Skocz do zawartości

kawa vulkan 750 1986


tomasz wloch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:banghead: witam szanownych kolegów i kolerzanki !Prosze o pomoc podczas jazdy około 80 do 90kmph staneło mi tylne koło !położyłem moto na boku i adijos Skończyło sie zdartym nosem i siniakami!motor ucierpiał mniej bo tylko 2 tylne kierunki i nic więcej ale oprucz tego silnik stanoł dęba że nie można nic ruszyć . co robić szukać silnika czy wału mechanik tak przypuszcza!pomużcie :notworthy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: witam szanownych kolegów i kolerzanki !Prosze o pomoc podczas jazdy około 80 do 90kmph staneło mi tylne koło !położyłem moto na boku i adijos Skończyło sie zdartym nosem i siniakami!motor ucierpiał mniej bo tylko 2 tylne kierunki i nic więcej ale oprucz tego silnik stanoł dęba że nie można nic ruszyć . co robić szukać silnika czy wału mechanik tak przypuszcza!pomużcie :notworthy: :crossy:

 

 

 

 

O to nie wesoła sprawa kolego.będzie cie to chyba drogo kosztowało,powiem tyle.( najpierw trzeba zdiagnozować przyczyne.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znam przyczyne.Otóż przyczyna leży w "Kawasaki" :icon_mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na poważnie to jeżeli mozesz ruszyc motongiem po wcisnieciu sprzegła , ale rozruchaj nie ruszy wałem to szukaj następnego silnika.Remont obecnego wyjdzie drożej niz całe VN750 :bigrazz: :flesje:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poniszczona panewka nie spowoduje nagłego zatrzymania wału korbowego ,znienacka ,w trakcie jazdy ;].

I nie daj sie wpie**olić w dorabianie panewek czy jakiekolwiek wiejskie rzeźby! Finansowo-czasowo-stresowa studnia bez dna.

 

Sprawdź czy w ogóle da sie poruszyć wałem. Juz współczuje twojemu mechanikowi bo z tego co pamietam ten silnik to paranoja konstrukcyjna pełna "nowoczesnych" rozwiązań świadczacych o niezawodności. Niezapomniany widok alternatora wymagającego wykręcenia silnika z ramy w celu wymiany ;]

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za nie wesołe ale szczere odpowiedzi zostaje sprzedać moto na częsci i zbierać na cos innego tylko co?! mechanik chwali honde schadow1100 inni virago1100 mnie podoba się vulkan bo jest wygodny kurka!Co wy na to może ktos ma silnik do vn 750? :banghead: :banghead: mam nowy alternator iregulator do vn wmontowany do mojego padełka :lapad: ą może kupić nowy silnik?mam na oku silnik w kanadzie 2004r za 360 euro ale plus przesyłka i nikt na odległosc mi go nie sprawdzi w polsce koles zawolał za silnik 3500 plus mój stary!!!!! drugi chce2500 do 3000 za urzywke w ramie z możliwoscią odpalenia!?Co robić?Oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić????? Najpierw zdiagnozuj usterkę.

 

Wciśnij klamkę sprzęgła i zobacz my moto można pchnąć w przód/tył.

 

Jesteś pewien ze to silnik? Może coś w przekładniach kątowych napędu zdechło? Może skrzynia się posypała, albo rozrząd i zablokowało wał. Wykręć świece i spróbuj zakręcić wałem (tylko żeby to zrobić trzeba odkręcić dekiel altka albo ten od sprzęgła).

Biegi dają się przerzucać? Moto daje się pchać na LUZIE? Może któreś łożysko w skrzyni się posypało.

Niech mechanik stwierdzi przyczynę a nie gdyba że to panewki.

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy: Witam biegi się przełączają zdjąłem lewy dekiel i próbowałem ruszyć wałem nic z tego stoi na amen na biegu chciałem popchać także nic z tego

.dostałem dziś propozycje całego motocykla po dzwonie za 2400 klient daje gwarancje na silnik. według mnie to za dobrze wygląda :rolleyes: ???????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwed141408

:crossy: Witam biegi się przełączają zdjąłem lewy dekiel i próbowałem ruszyć wałem nic z tego stoi na amen na biegu chciałem popchać także nic z tego

.dostałem dziś propozycje całego motocykla po dzwonie za 2400 klient daje gwarancje na silnik. według mnie to za dobrze wygląda :rolleyes: ???????????

 

 

Witaj,mieliśmy identyczny przypadek i cóż Kawa poszla na części bo nawet po naprawie to samo się stalo za jakiś czas,szukaj czegoś innego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kargulvmax

Witam,panewka jest wstanie bez problemu unieruchomic silnik na amen.Daj sobie spokój z Vulcanami tymi 1500 tez, tak popierdolonych i wadliwych konstrukcji swiat nie widział a naprawiam japonce od 20lat.Spusc olej będa opiłki masz przyczynę.Silnik mozna naprawic bez problemu za jakieś 1500zł.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,panewka jest wstanie bez problemu unieruchomic silnik na amen.Daj sobie spokój z Vulcanami tymi 1500 tez, tak popierdolonych i wadliwych konstrukcji swiat nie widział a naprawiam japonce od 20lat.Spusc olej będa opiłki masz przyczynę.Silnik mozna naprawic bez problemu za jakieś 1500zł.Pozdr

:banghead: witam szanownych motonitów. Wiem że radzicie zaniechać naprawy ale to moto kosztowało mnie troszke i nie wspominając o wymianie altka!Napisał kolega że można go naprawić za ok 1500 zł ?a czy mógł bym liczyć na kolege? zaplace za naprawe tylko jak mam dostarczyć moto czy lepiej sam silnik?Troche szkoda zawieść go na złom za ładnie wygląda!Z góry dzięki za pomoc!

:notworthy: :crossy:

 

:buttrock: Witam niezła odpowiedz na temat wulkana! :clap: Mam go 3 miechy i mam dość chwilowo motocykli :crossy: Ale moja horoba postępuje i wbrew rozumowi dalej na widok moto chcę wsiąść i pojeżdzić!To dobra oznaka ! Spuściłem ilej są jakieś opiłki nie za dużo na korku a w filtrze znalazłem kawałek gumy nie wiadomego pochodzenia? :banghead: :banghead: Moje gg w pracy to 3249774 jestem dostępny od 10 do 18 od poniedziałku do soboty! Dziękuje za odpowiedz!2 pytanie czy virago 1100 jest lepszym wyborem? nie zamierzam zmieniać moto co 3 miesiące ja chce pojeżdzić! dodam że nigdy nie mam problemu z olejami i resztą co trzeba i być powinno zrobione z moto!?Pozdrawiam ! :crossy: :lalag: :notworthy:

 

 

:notworthy: widziałem vulkana z silnikiem z innego moto może to by był dobry pomysł?co wy na to sądzicie i jaki ewentualnie silnik radzicie? Niechce wyżucać kardana!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...