymy.

Ale to zdanie głównie kierowałem do tych którzy są własnie w wieku 13 lat i w innych wypowiedziach

są niby takimi chojrakami a tutaj zgrywają mądrych i bezpiecznych motorowerzystów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeczytałem to co napisaliscie i juz sam nie wiem co pisac. To chyba zalezy od ludzi np. mój kumpel ma karte od roku ale jeździ juz kilka lat i jeździ nieźle i gdyby musiał czekac jeszcze kilka lat na karte to było by to niesprawiedliwe, ale niektórzy w ogóle nie powinni wsiadac na motorwer/motocykl i na dobra sprawe nie ma dobrego wyjscia z tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Wam jak mój kumpel zdawał w tamtym roku na karte motorowerową. Poszedł do gościa od techniki i się spytał czy mógłby zdać u niego. Gość wziął karte i długopis i sie tylko pytał co ma mu podpisać. Potem kumpel wziął karte do domu, żeby wypełnić resztę, na drugi dzień oddał i w tym samym tygodniu miał już kartę. Tylko że mój kumpel jeździ już od 5 roku życia :) Ja robię kartę u tego samego gościa, może niejeżdrzę długo ale przepisy znam. Nawet mam kilka sukcesów w konkursie rucho drogowego, nawet się na nie nie uczę w ogóle. Przeważnie nawet zapominam o nich i kumpel przypomina mi w szkole o nim. JA po prostu to umiem od dziecka, bo mnie motoryzacja od dziecka interesuje. Ale też zgadzam się z wami, że powinien być dokłądny egazmin i żeby na początku ludzi uczyli. Nieraz się spotkałem z debilami którzy jeździć nieumieją, a mają karty... Zanim by się dopuściło do jakiego kolwiek egaminu to powinien być psycholog czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezorny zawsze ubezpieczony ... karta od min. 15 lat moim zdaniem.

 

Ice to powiedz mi co by było gdybyś miał 13 lat a kartke można by było miec od 15.

Nie kupowałbyś motorka i czekał grzecznie, aż będziesz miał 15 lat :?:

 

A Z3US. Pierwszy raz zgadzam się ze wszytskim co napisałeś (no prawie wszystkim :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezorny zawsze ubezpieczony ... karta od min. 15 lat moim zdaniem.

 

Ice to powiedz mi co by było gdybyś miał 13 lat a kartke można by było miec od 15.

Nie kupowałbyś motorka i czekał grzecznie' date=' aż będziesz miał 15 lat :?:

 

A Z3US. Pierwszy raz zgadzam się ze wszytskim co napisałeś (no prawie wszystkim :) )[/quote']

 

Jezdzlibym po lasach i "szosach" ...

 

Ale nie mam 13 lat i mam karte... bardziej take mi zalezy na bezpieczenstwu na drodze niz na jamis bachorze na moto ktory jezdzi jak kamikaze lub wrecz przeciwnie.

Nie ma egz. nie ma karty od tak mlodego wieku. Koniec dyskusji z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co wczoraj zobaczyłem to mnie zabiło. Dziewczyna z I gim. (bez karty) podjeżdza skuterkiem i bierze swojego kumpla na pake. On ozcywiscie bez kasku i pojechali :!: Na głownej ulicy w miescie :!: Później mój kumpel mówił ze widział jak sie z policją mijali no i oczywiscie nawet nie zwrócili na nich uwagi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do tych pal to sie zgodze, bo qmpel smigal na simie pod prad, bez swiatel i tlumika, a oni nawet go nie zatrzymali.radiowoz stal na chodniku.dodam ze to bylo nie na wsi ale na mojej ulicy....wiec ja sie pytam : skoro nie sa tepi to czemu go nie zatrzymali???? robili se przerwe na kanapke z tunczykiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych pal to sie zgodze' date=' bo qmpel smigal na simie pod prad, bez swiatel i tlumika, a oni nawet go nie zatrzymali.radiowoz stal na chodniku.dodam ze to bylo nie na wsi ale na mojej ulicy....wiec ja sie pytam : skoro nie sa tepi to czemu go nie zatrzymali???? robili se przerwe na kanapke z tunczykiem????[/quote']

 

 

I sądzisz, że są z tego powodu tępi?? Nie pomyślałeś że mogli go olać bo za dużo mieliby mu do zarzucenia, może im się po prostu szkoda chłopaka zrobiło?? A może im się po prostu nie chciało, każdy ma chwile błogiego lenistwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze karta od 15 lat to bardzo dobry pomysl.Posluchajcie jak to dziala to w szwecji.

Karte tutaj mozna zdac majac wlasnie 15 lat.Bynajmniej nie jest to taka prosta sprawa jak w polsce gdzie idzie sie do pana od techniki i zalatwione.Karte mozna zdawac najczesciej tam,gdzie sa przeprowadzane kursy na prawojazdy kategori A.I teraz jak wyglada zdobywanie karty,na dzien dobry koszt takiej przyjemnosci to 600-900zl.Ja zapisalem sie na kurs za 800zl.Kurs trwa 4 dni.Pierwszego i drugiego dnia teoria (lacznie 13 godzin),trzeciego dnia jazda i jeszcze krotkie przypomnienie z teori.Po okolo tygodniu jest egzamin skladajacy sie z teori,jazdy po placu i jazdy po miescie (to ostatnie nieobowiazkowe).Ogulnie to wszystko jest ludzaco podobne do prawojazdy kategori A i A1,nawet z tych samych ksiazek sie uczy.Fajna sprawa jest mozliwosc zdawania zarowno na manualu (tam gdzie robie maja Rieju DRAC SM) lub na automacie (Aprilia Sr 50 Ditech,Peugeot Vivacity i Yamaha Slider).Druga sprawa:tutaj policja bardzo tepi oddlawione motorowery.Przepisy ograniczaja predkosc motorowerow do 45 km.h jak w polsce,tylko ze w polsce policja nie zwraca na to uwagi.Tutaj konsekwencje oddlawienia skuterka sa powazne:kolegium + nie mozna robic prawka od 18 roku zycia tylko od 21.Ja jak zakupie sprzeta napewno go nie odblokuje.Co niektorym pewnie sie to wyda smieszne,ze ja ci*a jestem ze zablokowanym bede jezdzil,ale wali mnie to.Jak slysze 13-tka co ma sende 80cc i sie uwaza za niewiadomo kogo to mi rece opadaja.A jak jeszcze mi mowi,ze on sprzeta to ma super opanowanego i ze chce kupic NSR 125 zarejstrowane na motorower to najchetniej bym go powiesil za jaja na drzewie ;) Wie ktos moze ile osob w polsce zginelo na motorowerach w roku 2003???Jestem bardzo ciekawy,dodam,ze w szwecji zginelo 10 osob a w tym roku planuje sie zaostrzenie przepisow,tak aby ograniczyc liczbe zabitych osob do ZERA.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych pal to sie zgodze' date=' bo qmpel smigal na simie pod prad, bez swiatel i tlumika, a oni nawet go nie zatrzymali.radiowoz stal na chodniku.dodam ze to bylo nie na wsi ale na mojej ulicy....wiec ja sie pytam : skoro nie sa tepi to czemu go nie zatrzymali???? robili se przerwe na kanapke z tunczykiem????[/quote']

 

Po tej wypowiedzi napisal bym ze ty jestes tepy... dziekuj manulo ze wtlumaczyl ci to "jak dziecku".

A generalizujcie sobie dalej, ale bezemnie.

Uwazam temat za zamkniety, chyba ze ktos dorzuci cos madergo nie z serii HWDP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...