Skocz do zawartości

Kupiłem Rebelkę!!


Jacob555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja nowa maszyna to Honda Rebel CMX 450 z 1986r.

Pragnę na wstępie przypomnieć, że nie jest to sprzęt, w którym szczególną rolę odgrywa rocznik, a więc proszę bez uwag typu "nic starszego nie znalazłeś?".

Tu chodzi o wygląd i sound

A sound ma boski

 

Hondzia ma już przerobione wydechy, tak więc ryczy jak przynajmniej 1300ccm

 

Kolor jest Monte Rosa Srebrny Metaliczny, fabrycznie nawet bez ryski. Na baku jeszcze naklejki producenta z ostrzeżeniami.

16k przejechane, opony w idealnym stanie nawet.

 

Chromy bez śladu rdzy, wszystko idealnie utrzymane, tylko lekkie polerki porobić.

 

Fele aluminiowe szprychowe..

 

silnik Dwucylindrowy R2

pojemność 447.00 ccm

moc 38.00 KM (27.7 kW)) przy 8000 RPM - fabrycznie. Mój więcej (wydechy i drobiazgi robione w Holandii) - ponoć 50KM.

no skrzynia 6 biegów.

3 zawory na cyla

rozrząd DOHC

Stosunek mocy do masy 0.2184 KM/kg

 

A teraz wymiary budzące respekt:

Długi 2,23m

szeroki 80cm

wysoki 1,17m (siedzenie 69cm)

Prześwit 155 mm

Masa 185kg (174kg suchy).

 

W najbliższej przyszłości:

Nowe kierunki, ogólny przegląd (filtry, płyny), polerki, chromowanie części, których nie da się spolerować na lustro, drugie lusterko (moja Rebel ma tylko prawe), synchronizacja gaźników, nowy akumulator. Chyba wszystko na razie W przyszłości będzie więcej planów.

 

Aktualnie zrobiona polerka lagów (lustro :D). Z grubsza polerka wydechów i chromów. konserwacja.

pzdr Jacob555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj różni się. Miałem postrawione 250ccm obok mojej 450 i 450 jest dosyć większa. (widać zresztą po wymiarach).

 

O pozycji za kierownicą nie wiem, czy mogę się wypowiadać, gdyż mam przesunięte podnóżki do przodu (10-15cm), co zmienia całą sylwetkę. Ale tak jak jest jest wygodny. Sylwetka jest w miarę prosta prosta i idealnie trafiam w swoje siedzisko, pomimo 190cm wzrostu. nie ma potrzeby jakiegoś specjalnego naciągania się, czy coś. Może jedynie kierownicę zmieniłbym na prostszą, bo nie lubię tych dociągniętych. Lampa naprawdę dobrze oświetla drogę, a io dźwięk tego silniczka jest miły dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bikepics.com/members/jacob555/86cmx450/

Tu są wszystkie dotychczasowe foty. Foty zaraz po kupnie, bez czyszczenia - tak jak kupiona.

 

Filmiki miałem, ale mój aparat jakoś nie znosi tego dźwięku - badziewnie wyszło... Jak bym skuta nagrywał... Jakiejś częstotliwości nie łapie widocznie. Jak uda mi się jakimś sprzętem nagrać tak, jak chodzi w rzeczywistości, to wrzucę.

 

 

tył tak coś nieciekawie wyszedł na foto - jak zrobię nowe, to postaram się inaczej strzelić foto, bo wygląda ok. Ta lampa się komponuje z nadkolem i końcówka tak lekko wywinięta jest - jest fajny.

 

Teraz wygląda o wiele lepiej :icon_mrgreen:

 

pobawiłem się i wypolerowałem lagi na lustro

zacisk hamulca zdjęty i wyczyszczony.

felgi wypolerowane i oczyszczone. >pastą AUTOSOL

chrom na liczniku wypolerowany

Wydechy trochę wypolerowane

polerka całego lakieru - widać, że to perła - pasta do regeneracji lakieru

Malowanie obudowy (wewnętrznej) akumulatora.

Demontaż całego wszystkiego wokół aku, regu;latora napięcia itd. w celu czyszczenia i konserwacji.

Oględziny filtra powietrza i stwierdzenie, że jest ok.

kierunki trzeba założyć jakieś ludzkie i będzie cacy wtedy...

Obecne kierunki 40E - nie takie badziewne jak u nas - wszystko jest z metalu (nie plastik!) galwanizowanego na ten czerwony. Wykonanie jest zarąbiste, ale jednak i tak mi nie pasują

 

 

Na baku ma jeszcze nawet oryginalne naklejki z ostrzeżeniami producenta - cudo egzemplarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją od importera z Holandii i dałem za nią JEDYNE 3500!!!!!!!!

 

Za taki stan i taki RZECZYWISTY przebieg to moim zdaniem jak za darmo :flesje:

 

Nie chciałem na łańcuch i rzedówki, ale jak nadarzyła się taka okazja - trzeba było brać :biggrin:

 

Ale jak na rzędówkę to ma zaje**sty sound

Edytowane przez Jacob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...