Skocz do zawartości

rozrusznik cbr F3


kapcon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam małe pytanko co do cbr-ki F3 chodzi mi tutaj o rozrusznik. A mianowicie od jakiegos czasu motor nie chce mi odpalac za pomocą rozrusznika czasme łapie a czasem w ogóle sie nie włączy. Jakis czas temu było tak ze wrzucięłm 1 pieg lekko do przodu i tak jak by zaskakiwał a teraz to juz nie pomaga.

Czy miał ktos podobny przypadek jak ja?? Jesli by ktos wiedział co to moze byc byłbym wdzieczny na odpowiedz i pomoc w rozwiązaniu problemu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapie czyli rozrusznika kreci i motor odpala

 

Dalej nie wiem na czym polega problem, napisz tak żeby dało się zrozumieć. Z tego co napisałeś wiadomo tylko że czasem "łapie" (czyli odpala) a czasem nie :banghead: .Więc napisz proszę czy nie może przełamać silnika ,czy się nie zazębia i kręci na pusto, a może wcale nie kręci?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak ze w ogóle nie kreci

wkładam kluczyk włączam zapłon, nastepnie przełączam czerwony przycisk a na samym koncu kciukiem włączam starter. w ten czas nic sie nie dzieje nie słychac w ogole rozrusznika motor nie reaguje na nic. Moze teraz tak byc?? czy jeszcze bardziej szczegółowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak ze w ogóle nie kreci

wkładam kluczyk włączam zapłon, nastepnie przełączam czerwony przycisk a na samym koncu kciukiem włączam starter. w ten czas nic sie nie dzieje nie słychac w ogole rozrusznika motor nie reaguje na nic. Moze teraz tak byc?? czy jeszcze bardziej szczegółowo??

 

Teraz może być :clap: .

 

1. sprawdź akumulator (czy napięcie nie spada dramatycznie podczas kręcenia).

2.spróbuj uruchomić rozrusznik "na krótko" z pominięciem przekaźnika.

2. sprawdź czy do przekaźnika dochodzi napięcie sterujące.

4. sprawdź wszystkie połączenia w obwodzie rozrusznika i przekaźnika rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może być :clap: .

 

1. sprawdź akumulator (czy napięcie nie spada dramatycznie podczas kręcenia).

2.spróbuj uruchomić rozrusznik "na krótko" z pominięciem przekaźnika.

2. sprawdź czy do przekaźnika dochodzi napięcie sterujące.

4. sprawdź wszystkie połączenia w obwodzie rozrusznika i przekaźnika rozrusznika.

 

plus szczotki w rozruszniku

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...