Skocz do zawartości

Imobilajzer HISS - dorobienie kluczyka CB 1300


Gieno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na twoim miejscu nie przejmowałbym się teraz, tylko dopiero wtedy, gdy zgubisz ten jedyny kluczyk. Poza tym możesz poszukać używanego modułu z wersji amerykańskiej - te nie mają żadnego immobilisera.

 

 

Tak, tyle, że kupić sam moduł nie wystarczy. A nawet jeśli to ciekawe czy da rade zgrać z komputerem na brak immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, że kupić sam moduł nie wystarczy. A nawet jeśli to ciekawe czy da rade zgrać z komputerem na brak immo.

Tak nie do końca, ponieważ w Hondzie (zapewne nie tylko w mojej) moduł imobilajzera zalany jest razem z komputerem sterującym wtryskiem, stąd zachodzi konieczność wymiany całości (taką informację uzyskałem w serwisie Hondy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Przeczytalem cala procedure z linkow powyzej i ja rozumiem to tak, ze HISS nie pozwala na zarejestrowanie wiecej niz 4 kluczykow jednoczesnie, a nie w calej historii motocykla.

Jest wyraznie napisane w procedurze, ze podczas rejestracji nowego klucza usuwane sa z pamieci kody wszystkich kluczykow, poza tym, ktory siedzi w stacyjce. I dopiero potem rejestrowane sa nowe kluczyki. Czyli np. jak mamy dwa klucze A i B, chcemy zarejestrowac C przy uzyciu klucza A, to z pamieci jest skasowany kod klucza B i trzeba go na nowo zarejestrowac razem z kluczem C.

Nic nigdzie nie stoi napisane, ze prodecudure rejestracji nowego klucza mozna przeprowadzic 4 razy za zycia motocykla.

Mnie to wyglada na to, ze po prostu z jakiejs przyczyny nie zostaly wykasowane kody trzech zgubionych kluczykow, wiec system nie pozwala zarejestrowac piatego.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem w serwisie hondy, oczywiście motocyklem, tylko że serwisant nie potrafił mi zaprogramować kluczyka i mówił mi, że jest ograniczenie w ilości zaprogramowanych kluczyków do czterech i prawdopodobnie dlatego nie udało się zaprogramować kolejnego.

Koszt wymiany modułu w serwisie Hondy wraz ze wszystkimi zamkami łącznie ze stacyjką to 3000 zł.

Dorobienie nowego kluczyka w Poznaniu - 1000 zł, niestety samodzielnie muszę wymontować moduł (a nie umiem) i przesłać do Poznania.

Na chwilę obecną pilnuję kluczyka jak oka w głowie i odkładam pieniądze, ale na nową oponę i nowy kask.

 

Witam do mnie dzwoniłeś :rolleyes:

Niestety po wpisaniu 4-rech kluczy, nie da się już dodać klucza procedurą. Dlatego potrzebny jest moduł ze by w miejsce starych kluczy (nieobecnych ) podmienić kod nowego transpondera.( w pamięci modułu)

 

Dlatego kolego prosiłem o wysłanie modułu i klucza który obecnie posiadasz.

 

wymontowanie modułu jest proste, każdy warsztat Tobie to zrobi.

 

w przypadku innych marek mogę klonować klucze. i Koszt jest niższy

 

(nie dotyczy zagubienia ostatniego klucza, bo dochodzi jeszcze kwestia wymontowania stacyjki w celu zrobienia klucza mechanicznego)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do mnie dzwoniłeś :rolleyes:

Niestety po wpisaniu 4-rech kluczy, nie da się już dodać klucza procedurą. Dlatego potrzebny jest moduł ze by w miejsce starych kluczy (nieobecnych ) podmienić kod nowego transpondera.( w pamięci modułu)

 

Dlatego kolego prosiłem o wysłanie modułu i klucza który obecnie posiadasz.

 

wymontowanie modułu jest proste, każdy warsztat Tobie to zrobi.

 

w przypadku innych marek mogę klonować klucze. i Koszt jest niższy

 

(nie dotyczy zagubienia ostatniego klucza, bo dochodzi jeszcze kwestia wymontowania stacyjki w celu zrobienia klucza mechanicznego)

 

Chinol, a ile byś wziął za zaprogramowanie kluczyka do mojego moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol, a ile byś wziął za zaprogramowanie kluczyka do mojego moto?

