Skocz do zawartości

Wyścigi drogowe "Zlaty Kahanec" Terlicko 22-23.08.2009 (CZ)


ROAR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyścig - REWELACJA. Ludzi sporo ale niemniej jednak jeszcze za mało, oby za rok jeszcze więcej Polaków było. Zarówno tych na widowni jak i tych ścigających się.

 

Szacun dla Niemców na litach i dla dziadzia w żółtym kombiaku w sidcarze jak i dla jego kompana ;) Kto był wie o czym pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i muszę stwierdzić, że było zajebiaszczo! Co prawda widziałem tylko pewnie nie wielką część, bo od 125 po nowoczesne ściganty (chyba 600) i musieliśmy się zwijać. Żałuję, że nie widziałem side carów, bo podobno były po tych plastikach. Wrażenia bezcenne, dźwięki i zapachy - cud miód malina :)

 

Największe wrażenia zrobiły na mnie te sporty, nie nadążałem obracać głowy, a stałem mniej więcej w połowie jednej z prostych, więc pałowali tam na maxa :)

 

Za rok coś czuję, że też się zjawię, bo na prawdę warto!

 

Jeśli macie jakieś foty, to proszę o linki.

 

Pozdrawiam

 

ps, nawinąłem 414 km, co jak do tej pory jest moim dziennym rekordem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra impreza. Sidecary naprawde robia wrazenie, podobnie jak wymiatacze na sportach. Ogladalem przejazd litrow na sztucznej szykanie, usypanej z blokow siana - wyjscie na prosta bylo piekne.

Kazda z klas miala swoj urok, specyficzny dzwiek i zapach. Za rok chetnie znow pojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, to moze ja wrzucę małą relację.

 

Sobota: treniengi - załapaliśmy sie na całą sesję wszytkich klas, ludzi mało w sobotę, pod koniec padał deszcz i klasa Supermono kończyła w deszcz.

 

Niedziele: no i się zaczeło, ludzi znacznie wiecej, całe rodziny z krzesłami, griilami, piwem, ustawione rusztowania w ogródkach z widownią, w padoku uroczyste rozpoczęcie, przejazd staruych moto i zabytkowych rajdowych samochodów, czuć że Czesi kochają sporty motorowe i mają do tego zamiłowanie.

 

125 cc, dużo amatorów, niektóre motocykle na seryjnych oponach drogowcych :) młodzi i starzy, bardzo niski poziom niektórych zawodników, generalnie ostra walka o pierwsze 4 pozycje reszta to takie trochę tło, szkoda że sami czesi na starcie, zdarzył się wypadek, ponoć niegroźny, ale wyścig przerwano.

 

kalasy 125 - 250 i zabytkowe do 350, 500 i 750 cc - fajna sprawa dużo sami oldboye prawie :) rewelacyjne maszyny w starym stylu, Benelli, Guzzi, Jawa, MZ, sam wyścig nawet ostra rywalizacja jak na tak wiekowe sprzęty.

 

600 cc - również zdominowane przez czechów, i co się okazuje - wygrywa Niemiec w pięknym stylu z dużą przewagą, staraszna różnica poziomów, niektórzy to amatorka na maksa, zła pozycja nawet, niektórzy nie robią międzygazu na dohamowaniu, co przy redukcji powyżej 10 tys robiło niezły trzask, i zgrzyty, oraz blokowanie tyłu :) pierwsza piątka niezłe widowisko i poziom, reszta trochę brak umiejętności i wyglądało trochę jak niedzielna przejażdżka zwłaszcza w winklach.

 

sidecar - szacun dla gościa w wózku, zwłaszcza dla dziadka w żółtym kombi :D

 

1000 cc - piękna rywalizacja niemca na BMW S 1000 RR i czecha na R1 o pierwsze miejsce, ale to jeszcze nic, 3 miejsce Niemiec na ZX-7R :notworthy: i piękna rywalizacja z dobierającemu mu się do tyłka czechowi na GSX-R 1000, jak widać nie trzeba mieć nowiótkiego litra żeby stanąć na podjum :notworthy: :clap:

 

Reszat to samo co w 600 niektórzy totalny moim zdaniem brak umiejętności, szyczytem było próba spalenia gumyna szykanie jednego z końcowych zawodników :icon_mrgreen: trzy szarpnięcia, 2 razy zgaszony silnik i suma sumarum guma nie spalona :icon_mrgreen:

 

Supermono - rewelacyjne 2 cylindrowe motocykle - Bimota, Ducati, KTM, efekty dzwiękowe - niezapomniane.

 

Podsumowując: spoko organizacja, zabezpieczenia, megafony itd, może brak troche noclegów w okolicy i restauracji. Fajny klimat : całe rodziny, piwo, wódka skutery, motocykle, packet bike itd. i dotego mało policji co się nie wtrąca do wszytkiego.

 

Widać duże zamiłowanie naszych południowych sąsiadów do motocykli, szkoda że zawodnicy to głównie czesi, jeśli było by więcej obcokrajowców myślę że poziom byłby wyższy a tak czasem zostawia sporo do życzenia.

