Skocz do zawartości

Sprzęgło późno bierze


WilQ_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie do skuterowców, znajomy przyprowadził mi do przeglądnięcia Aprilię Sr50 Replice (Ditech) sprzęgło późno brało (trzeba było dać dosyć dużo gazu żeby ruszyć), rozebrałem cały napęd i okazało się że rolki były już kanciaste i okładziny sprzęgła odśrodkowego były już wytarte, kupiłem nowe sprzęgło i nowe rolki (takie jak były 7g) po wymianie troszkę się poprawiło ale wydaje mi się że trzeba jednak dawać dosyć dużo gazu żeby skuter ruszył, jedzie coś koło 75-80 km/h, ma założony jakiś akcesoryjny wydech "tecnigas next r" czy coś takiego, ale mimo to wydaje mi się że skuter jest dosyć ospały w przyśpieszaniu, jak by ktoś miał jakieś sugestie to proszę o poradę

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wtryskowce tak mają, muszą po prostu ruszać od wysokich obrotów. Sprawna praca tego silnika rozpoczyna się praktycznie od 5-6 tysięcy obrotów, poniżej to po prostu muł. Z tego co ze serwisówek pamiętam, sprzęgło łapie od około 6000 RPM a puszcza poniżej 3000 RPM. Dla przykładu, w Peugeocie Jetforce TSDi jest to bardziej denerwujące.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki panowie trochę się uspokoiłem, dodatkowym złudzeniem tego że późno bierze była nieszczelność w okolicach kolanka i cylindra udało się usunąć tą dolegliwość

mam do jeszcze jedno pytanie jakie założyć rolki żeby trochę lepiej przyśpieszał bo aktualnie są założone rolki 7g i skuter jedzie na nich jakieś 70km/h ale ma nie za ciekawe przyśpieszenie co z tym można zrobić ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja mam jetforce 307 wrc i tez mi bierze przy 6 tys obrotów ale wykop jak na 50cm3 to masakra niemyslalem ze tak skuter moze smigac :crossy: troche to ruszanie denerwuje zwłaszcz ze mam sprotowy wydech i jest troche chałasu ale z to szybsze odejście ma wszystkie chińskie badziewia i romety i te inne wynlazki nie mają szans :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...