Skocz do zawartości

Problem z rozrusznikiem, Cbr f3


Pit3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest najlepiej bo pod obciazeniem spada ponizej 12V, z kolei nie rozladowuje sie blyskawicznie wiec jeszcze jakos zyje.

Tyle ze moze byc na tyle zasiarczony ze nie akumuluje w pelni ladowania i nie ma za bardzo sily krecic.

Teraz jeszcze raz podladuj go do tych 12.6 bez obciazenia, podlacz i po zapaleniu silnika zmierz napiecie na klemach przy 5 tys obr z zapalonym swiatlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w leonie był problem z ładowaniem, bo jeden z trzech żółtych przewodów idących do regulatora napięcia był spalony i urwany. Co oznacza utratę 2/3 ładowania. Napraw to, a jeśli jednak wszystkie 3 są sprawne to mi się pomyliło z jakimś innym moto.

 

Sprawdź jeszcze to (wczesniej to tez napisałem, ale nei napisałeś ze zrobiłeś albo nie): do przekaźnika rozrusznika idzie też zielono-czerwony przewód. Zewrzyj go do masy kawałkiem kabelka, możesz to zrobić na stałe, pamiętaj tylko że w ten sposób omijasz wszystkie zabezpieczenia przed ruszeniem na nóżce, odpaleniem na biegu itp!

I sprawdź czy na ciepło działa rozrusznik, normalnie - pstryczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najlepiej bo pod obciazeniem spada ponizej 12V, z kolei nie rozladowuje sie blyskawicznie wiec jeszcze jakos zyje.

Tyle ze moze byc na tyle zasiarczony ze nie akumuluje w pelni ladowania i nie ma za bardzo sily krecic.

Teraz jeszcze raz podladuj go do tych 12.6 bez obciazenia, podlacz i po zapaleniu silnika zmierz napiecie na klemach przy 5 tys obr z zapalonym swiatlem.

 

Zapomniałem napisać wcześniej, ale aku nie naładowałem. Po prostu przyszedłem do garażu i zmierzyłem go tak jak stał.

 

Ale akumulator kupowany był nowy w wakacje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...