Skocz do zawartości

Opinie na temat kasku AGV GP TECH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,.

wiem ze temat sie juz przewijal ale chce uzyskac wiecej informacji dotyczacych tego kasku. Jak wyglada jakosc wykonania, jak sie trzyma po kilku sezonach (slyszalem ze kaski AGV sa slabej jakosci i po dluzszym uzytkowaniu jest nie ciekawie). Co z wyciszeniem i najwazniejsze jak wyglada sprawa z wentylacja?? Zastanawiam sie nad tym modelem badz Shoei XR 1000 ale osobiscie wydaje mi sie ze Shoei jest przereklamowany...

Ostatnie pytanko. Ceny za ten kask oscyluja teraz ok 1800 pln za czarne malowanie. Zastanawiam sie czy warto czekac do zimy (nie spieszy mi sie bardzo) i czy bedzie duza róznica w cenie a jezeli chodzi o malowanie to moze byc czarne badz niebieskie wiec chyba nie bedzie problemu z dostepnoscia w rozmiarze s jak cos przy obnizkach.

Poradzcie cos bo nie wiem co robic :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie piszę na podstawie użytkowania od 2ch lat S-4.

Moim zdaniem słabość AGV to szyby - strasznie się rysują, no i to że te kaski są głośne.

GP TECH raczej na pewno mają te same szyby, z głośnością może być podobnie (mimo, że to trochę wyższa półka).

 

z plusów: relatywnie są to lekkie kaski.

 

co do kupowania kasku: znajdź dobry rozmiar w sklepie (np. Intermotors) i kup przez internet, można parę stówek zaoszczędzić.

 

pzdr :flesje:

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem AGV są "połówki" rozmiarów, przez co można dobrze dobrać garneg do głowy. Minus - miałem GP Pro - przeciekało mi uszczelnienie szyby (wymagało regullacji), a seryjny antifog nie sprawdzał się, szyba parowała, szczególnie w deszczu. Plusy do dobre zachowanie przy wyższych prędkościach (kto jeździł ponad 250 km/h, ten wie o czym mówię).

A XR 1000? Jak dla mnie bardzo dobry kask, nie uważam, by był przereklamowany. Warto też pomyśleć o nowym XR 1100 - jeździłem w nim, jest bardzo wygodny i dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z tego co widze to ludzie troche narzekaja na jakosc wykonania tych kaskow oraz wizjery. Mam pytanko czy gp-tech tez jest tak zle z jakoscia oraz trwaloscia materiaów?? Niby to najwyzsza półka ale nie wiem sam co mam myslec. Zastanawiam sie jeszcze nad xr-1000 badz arai rx7-corsair badz rx7-gp ale ten drugio troche drogi jak narazie.

Slyszalem ze kaski Arai sa dobre ale w tescie sharpa rx7-corsair wypadl slabo tzn mial tylko 3 gwiazdki. Ogolnie to chce kask na tor chciaz bede tez w nim jezdzic po ulicach a jezeli chodzi o wyciszenie to zawsze mozna zalozyc zatyczki do uszu:) NAjgorzej ze Arai nie mam gdzie przymierzyc a tak na pale kupowac za bardzo nie chce.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym modelem badz Shoei XR 1000 ale osobiscie wydaje mi sie ze Shoei jest przereklamowany...

 

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jeździłeś? ... nie wydaje mi się skoro piszesz, że jest przereklamowany. AGV to jest dopiero przereklamowany :biggrin:

 

PS. Test Sharpa to chyba jakaś pomyłka. Arai rx7 ma 3 a jakies hjc mają maks gwiazdek....

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie mialem xr 1000 na glowie wiec nie moge obiektywnie go ocenic. Z tego co czytałem na forum bardzo duzo ludzi ma ten model shoei i go zachwala. JEdnak jest tez troche negatywnych opinie na temat tego kasku dotyczacych np wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie mialem xr 1000 na glowie wiec nie moge obiektywnie go ocenic. Z tego co czytałem na forum bardzo duzo ludzi ma ten model shoei i go zachwala. JEdnak jest tez troche negatywnych opinie na temat tego kasku dotyczacych np wentylacji.

 

 

Pierwsze słyszę.... wentylacja jest naprawdę doskonała. Dzieki wlotą powietrza na spojlerze od 100 km/h czuć powiew wiatru na glowie... nie mowiąc nic o otwarciu pozostałych.

 

W takim razie, co negatywnego w tej wentylacji?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzie w Wawie można obejrzeć, przymierzyć kaski agv?

 

www.intermotors.pl

 

co do gp-tech to jezdze w nim 2gi sezon i jestem na maxa zadowolony, mam porownanie do Xr1000 i ten wypadal przy nim kiepsko..

Xr 1000 to typowy kask dla turystyki po niemiecku (czyli 180 poza zabudowanym, 50 w zabudowanym).. ogolnie kask dobrze przylega i tyle..

 

co do gp-tech to juz sportowa polka.

aerodynamika super - przy duzych predkosciach 250 czy 299 nie zrywa go z glowy (a xr1000 dusil paskiem), przy wszystkich predkosciach mozesz sie za to wychylac glowa na wszystkie strony swiata i nie zdmuchnie ci glowy (xr 1000 przy nim ma gorsza aerodynamike).

gp tech za to jest odrobine glosniejszy od xr 1000 ale za to ma O NIEBO lepsza wentylacje (ma wiecej otworow).. w koncu to sportowy kask.

co do szybki to mam i jasna i czarna i nie narzekam na parowanie (w sumie tylko ciemna mi raz zaparowala przy 8 stopniach, jasna jescze nie zaparowala nigdy).

po 2 latach uzytkowania mam przetarty neckroll, dlatego ze zawsze kaskiem gdzies rzucam i klade go wszedzie. a tak to zadnych innych wad nie stwierdzilem.