 

Na liście startowej widniało 4 Polaków, ale nie dopatrzyłem się ich podczas wyścigu.

 

Szkoda że w Polsce jakoś nie ma prób organizacji takich zawodów, naprawde fajna impreza i mam nadzieje że z biegiem lat rozszeży się na bardziej międzynarodowy poziom.

 

Wrzucę trochę fotek niebawem - kto ma niech też poda link do galerii bo miałem słaby aparat i problem z bateriami więc nie będzie to najlepszy materiał.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powklejalbym zdjecia ale funkcja img nie dziala na tym forum...

 

bylo niesamowicie...

 

ale nic Wam nie pokaze bo nie wiem jak mialbym to tutaj zrobic :)

 

*wklejanie linkow do zdj jest bezplciowe ;p

 

 

1000 cc - piękna rywalizacja niemca na BMW S 1000 RR i czecha na R1 o pierwsze miejsce, ale to jeszcze nic, 3 miejsce Niemiec na ZX-7R :notworthy: i piękna rywalizacja z dobierającemu mu się do tyłka czechowi na GSX-R 1000, jak widać nie trzeba mieć nowiótkiego litra żeby stanąć na podjum :notworthy: :clap:

 

 

open 1000cc

1 miejsce Michal Dokupil Kawasaki #23

2 miejsce Kamil Holan Yamaha R1 #74

3 miejsce Udo Reichmann (GER) Suzuki 1000 #70

 

a Kolega Zrzavy #33 (gsxr 1000), ktory byl na 3 pozycji...niestety mial defekt hamulcow...i musial zjechac na bok...

 

dla przypomnienia ...Jerzy Berger #31 zakonczyl na 7 pozycji (open 1000cc)...gratuluje!

Jechal tam po raz pierwszy...wiec w/g mnie jego wynik jest swietny

 

 

 

 

 

SPORT 125

#1 Jiří Klejch

#2 Mirek Sedlo

#3 Pierre Coppa (ITA)

 

GP125

#1 Patrik Kolář

#2 Lukáš Rážek

#3 Steffan Gremmer (GER)

 

GP250

#1 Henrik Voit (GER)

#2 Pavel Navrátil

#3 Michal Ježek

 

OPEN 600 (volna do 600cc)

#1 Rico Penzkofer (GER)

#2 Michal Dokoupil

#3 Josef Duchan

 

OPEN 1000 (volna nad 600cc)

#1 Michal Dokoupil

#2 Kamil Holan

#3 Udo Reichmann (GER)

Edytowane przez ROAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powklejalbym zdjecia ale funkcja img nie dziala na tym forum...

 

bylo niesamowicie...

 

ale nic Wam nie pokaze bo nie wiem jak mialbym to tutaj zrobic :)

 

*wklejanie linkow do zdj jest bezplciowe ;p

open 1000cc

1 miejsce Michal Dokupil Kawasaki #23

2 miejsce Kamil Holan Yamaha R1 #74

3 miejsce Udo Reichmann (GER) Suzuki 1000 #70

 

a Kolega Zrzavy #33 (gsxr 1000), ktory byl na 3 pozycji...niestety mial defekt hamulcow...i musial zjechac na bok...

 

dla przypomnienia ...Jerzy Berger #31 zakonczyl na 7 pozycji (open 1000cc)...gratuluje!

Jechal tam po raz pierwszy...wiec w/g mnie jego wynik jest swietny

....

 

 

OPEN 600 (volna do 600cc)

#1 Rico Penzkofer (GER)

#2 Michal Dokoupil

#3 Josef Duchan

 

OPEN 1000 (volna nad 600cc)

#1 Michal Dokoupil

#2 Kamil Holan

#3 Udo Reichmann (GER)

 

 

Kurna to ja chyba jakieś inne moto widziałem:) Polaka nie mogłem się doszukać po numerach - 31

 

A ten niemiec na 3 pozycji nie jechał Kawą 750 ?? Czy dojechała ostatecznie 4 ta kawa ? Sprawdzę jeszcze raz informator :) ale jak dla mnie to mi to wyglądało na ZX-7R :)

 

Podeślij linka na PW z fotami.

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to ja chyba jakieś inne moto widziałem:) Polaka nie mogłem się doszukać po numerach - 31

 

A ten niemiec na 3 pozycji nie jechał Kawą 750 ?? Czy dojechała ostatecznie 4 ta kawa ? Sprawdzę jeszcze raz informator :) ale jak dla mnie to mi to wyglądało na ZX-7R :)

 

Podeślij linka na PW z fotami.

