Skocz do zawartości

Pytanie dot. przerejestrowania pojazdu z OC


vinyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Załozmy ze kupuje moto, zarejestrowane w PL, ze swiezym przeglądem i OC. Czy jesli moto przerejestruje na siebie, to oznacza ze dostaje nowe tablice twarde i miekkie (inne wojewodztwo). I tu pytania:

 

1. Z miekkiej tablicy zniknie mi ta pieczatka ze ma przeglad, bo dostane swiezą. Tak wiec czy musze isc znowu na przeglad, czy po prostu kopiują jakos te pieczątke ?

 

2. Musze isc dajmy na to do PZU i powiedziec ze zmiana wlasciciela. Jesli moto ma OC oplacone, to jak zmienie wlasciciela, to czy PZU karze mi placic czesc OC od momentu kupna, ktorą zwroci poprzedniemu wlascicielowi ? Czy nie ?

 

Dzieki z gory za odp ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka po prawej u góry. pytasz o rzeczy, które były n-razy wałkowane

jsz

 

ps. jaka pieczątka "zniknie" z jakiej tablicy? :P

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest sie tak wymadrzac, szkoda tylko ze od kilkunastu dni wyszukiwarka na tym forum nie dziala, probowalem rozne ustawienia, z wpisywaniem podstawowych slow kluczowych w celu sprawdzenia.

 

Wracajac do tematu - na miekkiej tablicy czyli dowod rejestracyjny, jest pieczatka, do kiedy jest przeglad .. i wlasnie o to mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij, waść. zazwyczaj "włączone do prądu" lepiej działa, a wyszukiwarka poprawnie reaguje tylko na pojedyncze słowa (niepełne, bez odmienialnej końcówki - wtedy efekt jest najlepszy) dłuższe niż 2 litery

 

ad. 1. zrobią własny wpis z datą ważności przeglądu identyczną jak była w starym dowodzie

ad. 2. ubezpieczenie przechodzi na Ciebie, a TU może zażądać dopłaty części która będzie wykorzystana w kwocie wynikającej z różnicy pomiędzy stawką poprzedniego właściciela i Twoją. łopatologicznie: jeśli facet miał 50% od 100zł, Ty nie masz żadnej zniżki, a ubezpieczenie jest ważne jeszcze pół roku, to każą Ci dopłacić 50zł (zniżka) /2 (pół roku) = 25zeta. paniał?

cieszy się, że może być pomocny

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie ma miękkiej tablicy tylko jest miękki dowód. Ty kupując powinieneś dostać " Twardy " dowód.

Jak przerejestrujesz moto to dostajesz nową tablicę oraz miękki dowód.

 

Przegląd zostaje nic nie musisz robić.

 

Ubezpieczenie - jeśli je otrzymałeś to: Przepisujesz je na siebie w ubezpieczalni w której zostało zawarte oc.

Jeśli Ty i poprzedni właściciel mieliście tyle samo zniżek to na tym się konczy. Jeśli Ty nie masz zniżek a on posiadał to robi się rekalkulację składki i dopłacasz róźnicę to samo ma się w drugą stronę jeśli Ty masz zniżki a on nie miał.

 

Chyba tyle jak coś to pytaj.

Pozdrawiam.

 

Ps: Poprzednik mnie ubiegł tłumacząc wszystko w 100% :)

Edytowane przez Smoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, wlasnie o to chodzilo !

 

jeszua - fajnie ze nauczyles mnie obslugiwac wyszukiwarki, fakt, ze przy zastosowaniu sie do powyzszych regul dziala bardzo dobrze. Jednak nadal uwazam, ze jest zbyt malo intuicyjna, tylko dlatego tak czesto pytam o rzeczy, które tu byly. Nie jestem ignorantem :P

 

Dzieki raz jeszcze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...