Skocz do zawartości

Mój Simsonek - jak wszycy to wszyscy ;)


kawis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy chwalą się Simsonkami to ja też się moim pochwalę:).

Kupiłem Simka na początku 2002. Był w stanie powiedzmy "średnim". Na samym początku został wymieniony wał, kosz sprzęgłowy,tłok, wszystkie uszczelki i simeringi. Instalacja elektryczna była wręcz śmieszna:P. Wszystko poprowadzona czarnym kablem oraz sacyjka była od ciągnika:). Wszystko zostało poprowadzone na nowo, kabelkami zgodnymi ze schematem. Ale z Simsonkiem dalej było coś nie tak, nie chodził tak jak powinien. Cały remont okazał się nie potrzebny,bo winny był... zapłon! Wymieniłem magneto oraz moduł. (Znowu koszty;(). Przejeździłem tak sezon i wymieniłem cylinder wraz z tłokiem na 70. W między czasie wymieniłem oczywiście zestaw napędowy, oponki, klocki hamulcowe sprężyny w przednim zawieszeniu oraz nową kanapkę. W zeszłym roku byłem na Simaku w Bieszczadach i okazło się,że Polskie łożyska jednak królują i jestem w trakcie ich wymiany na Niemeckie:) wymieniłem również tłok z pierścieniami na orginalny Niemiecki.

A przy okazji się zareklamuje:). Będe sprzedawał Simaka po tym jak dostanę prawo jazdy, bo dosatnę od mojego rodziciela Moto Guzzi :flesje:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Mi też się juz coraz bardziej podoba. Kierownica jest od Yamahy DT, est wyższa i ciut szersza. Jak dla mnie jest wygodniej. Tył jest trochę wyższy niż w orginale,ale mam w planie jeszcze wymiene amorków i wtedy wszytsko będzie SUPER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba go ciągle docierałeś  

A wiesz,ze nie. Zrobienie około 150 kilometrów w ciągu dnia to nie jest problem. Zważywszy na to,że morze mam nie daleko. hehe. Na dobrą sprawę po 4dniach był już dotarty. O ile były pieniążki na benzyne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...