Skocz do zawartości

Ceny moto w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

 

Faktycznie polski rynek zasypany jest różnego rodzaju wrakami z europy zach. i tam już wiedzą, że Polakowi można każdy żłom wlepić a on i tak wyklepie i sprzeda jako motocykl "po lekkim szlifie". Natomiast rynek zarówno japoński jak i amerykański to jeszcze u nas "biała plama". Jak widzę ceny motocykli w USA to myślę, że być może opłacałoby się importować większe partie sprzęta z tego kraju i tu jeszcze z pewnym zyskiem sprzedać. A to są ceny motocykli nowych, to co dopiero mówic o używkach. Podejrzewam że sytuacja z motocyklami importowanymi z Japoni przedstawia się podobnie i może to być interesująca oferta. Na pewno przy kupnie sprzęta będę brał ją pod uwagę. Ale co do stwierdzeń typu

Co do stanu tych moto nie mam najmniejszej wątpliwości, są igiełki. ( Nawet jeśli było przy nich coś robione to fachowo i na oryginalnych częściach.

bym podchodził z dużą dawką ostrożności. Może im (japońcom) faktycznie nie opłaca się oszczędzać przy naprawie, ale może też nie opłacać się w ogóle naprawiać tylko kupić nowy sprzęt, a złom sprzedać. I tu zaczyna się pole do popisu dla importera. Albo jest uczciwy i sprowadza tylko faktycznie nie bite motorki, albo idąc za kasą zabawi się właśnie w takiego "Zenka z warsztatu". Mam nadzieję, że póki import z Japoni nie jest zbyt popularny to na tych drugich trafiać nie będziemy. Czego i sobie i wam wszystkim życzę :)

 

Pozdr.

:) :) :)

Suza GSX 600 F (jajko) -> Yamaha FZS 1000 Fazer -> Triumph Sprint ST 1050 -> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu mowic o naszych mozliwosciach , tam sie wiecej zarabiaja i tansze moto , a u nas ?

Moze kiedys , i tu bedzie normalnie ................ :)

Moze kiedys ?

 

 

Pozdrawiam

*************

Janek & Yamaha Royal Star XVZ13LT

Tourdeluxe ''Dzikiem'' zwana

CYC Zachodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja slyszalem ze po 1 maja.. beddzie obowiazywalo clo 10% na motorki ze stanow.. i chyba znikoma akcyza...

shipping to ok 700USD

 

postaram sie znalezc linka do tego artykulu..

jesli by tak bylo.. to i tak by sie to oplacalo :) ..ale tylko na wieksze motorki :D

aha akcyza.. jest liczona wedlug rocznika.. do 3 lat nie ma akcyzy,...

 

zaznaczam ze moge sie mylic (odrobinke)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...