Skocz do zawartości

Współwłaścicielstwo a US i UK


mm666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sprowadzony motocykl, faktura została wystawiona na mnie i brata- zatem jesteśmy współwłaścicielami. Problem jednak polega na tym, iż brat wyjechał, a ja zostałem z papierami do rejestracji. Czy jeden ze współwłaścicieli może zarejestrować pojazd bez udziału tego drugiego? Jak to wygląda- w skarbówce i urzędzie komunikacji. Nie chcę iść i zostać zgaszony przez panią w okienku.

 

Ewentualnie mam na stanie dowód osobisty brata w razie gdyby...no właśnie, ale czy w ogóle będą problemy?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sprowadzony motocykl, faktura została wystawiona na mnie i brata- zatem jesteśmy współwłaścicielami. Problem jednak polega na tym, iż brat wyjechał, a ja zostałem z papierami do rejestracji. Czy jeden ze współwłaścicieli może zarejestrować pojazd bez udziału tego drugiego? Jak to wygląda- w skarbówce i urzędzie komunikacji. Nie chcę iść i zostać zgaszony przez panią w okienku.

 

Ewentualnie mam na stanie dowód osobisty brata w razie gdyby...no właśnie, ale czy w ogóle będą problemy?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :icon_biggrin:

 

Sam dowód osobisty może nie wystarczyć. Ale wtedy napisz upoważnienie "przez brata", nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ale wtedy napisz upoważnienie "przez brata", nie będzie problemu.

 

Chłopaki, dawajcie sobie tego typu porady na priva, bo ch*** wie, kto czyta forum. Po cholerę chłopakowi kłopoty, jak jakiś smętny weźmie pismo "pod lupę".

 

 

 

Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...