 

Pozdro

 

to forum nie powinno byc konkurencyjne :)

Tutaj sa moje zdj

http://roadracing.smfforfree.com/index.php?topic=20.30

 

To byla stara siodemka ...i byla w czolowce...(Holz Stefan #225 GER) ...nie wiem, na ktorej pozycji ukonczyl wyscig...gdyz nadal nie ma aktualizacji na oficjalnej stronie

 

 

 

600 cc - również zdominowane przez czechów, i co się okazuje - wygrywa Niemiec w pięknym stylu z dużą przewagą, staraszna różnica poziomów, niektórzy to amatorka na maksa, zła pozycja nawet, niektórzy nie robią międzygazu na dohamowaniu, co przy redukcji powyżej 10 tys robiło niezły trzask, i zgrzyty, oraz blokowanie tyłu :) pierwsza piątka niezłe widowisko i poziom, reszta trochę brak umiejętności i wyglądało trochę jak niedzielna przejażdżka zwłaszcza w winklach.

 

 

 

Reszat to samo co w 600 niektórzy totalny moim zdaniem brak umiejętności, szyczytem było próba spalenia gumyna szykanie jednego z końcowych zawodników :icon_mrgreen: trzy szarpnięcia, 2 razy zgaszony silnik i suma sumarum guma nie spalona :icon_mrgreen:

 

 

 

 

... Enzo ...uwazam, ze mocno przesadzasz...z ta jedyna 5tka w miare dobrych zawodnikow w 600cc i ich slabym stylem jazdy...

mam pelno fot ...na ktorych kolesie spoza czolowki liza asfalt kaskami...

ale sama koncoweczka rzeczywiscie jechala powolutku...

 

...a co do niemocy spalenia gumy...widzialem takie akcje na moto gp i superbikach...i to ma tyle wspolnego z poziomem jazdy...co ...

 

 

impra byla swietna...

 

..a Ci dla ktorych zawodnicy latali za slabo ...niech robia licencje ...i niech wezma udzial w wyscigach drogowych...organizatorzy z mila checia ich przyjma na trasy swoich wyscigow

 

 

...ostatnie wyscigi w tym sezonie w Czechach

05. - 06.09. Kyjovský okruh (CZE)

http://roadracing.webnode.cz/kyjov/

 

...no i zostaja jeszcze Niemcy

26. - 27.09. Frohburg (GER)

http://roadracing.webnode.cz/frohburg/

Edytowane przez ROAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Enzo ...uwazam, ze mocno przesadzasz...z ta jedyna 5tka w miare dobrych zawodnikow w 600cc i ich slabym stylem jazdy...

mam pelno fot ...na ktorych kolesie spoza czolowki liza asfalt kaskami...

ale sama koncoweczka rzeczywiscie jechala powolutku...

 

...a co do niemocy spalenia gumy...widzialem takie akcje na moto gp i superbikach...i to ma tyle wspolnego z poziomem jazdy...co ...

 

impra byla swietna...

 

..a Ci dla ktorych zawodnicy latali za slabo ...niech robia licencje ...i niech wezma udzial w wyscigach drogowych...organizatorzy z mila checia ich przyjma na trasy swoich wyscigow

 

No może pierwsze piąć to przesada, ale połowa. Sam czasem latam na tor, dużo czytam o technice jazdy itd. i co nieco pojęcia się ma jak powinna wyglądać sportowa pozycja, redukcja wejście w zakręt itd. a naprawde było sporo zawodników u których szwankowały podstawy sportowej jazdy. Co w efekcie dawało że przy 4 okrążeniu byli już dublowani.

 

Rozumiem to że mają jaja :biggrin: bo startują w wyściugu ulicznym gdzie mały błąd może kosztować nie tylko szlifa, ale co jak co, same jaja nie wystarczą, jeździć trzeba umieć zwłaszcza w zakrętach bo tam najwięcej siedziałem a nie tylko na prostej :bigrazz:

 

Chętnie bym wystartował, tylko kto to za sponsoruje :icon_rolleyes:

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powklejalbym zdjecia ale funkcja img nie dziala na tym forum...

 

bylo niesamowicie...

 

ale nic Wam nie pokaze bo nie wiem jak mialbym to tutaj zrobic :)

 

*wklejanie linkow do zdj jest bezplciowe ;p

 

Dawaj wszystkie zdjęcia jakie masz do mnie na maila: [email protected]

 

Na mojej stronie założę specjalny album "Zlaty Kahanec" i zamieszczę każdą ilość fot!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj wszystkie zdjęcia jakie masz do mnie na maila: [email protected]

 

Na mojej stronie założę specjalny album "Zlaty Kahanec" i zamieszczę każdą ilość fot!!

 

Ok...ale to troche potrwa...jeszcze nie zaczalem tego obrabiac ... a mam z 8gb

 

Zaczepilem Twoja ekipe (blachy DWR) ...jeden koles mial cafe racera wiec pomyslalem, ze czlowiek musi byc od Ciebie ...

 

...i tak tez bylo :)

Edytowane przez ROAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepilem Twoja ekipe (blachy DWR) ...jeden koles mial cafe racera wiec pomyslalem, ze czlowiek musi byc od Ciebie ...

 

Pewnie Jarek - "Ivan66" na żółtym Triumphie! Szukał, chętnych na wspólny wyjazd! Żałuję, że nie mogłem pojechać z wami. Nic to - na emeryturze wszystko nadrobię :)

Na zdjęcia cierpliwie poczekam a już góry dziękuję :notworthy:

Edytowane przez alterego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...