 

możemy spróbować opisany sposób z linku 7FIODOR

przyjedz z kluczem z Hondy.. jak przejdzie masz free za testy ;)

 

 

 

moim sposobem 1000 zł klucz do Hiss-a

 

Pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie sądzę, aby kolega chinol coś "ściemniał" czy zawyżał kwoty. Prowadzę serwis i kilkakrotnie korzystałem z jego porad, jednocześnie sprawdzając ceny w innych miejscach (o które nota bene zawsze jest trudno). Ceny i terminy wypadały bardzo dobrze, także z pewnością mogę polecić.

A z hissem tak to już jest niestety drogo z definicji. Do Yamahy klucz zrobisz za 1/3 tego co w Hondzie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy spróbować opisany sposób z linku 7FIODOR

przyjedz z kluczem z Hondy.. jak przejdzie masz free za testy ;)

moim sposobem 1000 zł klucz do Hiss-a

 

Pasuje ?

 

Tzn. ja miałem na myśli tylko programowanie, bez grzebania w tym module czy zwał jak zwał, zwykłe programowanie wyciętej już surówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja miałem na myśli tylko programowanie, bez grzebania w tym module czy zwał jak zwał, zwykłe programowanie wyciętej już surówki.

 

czytaj ze zrozumieniem sposób pierwszy : przywieź klucz z Hondy . dotniemy i spróbujemy. Przejdzie masz za free za testy :notworthy:

 

sposób 2. : z ingerencją w moduł 1000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nic nigdzie nie stoi napisane, ze prodecudure rejestracji nowego klucza mozna przeprowadzic 4 razy za zycia motocykla.

 

To zdanie sprawiło, że ponownie zadzwoniłem do autoryzowanego serwisu, tym razem innego, wyjaśniłem moją sprawę, oni wyjaśnili mi procedurę i zaprosili do serwisu.

Cóż się okazuje, ano Zbyhu miał całkowitą rację, nie ma możliwości zaprogramowania więcej niż czterech kluczyków, ale jednocześnie a co za tym idzie, nie ma ograniczenia do czterech kluczyków za życia motocykla.

 

Dzisiaj w autoryzowanym serwisie zaprogramowali mi nowy kluczyk i tym samym mój problem jest nieaktualny, mam dwa działające kluczyki.

Całkowity koszt wynosi:

- Pusty wzór kluczyka - 113,46 zł

- Nacięcie klucza - 30 zł (to w zakładzie dorabiającym klucze)

- Zaprogramowanie kluczyka - 130 zł

Łącznie 273,46 zł.

 

W tym miejscu chciałbym odradzić korzystanie z serwisu motocykli Auto Witolin w Warszawie, bo informacje wypisane w pierwszym poście są skutkiem fachowej usługi i informacji serwisowej. Faktem jest, że posiadany przeze mnie kluczyk, który chciałem u nich zaprogramować był wadliwy, ale nie usprawiedliwia to faktu, że zamiast udzielić mi prawdziwej informacji sprzedaje mi się kit o czterech kluczykach i proponuje wymianę modułu i wszystkich zamków za 3000 zł.

 

Dzięki również Chinolowi, który chyba mnie do końca nie zrozumiał podczas rozmowy telefonicznej, skoro chciał mi dorobić ten kluczyk za 1000 zł (wyraźnie podkreśliłem, że mam jeden działający kluczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 zł nawet nie musisz być moto i nie potrzebuje klucza matki (czerwonego).robiłem ostatnio gościowi R1 transponder do pilota alarmu klucz scyzoryk :) nie wrócił z reklamacją :) tak że możliwe jest wysyłkowo :) o rabatach pogadamy na miejscu :)

Edytowane przez chinol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, to bardzo mnie cieszy, ze moje przypuszczenia znalazly odzwierciedlenie w rzeczywistosci :).

No i gratuluje rozwiazania sprawy po w miare przyzwoitych pieniadzach :).

 

Pozdrawiam

 

PS

Swoja droga wylazi klasa magikow od dorabiania kluczykow :]. Chyba jednak czasem warto polegac na sprawdzonych serwisach niz na czarodziejach, ktorzy sie ucza na naszych sprzetach sztuki naprawiania czy obslugi moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...