Skocz do zawartości

Wycieczka Warszawa Kaziemierz Dolny 12.09.2009


adasiek_1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamieniołomy zaczynają się za Parchatką i ciągną się do Kazimierza a nawet dalej.

Jadąc z Puław na południe patrz w lewo. Co jakiś czas pomiędzy chmielnikami prześwitują białe skały, to właśnie zarastające kamieniołomy, w większości nieczynne.

Jasne, wiem gdzie to jest, po prostu musiałem nie zwracać na nie uwagi.

Główki/ostrogi/tamy na wiśle. Zanjdziesz je wszędzie nad Wisłą.

Też jasne, przecież chodziłem nieraz po tym :banghead: :biggrin:

Prawie wszędzie w tej okolicy brzegi Wisły są jakoś umocnione, i jeżeli znajdziesz kawałek usypiska nie przykrytego mułem to powinienieś coś znaleźć.

Ja znalazłem najwięcej na główkach w górę od starego mostu, na wysokości ogródków działkowych po stronie Puławskiej.

Z niestandardowego wyposażenia to chyba młotek może być przydatny, taki murarski albo szewski będzie chyba najlepszy.

 

Tak szczerze mówiąc to ja wolałbym "kopać w kamieniołomach", rozgrzebywać główki, zapalić ognisko, niż zwiedzać Kazimierz zwłaszcza weekendowy Kazimierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem gdzie to jest, po prostu musiałem nie zwracać na nie uwagi.

 

Też jasne, przecież chodziłem nieraz po tym :banghead: :biggrin:

 

Z niestandardowego wyposażenia to chyba młotek może być przydatny, taki murarski albo szewski będzie chyba najlepszy.

 

Tak szczerze mówiąc to ja wolałbym "kopać w kamieniołomach", rozgrzebywać główki, zapalić ognisko, niż zwiedzać Kazimierz zwłaszcza weekendowy Kazimierz.

Raczej saperka, albo motyka ;) Lepiej oglądać niz odkuwać, chyba, że znajdziesz stukilowego kloca z odciskiem.

Na główkach kamienie są pokruszone, nie wiem jak w kamieniołomach. Nie znam też odcinka, o którym pisze Dcz. Zawsze za Kazimierzem skręcałem na Wilków a pradolina oddala się w tym miejscu od Wisły w strone Opola Lubelskiego.

 

Swoją droga odciski to głównie muszle omułków, które do tej pory żyją w Bałtyku. Trafiłem kiedyś na jedną muszelkę wrośnięta w kredę, którą dało się wyjąć, więc musi to być całkiem "młode".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilków > Zagłoba > Łaziska > Kamień > Piotrawin. Za Piotrawinem wjeżdżasz na górkę i jedziesz ciągle w strone Józefowa nad Wisłą. Po prawej będziesz mijał pojedyńcze domki letniskowe. Kilka metrów za 3 domkiem (najbardziej zniszczonym) będzie wycięty wjazd.

Jak chcesz zjechać do kamieniołomu masz 2 opcje.

1. Dla Enduro Cross SM przed samą górką w Piotrawinie skręcasz w prawo na drogę gruntową i ciągle jedziesz w dół.

2. Nie zjeżdżasz na ten wjazd, tylko kierujesz się do najbliższej wioski. Zbliżając się do owej wioski po prawej stronie będziesz miał drogę z ubitego wapnia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, jacy wy zorganizowani jesteście, jak pielgrzymi.

:bigrazz:

 

No tak, ale zamiast jakichs juz konstruktywnych namiarow na spotkanie, mamy tu .... opisy przyrody :buttrock:

No to gdzie i jak ma byc zbiorka ? :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuje wszystkim posiadaczom jednosladow na mala przejazdzke do Kaziemierza.

Spotkanie o 8-10 przy McDonaldzie na Świętokrzyskiej (dokladna godzina wyjazdu do ustalenia, zeby tam troche czasu spedzic).

 

Ja bede jechal tam pierwszy raz, wiec nie wiem jakie sa atrakcje turystyczne w okolicy, jak kto cos wie niech daje znac.

 

Pozdrawiam

Adaś

 

tyle znalazłąm ale racja ,przydał by się kontakt do organizatora. :cool:

proszę o telefon na pw albo gg :icon_mrgreen: bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...