Fajne mialem porownanie rowniez do kolegow, gdy na poludniu hiszpani sciagali xr1000 i mieli glowy mokre a ja tylko delikatnie spocone (plusy wentylacji)

 

jesli chcecie porownywac go tech to bardziej proponuje go porownywac z xpiritem, ktory skolei jest o min 100 drozszy w detalu.

 

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.intermotors.pl

 

co do gp-tech to jezdze w nim 2gi sezon i jestem na maxa zadowolony, mam porownanie do Xr1000 i ten wypadal przy nim kiepsko..

Xr 1000 to typowy kask dla turystyki po niemiecku (czyli 180 poza zabudowanym, 50 w zabudowanym).. ogolnie kask dobrze przylega i tyle..

 

co do gp-tech to juz sportowa polka.

aerodynamika super - przy duzych predkosciach 250 czy 299 nie zrywa go z glowy (a xr1000 dusil paskiem), przy wszystkich predkosciach mozesz sie za to wychylac glowa na wszystkie strony swiata i nie zdmuchnie ci glowy (xr 1000 przy nim ma gorsza aerodynamike).

gp tech za to jest odrobine glosniejszy od xr 1000 ale za to ma O NIEBO lepsza wentylacje (ma wiecej otworow).. w koncu to sportowy kask.

co do szybki to mam i jasna i czarna i nie narzekam na parowanie (w sumie tylko ciemna mi raz zaparowala przy 8 stopniach, jasna jescze nie zaparowala nigdy).

po 2 latach uzytkowania mam przetarty neckroll, dlatego ze zawsze kaskiem gdzies rzucam i klade go wszedzie. a tak to zadnych innych wad nie stwierdzilem.

Fajne mialem porownanie rowniez do kolegow, gdy na poludniu hiszpani sciagali xr1000 i mieli glowy mokre a ja tylko delikatnie spocone (plusy wentylacji)

 

jesli chcecie porownywac go tech to bardziej proponuje go porownywac z xpiritem, ktory skolei jest o min 100 drozszy w detalu.

 

 

Jak zawsze kazdy chwali swoje :icon_mrgreen: w testach w tunelu XR1000 pod wzgledem aerodynamiki pobłl konukrencje i to dużą różnicą.... ogolnie czy xr1000 czy GP i tak bedzie ok i tak :flesje:

 

mialem i mam do czynienia z wiekszością kaskow z gornej polki. i osobiscie postawilem na Sharka ;)

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze kazdy chwali swoje :icon_mrgreen: w testach w tunelu XR1000 pod wzgledem aerodynamiki pobłl konukrencje i to dużą różnicą.... ogolnie czy xr1000 czy GP i tak bedzie ok i tak :flesje:

 

mialem i mam do czynienia z wiekszością kaskow z gornej polki. i osobiscie postawilem na Sharka ;)

 

nie chwale swojego bo nie jestyem wlascicielem fabryki AGV.. Dainesse jest heh ale porownuje..

 

a co do sharka to swojego gp-techa chce sprzedac i bede wymieniac wlasnie na sharka RSR`a

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zdecydowałem na GP TECH bo mierzylem kilka modeli roznych marek i AGV lezal najlepiej. Teraz czekam na jakies obnizki zimowe wiec jak by ktos cos wiedzial gdzie mozna tanio zakupic w rozmiarze S z czarnym malowanie to prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zdecydowałem na GP TECH bo mierzylem kilka modeli roznych marek i AGV lezal najlepiej. Teraz czekam na jakies obnizki zimowe wiec jak by ktos cos wiedzial gdzie mozna tanio zakupic w rozmiarze S z czarnym malowanie to prosze o podpowiedz.

a jeżdziłeś już w nim??? bo chodzić po salonie to co innego jak wsiąść na moto i zrobić kilka km.

ale i tak powodzenia, szerokości, przyczepności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzilem ale niestety mam troche niewymiarowa glowe i ciezko bylo mi cos znalezc co by dobrze przylegalo. Myslalem jeszcze na shoei xr 1000 bo lezal w miare ale wydawalo mi sie ze jest troszke za luzny a raz juz kupilem za duzy kask i wiecej nie chce popelnic tego bledu. Jedyna marka z tych bardziej popularnych z ktorej nie mierzylem kaskow to Suomy ale nie mam gdzie zmierzyc wiec zostaje AGV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, powinien przypasować Ci Suomy Spec 1R. Jest to kask torowy, ale ja sobie w nim śmigam w traski. Niestety jest głośny (podobnie jak XR1000). Od momentu kiedy zacząłem jednak stosować zatyczki do uszu, jeździ mi się w nim wyśmienicie. Zasadnicza zaleta to to, że jest dobrze wentylowany, a wnętrze daje się łatwo rozbierać. Szybka nie paruje - standardowo szybki są z Antifogiem. Dostępne jest dużo akcesoriów (wizjery, nakładki na zawiasy, podbródki, kanał wentylacyjny). Kaski są dostępne w POLandPosition. Najtaniej chyba można je kupić na www.fc-moto.de W zeszłym roku kupiłem go za 1000 zł, przy cenie w PP - 1800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...