Skocz do zawartości

Kombinezon z poduszkami powietrznymi


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to wejdzie do sprzedaży i nie będzie kosztować nie wiadomo ile, zmniejszy się drastycznie liczba sparaliżowanych motocyklistów. W F1 i WRC mają na karki pod kaskami specjalne poduszki jak rogale lub stelaże zapobiegające złamaniom najczęściej zęba obrotnika. Szkoda ze u nas nie jest to tak proste.

 

Wejśc do sprzedaży wjedzie zapewne prędzej czy później, ale co do ceny to myślę, że będzie kosztowało ho ho jak zresztą każdy ciuch Dainese :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchiwanych kurtek tekstylnych jest już dużo na rynku, więc to żadna nowość. Problem dotyczy poduszki w kombinezonie skórzanym. Dziwi mnie trochę nazwa tego filmu na Youtube, bo z tego co czytałem podczas prezentacji airbagu Dainese droga do wypuszczenia wersji drogowej miała być długa. Ten system sterowany jest elektronicznie i Dainese od wielu lat się głowi jaki algorytm uruchamiania poduszki zastosować do publicznego poruszania się na drogach. Algorytm na tor został opracowany i jak widać w motogp działa. Jeśli wypuszczą drogową wersję w 2010 to się zdziwię, ale pożyjemy zobaczymy...

Dzisiaj, jeśli miałbym wybierać, kupiłbym kombinezon Taichi z mechanicznym uruchamianiem poduszki linką. Wystarczy tylko pamiętać by w trasie podczas schodzenia na stacji odpinać linkę:)

 

Kombi

 

Strona

 

Taki kombi w stanach to koszt chyba około 2000 dolarów.

 

Teraz zauważyłem, że Taichi ma też samą kurtkę skórzaną z tym systemem. Na pewno będzie tańsza niż całe kombi.

 

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jak to dziala? bo sznurka nie widac a jakos musi wybuchac?? jest czujnik ? ale gdzie ? ktos to ogarnia? co by bylo wiadomo ze sie niechcący nie odpali :)

Edytowane przez Notturno SV

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie,

 

najpierw chciałbym się przywitać z Wami. Jestem nowym użytkownikiem forum. Od roku jednak jestem biernym czytelnikiem, odbiorcą treści. A postanowiłem się ujawnić dlatego, że ostatnio zacząłem się interesować kamizelkami z poduszkami powietrznymi. Czy ktoś coś takiego ma? Jakie są wrażenia? Czy ktoś miał możliwość przetestowania na sobie w realnej sytuacji drogowej?

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...